Kontejnerový dům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ePája
Nováček 2 příspěvky 30.05.19 13:11
Kontejnerový dům

Ahoj. Nemáte náhodou některá zkušenost s domem z lodních kontejnerů? Všimla jsem si, že je to dneska velký trend. Některé domečky vypadají úžasně :srdce: Zajímá mě, jak by to vycházelo finančně a jak je to se stavebním povolením (prý není potřeba)…

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 18:59

My jsme se o to kdysi zajimali a chteli si ho taky poridit misto klasickeho domu, ale protoze je to k trvalemu uzivani, byt ne spojene trvale se zemi, tak je taky potreba ohlaska nebo minimalne uzemni rozhodnuti. Protoze se budete taky napojovat na vodu, jiste chcete i cislo popisne atp.
Navic, vypada to pekne, to ano, ale aby to tak opravdu vypadalo, musi se udelat hodne uprav a ve finale to stoji cca podobne jako minimalne drevostavba. Navic, nemate jistotu, odkud kontejner je a jestli nevezl neco nebezpecneho. Svepomoci bych radeji stavela cihlovy nez litala kolem kontejneru s autogenem. Na klic uz je to srovnatelne s drevostavbou. A jako kazdy dum, pokud se to udela blbe, je to prusvih.
Libi se mi ten koncept recyklace, ale nejsme tak bohati, abychom si mohli postavit levny dum :)

ePája
Nováček 2 příspěvky 31.05.19 10:00

Díky moc za info. Nejde mi ani tak o cenu, ale mně se to prostě líbí :) A připadá mi to i praktické. Jednak kvůli tomu, že nemusím měsíce - roky vyřizovat stavební povolení, a taky proto, že se domeček dá přestěhovat.

Váš příspěvek
Reklama