Kontrola u lékaře, neschopenka

26.1.20 10:32

Kontrola u lékaře, neschopenka

Dobrý den,

na neschopence jsem týden. Nemoc, kvůli které jsem byla na neschopence již pominula, nicméně od včerejška mám střevní potíže a cítím se slabá. Léky proti průjmu jsem si brala, nicméně mi to jen zmírnilo průjem, ale i tak chodím často. Nevím, jestli se nejedná o střevní chřipku. Zítra jdu na kontrolu k lékaři. Váhám, zda mám o střevních potížích lékaři říct, jelikož na jednu stranu nechci do práce nastoupit a pořád utíkat na záchod kvůli průjmu, na druhou stranu nevím, zda by mi lékař neschopenku prodloužil jen kvůli průjmu.

Na závěr podotknu, že jsem na neschopence poprvé.

Děkuji za příspěvky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14316
26.1.20 10:35

Já bych to dr řekla, ať sám uváží jak je situace vážná :nevim: průjem může být infekční a asi by ti kolegové nepodekovali, kdybys jim ho dotáhla do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
26.1.20 10:36

@andulka12 A nebereš nějaké antibiotika nebo něco po kterých můžeš průjem mit? Doktorovi bych to určitě řekla a do prace bych nešla, pokud máš nějakou střevní chřipku tak to akorát rozneseš dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 10:37
@Mikea píše:
@andulka12 A nebereš nějaké antibiotika nebo něco po kterých můžeš průjem mit? Doktorovi bych to určitě řekla a do prace bych nešla, pokud máš nějakou střevní chřipku tak to akorát rozneseš dál.

Antibiotika neberu a ani jsem nebrala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
26.1.20 10:40

@andulka12 Tak vtom případě jsi buď něco špatného snědla nebo je to fakt nějaká střevní chřipka, doktorovi to určitě řekni :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8556
26.1.20 10:44

Lékaři zítra ráno zavolej a jistě se spolu domluvíte. Pokud jsi jinak ok, nejspíš Ti jen posune termín kontroly a řeknete si, jak pořešit průjem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 11:09

Holky, zajímalo by mě, jak se pozná střevní chřipka? To mě lékař pošle na nějaké odběry, výtěry? A jak se střevní chřipka léčí?
@Kriss Tina @Mikea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14316
26.1.20 11:11

@andulka12 může ti udělat vyter z konečníku no. A nějak zvlášť se neléčí, klidový režim a dieta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2255
26.1.20 12:51

@andulka12
Když udeláš dietní chybu (sežereš něco co nemáš), máš průjem třeba den dva, ale celkově ti nic není a samo se to rychle upraví. Když je to střevní viróza, je ti blbě celkově, můžeš mít teplotu, nemáš chuť k jídlu, samozřejmě průjem a trvá to déle.
Lékař ti může udělat výtěr z konečníku, ale většinou mu stačí popis situace. Léčí se většinou dietou, klidem a může pomoct endiaron apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1887
26.1.20 15:31

Zustan na neschopence, vypada to na strevni chripku, lekari o tom rekni,prip.mu jen zavolej, ze prujmujes a o par dni odlozite kontrolu.zkus uhli nebo endiaron, endiaron je silnejsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama