Kontrolní UZ

Anonymní
29.4.21 10:33

Kontrolní UZ

Dobrý den máte někdo zkušenost s kontrolním uz na vlastní žádost např v nemocnici?. Mám v pce soukromého lékaře dr Lotka. Vyšetření v 16 tt neprobíhalo dle mých představ. Rychle mě odbil. UZ dělal ani ne minutu. Počítala jsem s tím že mě i dítě lépe zkontroluje když jsem u ukazovala zprávu z nemocnice skrz tvrdnuti břicha. Bohužel… Tak mě napadlo požádat třeba v nemocnici o kontrolní UZ? Má s tím někdo zkušenost? Kde mám popřípadě žádat? Stačí zavolat do nemocnice?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6072
29.4.21 10:50

Na utz mu stačí vidět bijící srdce plodu. Jinak kontrolní utz lze udělat i v nemocnici, cena okolo 500kc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31043
29.4.21 10:54

Kdykoli můžeš zajít k lékaři na mimořádnou kontrolu.
Určitě je fajn, že chceš do ambulance v nemocnici nejdříve zavolat, domluvit se.
Na druhou stranu utz se v 16. týdnu standardně vůbec neprovádí. V těhotenství jsou ze zdravotního pojištění hrazené celkem 3. Takže úplně nevidím důvod k další kontrole miminka.
Pokud tvrdne břicho, je třeba klidový režim, kontrola děložního hrdla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 11:20

@Fiducia kontrola hrdla neproběhla vůbec

• Citovat
  • Nahlásit
8355
29.4.21 11:32

Ultrazvuk se v 16tt ani standardně nedělá. Když si zaplatíš tak ti ho udělají. U myho doktora za to chtěji kolem 400 kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31043
29.4.21 12:52
@Anonymní píše:
@Fiducia kontrola hrdla neproběhla vůbec

To nemůžu hodnotit. Stav hrdla je viditelný i z ultrazvuku přes bříško. Třeba nechce čípek dráždit sondou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16519
29.4.21 13:04

A co by mel kontrolovat? Stačí mu vidět srdeční akce, tu vidi během vteřiny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu