Kontroly poslední měsíc těhotěnství

34
23.7.20 11:13

kontroly poslední měsíc těhotěnství

Ahoj, mám dotaz ohledně kontrol u doktora v posledním měsíci těhotenství. Celé těhotenství jsem chodila na kontroly cca co 5 týdnů a teď jsem v 36.týdnu a očekávala bych, že už začnu chodit na kontroly častěji. Co jsem tak četla, tak by se mělo chodit cca 1× za týden. Dnes jsem byla na kontrole a další kontrolu mi sestra naplánovala až za 3 týdny, což už budu v 39.týdnu, navíc mě objednala ke druhému doktorovi v ordinaci, moje doktorka tam nejspíš nebude. Jsem z toho dost nervózní, že mě 3 týdny nikdo nezkontroluje, zvlášť když jsem prvorodička. Měl/má to některá z Vás podobně? Případně poradíte, co mám dělat? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3036
23.7.20 11:24

Já jsem myslím chodila co dva týdny, pak už každý týden do porodnice na monitor. Po termínu 2× týdně. Postup tvého lékaře mi nijak šokující nepřijde :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6406
23.7.20 11:33

@Verunda90

Ono už se to dneska nedělá tak ze chodíš co týden na kontroly. Proč taky? Když jsi bezproblémová těhotná. To jestli jsi nebo nejsi prvorodicka nehraje roli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3179
23.7.20 11:33

Kvůli PN jsem chodila kazdy dva týdny. Od 36tt každý týden na monitor. Klidně bych šla až za měsíc. Na co chodit tak často pokud nemáš problémy? Jestli už budeš nebo nebudeš rodit, ti stejně nikdo neřekne. To se změní z hodiny na hodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8998
23.7.20 11:35

Moje doktorka to dělá stejně. Celé těhotenství chodím na kontroly co 5 týdnů. Další kontrolu mám až v 36+6. Předpokládám že pak půjdu v 39 tt abych šla na jeden monitor a předá mě porodnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
23.7.20 11:42

Od 36 týdne jsem chodila každý týden, taková ta klasika plus monitor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4264
23.7.20 11:52

Ještě před 3 lety, jsem chodila každý týden monitor a kontrola. Od novyho roku byla spousta změn, už se nechodí tak často.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
23.7.20 11:55

Od 35tt chodím každý týden, ale jen proto, že mi kontrolují bílkovinu v moči a tlak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12917
23.7.20 12:09

Už se to nedělá, teda běžně, někteří doktoři třeba u toho zustali, tvůj evidentně ne. nevím co chceš jako nizkoriziková rodička týdně kontrolovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
23.7.20 12:36

Já chodila ke svému dr. do 36tt a pak už do porodnice. Tam od asi 38tt jednou týdně, po termínu pak ob den.
Edit: informace z 2019, Praha

Příspěvek upraven 23.07.20 v 15:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1594
23.7.20 13:53

Od nového roku bylo hodně změn, takže relevantni jsou maximálně zkušenosti z roku 2020. Já chodila cca do 35 tt co měsíc, potom jsem byla po 14 dnech a potom pro rizikové odeslána do porodnice na plánování SC. Ale monitor mi natočili před nástupem do porodnice jen jednou, a to když jsem přijela s potížema. Jinak až na příjmu a pal někdy v noci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
24.7.20 01:01

Bud rada ze te neotravujou a ze mas klid a jestli chceš k někomu chodit častěji, domluv se radši s porodní asistentkou než s doktorem, s tou si můžeš v klidu probrat i takové ty ženské věci, na které v ordinaci není čas ani nálada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.7.20 00:05

Jsem teď 38+0, měla bych chtít udělat monitor srdce nebo je to zbytečné řešit? Dítě už je stejně tak nějak hotové :D A u toho předchozího se žádný monitor nestihl, tak nevím, jestli třeba už nepřejít do porodnice, ale asi začínám zbytečně šílet :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama