Špatně provedený test na těhotenskou cukrovku?

76
22.7.20 21:26

Špatně provedený test na těhotenskou cukrovku?

Ahoj holky, chci se zeptat jestli nemáte některá podobnou zkušenost o kterou by se podelila a poradila. Dnes mi byly od sestřičky předány výsledky z testu na tehotenskou cukrovku s tím, že ji mám potvrzenou a mam si zavolat do dia poradny. Až doma jsem koukla na výsledky a zjistila, ze první hodnota byla 5,16 s poznámkou, ze bylo měřeno opakovaně (Nevim co znamená :nevim: ), druhá hodnota byla 9,16 a třetí 8,66. Na stránce tehotenskacukrovka.cz jsem se dočetla, že pokud je první hodnota 5,1 a víc, test se dělat nemá, protoze je je cely výsledek zkreslený, a ma se udělat následující den znovu. To se ale nestalo tak si teď nejsem jistá, zda test byl provedeny správně. Sestra když byla těhotná tak mela první měření na testu taky mírně nad 5,1 tak ji poslali domu a dělali test následující den, kdy mela tu první hodnotu v normě, udělal se test cely a cukrovku potvrzenou nemela. Trochu me trápí to, ze budu držet dietu, kterou mozna držet vůbec nemusím :/ díky za každou zkušenost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3707
22.7.20 21:30

Test byl provedeny dobre, vesla ses do tolerance. Najdi si jeste jiny zdroj. Ty dalsi hodnoty, ktere prave ukazují teh. Cukrovku mas spatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
22.7.20 21:32

Jestli jsi měla první hodnotu vyšší, měla tě sestra z testu vyloučit. Hodnoty vyšší než 5,1 automaticky sledují v dia poradně. Na test bych znovu nechodila a normalne zašla do té dia poradny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6313
22.7.20 21:34

@Rossanka ano, správně by tě po prvním odběru 5,1 a výš měli odeslat domů. A pozvat na jindy, cukrovka je potvrzena, pokud máš hodnotu 5,1 výš opakovaně že dvou různých odběrů a ne opakovaně z jednoho. Poznámka opakovaně, znamená, že měřili hladinu glukozy 2× a 2× vyšla vyšší. Jako, že nevydali první namerenou hodnotu bez ověření. (Pracuji v laborce)
Ale máš vyšší hodnotu i u té 3. hodnoty.

Příspěvek upraven 22.07.20 v 21:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3707
22.7.20 21:35

U nas vyhazovali od 5,2 :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1963
22.7.20 21:38

A ona ti ta dieta ublíží? Mě by tedy víc trápilo podezření, že by test vyšel falešně negativní a můžu ohrozit mimino než falešně pozitivní, kdy to přinese jen diskomfort, ale riziko žádné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1604
22.7.20 21:39

Cukrovku mas, protože mas vyšší odběr na lacno. To nezkresluje hodnoty potom, ale pouze hrozí zbytečnou záleží cukru pro člověka, co cukrovku má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3347
22.7.20 21:40

Bez normalne do dia poradny. Nejspíš tě na ten test pošle znova. Já byla 3×, a všechny hodnoty malinko nad… Prostě nezeru sladky a měřím si cukr na lacno. Přežít se to dá, není to tak strašný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
22.7.20 21:41

@Jahru neublížilo by to samozřejmě nikomu ale na to jsem se neptala

Příspěvek upraven 22.07.20 v 21:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
22.7.20 21:44

Díky holky, všude píšou něco jinyho, a i doktoři říkají pokaždé něco jinyho tak jsem z toho zmatená a nevim cemu věřit :) objednana do poradny uz samozřejmě jsem, jen jsem se chtěla podělit o zkušenost a přečíst zkušenosti jiných :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51071
22.7.20 21:46

@Rossanka ve výsledku je to jedno. cukrovku máš a musí se to hlídat a snad bude stačit dieta ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
22.7.20 21:48

@Markéta80 jasny, o nic nejde, jen jestli je to tak, mela ji i segra a nic se neřešilo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
585
22.7.20 21:49

@Jahru nejde přece o to jestli ublíží nebo neublíží, ale když ji má člověk dodržovat opravdu striktně a nechce to ocuravat, do toho si má sehnat glukometr a dělat si profily, být sledovany v dia poradne… No, já docela chápu že to někdo nechce dělat „zbytečně“.
Nicméně sama si myslím že test měl být ukončeny po první hodnotě, další lačná kontrola a podle toho další postup… Jak už se tu psalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
22.7.20 21:52

@Barbboraaa jsem rada, ze to někdo pochopil :) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2456
22.7.20 22:10

Měli tě poslat domu, udělat pak zase znovu a dle toho buď test dokončit nebo poslat do poradny :palec: Tehdy u dcery sem měla vše ok, teď u syna sem měla 5,1 nalačno, při dalším odběru 5,2 a dia poradnu. Mně zlobila pouze ta lačná ranní, jinak pěkné hodnoty, což je dle pana Dr divné :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama