Kontroly při tvrdnutí břicha?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lorianna
Povídálka 33 příspěvků 10.07.13 12:54
Kontroly při tvrdnutí břicha?

Ahoj holky v 22 týdnu jsem skončila na pohotovosti s tvrdnutím břicha, 5× do hodiny. Vše ostatní v pořádku, tak jsem vyfásla magnezko. Z počátku mi připadalo, že to zabírá, ale po pár dnech je to zpět. Doktorka mě objednala na kontrolu za měsíc. Zajímalo by mě, za jak dlouho může dojít ke zhoršení. Měsíc se mi zdá opravdu dlouhá doba a opravdu nechci porodit předčasně.. Jak často jste chodily na kontroly s takovou diagnozou? Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
-Sára
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 10.07.13 12:56

Ahoj taky jsem měla časté tvrdnutí břicha pomohlo mi právě to magnezko a nakonec jsem týden přenášela :D Přeju hodně štěstí :kytka:

AliTad
Kelišová 5328 příspěvků 10.07.13 13:02

Na kontroly jsem chodila normálně, žádné kratší intervaly, břicho mi tvrdlo furt a rodila jsem pokaždé skoro v termínu. Někdo má prostě dráždivější dělohu. Bavila jsem se o tom s porodní asistentkou, ta pohmatem přes břicho zjistila, že mimčo je nahoře a řekla mi, že magnézko ani brát nemusím. Jen se šetřit. Tu polohu mimča zjistíš tak, že si dlaně položíš na břicho nad stydkou kost a trochu zmáčkneš. Pokud tam mimčo není, je to ok (doufám, že jsem to popsala srozumitelně).

martina.se
Hvězda diskuse 56909 příspěvků 10.07.13 13:03

@lorianna měsíc jsem ležela ve špitálu a pak ko každý týden, co 14 dní ko v nemocnici :think: Jinak já to měla tak nějak, ale do toho jsem byla od 20 tt na 2 prsty otevřená. Magnézko jsem brala doslova po hrstech, u mě nepomohlo.. pokud máš pochybnosti, vždy je lepší zajet k dr nebo do porodnice..

atominnka
Generální žvanilka 22314 příspěvků 10.07.13 13:11

Taky mam problemy s tvrdnutim, nekdy je cely den ok nekdy tvrdne treba 30× nekdy vic. Na ko chodim normalne, jen beru magnesium, ale nepomaha.

Klarinetka1
Závislačka 2693 příspěvků 10.07.13 13:42

Já měla problémy s tvrdnutím břicha od začátku těhu cca 20X denně, brala jsem hromady magnézka, ale břicho tvrdlo pořád. Na kontroly jsem chodila cca 1× za tři týdny. Poslední týden jsem měla břicho tvrdé permanentně, ale pořád jsem si říkala, že doktor mi k tomu nikdy nic neřekl, tak nebudu plašit. No a měsíc před termínem mi rupla voda a bylo vymalováno :nevim:.
Zpětně jsem si vyčítala, že jsem to neřešila hned.

Katyty
Echt Kelišová 9967 příspěvků 10.07.13 13:46

Magnézko není zázračné, je to maličko placebo, jak někteří Dr. přiznávají.
Já chodím po 14 dnech, ale mám toho víc, takže nemůžu objektivně říct, jak často kvůli tvrdnutí.
Někdo má z tvrdnutí problémy, někdo vůbec. Záleží co ti naměří v nemocnici, jestli stahy jsou nebo ne. A pak záleží na čípku. Jesli to máš pevný a zavřený, tak je to v cajku ;)

Nika079
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 10.07.13 13:51

Chodila jsem častěji, ale kvůli tomu, že jsem jednou za čas zaplašila a radši šla na kontrolu. Magnézko nepomohlo, ale radši jsem ho zobala a k tomu pila magnézii. Záleží, zda se Ti zkracuje děložní čípek a neotvíráš se. Pokud ne, můžeš klidně i přenášet. Já ani neměla klidový režim a rodila jsem v termínu. Břicho mi tvrdlo klidně i několikrát za hodinu a nijak víc se to neřešilo. Když se Ti ale nebude něco zdát, na kontrolu si zajdi, aspoň Tě uklidní.

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 10.07.13 14:03

Mi břicho tvrdne při každém pohybu, magnesko beru, kontroly s monitorem každý týden, ale já byla už i v nemocnici s kontrakcemi k porodu a prišla jsem o cm cípku. Pokud ty máš normální cipek, tak není důvod plasit.

lorianna
Povídálka 33 příspěvků 11.07.13 11:56

No holky mě jde právě o to, za jak dlouho se z toho může stát problém. Abych si měsíc neříkala mám jen dráždivou dělohu a na kontrole na mě pak nevybafla půjdete si k nám poležet, protože jste otevřená…

atominnka
Generální žvanilka 22314 příspěvků 11.07.13 13:06

@lorianna můpže se stát za hodinu,. za den, za dva měsíce a nemusí se stát vůbec a ty budeš přenášet :nevim: jako tohle ti nikdo nepoví - bohužel. :? Mně tvrdne břicho od 14tt, v 19tt jsem začala brát magnesium a zatím je vše v pohodě. :nevim:

Hadumi
Extra třída :D 13762 příspěvků 11.07.13 13:09

Tvrdlo mi břicho asi jako tobě od toho 22.tt a od 28.tt jsem to měla ještě častěji než ty. Magnésko jsem brala 6 tablet denně+klidový režim. Na častější kontroly jsem nechodila - taky mi to vrtalo hlavou jako tobě. Dr. mě strašila, že brzy porodím. Rodila jsem 41+0.

Peppa Pig
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 11.07.13 13:18

Břicho mi tvrdlo velmi často už od 5. měsíce. Doktorka mi na to předepsala magnézium, klidový režim nenakázala, normálně jsem chodila do práce až do mateřské. Pokud se neotevíráš, tak to prý problém není. Nakonec jsem rodila vyvolávaně po termínu :)

lorianna
Povídálka 33 příspěvků 11.07.13 15:59

Tak holky jsem fakt neštastná, nedalo mi to a jela jsem na prohlídku. Vše je ok, neotvírám se. ALe čípek kratší o 6mm než před 14 dny, pořád dle tabulek dostatečně ok. Co je ale horší, kromě šílených dávek hořčíku, globulí a utrogestanu jsem navíc vyfasovala atb Azitromycin. A to je pro mě prostě strašně proti srsti rvát do toho malého drobečka takovou sra..u. Uvádím, že mám výtok od počátku těhu ale bez obtíží, nic nepálí a nesvědí už dvakrát jsem globule dostala se sebezapřením je využívala a k ničemu to nebylo, pořád je to stejné, jeden doktor řekne neléčit, když mě to nijak neobtěžuje a druhý mi pak něco dá… Nechci miminko ohrozit tím, že to brát nebudu, ale je mi hrozně, že mu můžu třeba ublížit tím, že doktora poslechnu.

atominnka
Generální žvanilka 22314 příspěvků 11.07.13 16:04

@lorianna no, když ti je napsal, tak je ber. Určitě ti nenapíšou nic, co by miminku mělo ublížit. Já třeba globule beru od začátku těhu každý měsíc, trpím na mykozy. ¨výtok mám taky, minule mi dělal stěry :nevim: zkracování čípku až tak nevadí pokud jsi zavřená nebo se nekrátí moc :think: přestaň se pokud možnoi nervovat, ber ty prášky, co ti dali a bude to OK. Ono ani stresování se miminku neprospívá :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama