Reklama

Kontryhel a špinění mimo cyklus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 21:43
Kontryhel a špinění

Ahoj holky, zeptám se, měla jste některá při užívání kontryhele potíže se špiněním nebo krvácením mimo cyklus?
Moje situace je taková… Pila jsem ho vždy před otěhotněním, u prvního dítěte vše ok. U druhého taky, otěhotněla jsem hned a bohužel rychle potratila. Pila jsem i před třetím, opět bez problémů, otěhotnění hned, ale následně zamlklé těhotenství, kdy i byla nutná moje první revize… No a po té revizi jsem začala kontryhel znovu pít, jenomže se mi začalo objevovat špinění, někdy i lehčí krvácení, mimo cyklus - obvykle začne dva až tři dny po vynechání menstruace. A navíc jsem tentokrát neotěhotněla tak snadno jako v minulých případech, zatím se nedaří. Lámu si tedy hlavu, jestli s pitím kontryhele pokračovat nebo ne. Stalo se vám to taky některé a i přesto jste kontryhel dál pila a třeba i otěhotněla? Nebo myslíte že je lepší ho vynechat?
Děkuju :)

Reklama

Reakce:

Kykyka
Povídálka 47 příspěvků 20.09.18 23:53
@Anonymní píše:
Ahoj holky, zeptám se, měla jste některá při užívání kontryhele potíže se špiněním nebo krvácením mimo cyklus?
Moje situace je taková… Pila jsem ho vždy před otěhotněním, u prvního dítěte vše ok. U druhého taky, otěhotněla jsem hned a bohužel rychle potratila. Pila jsem i před třetím, opět bez problémů, otěhotnění hned, ale následně zamlklé těhotenství, kdy i byla nutná moje první revize… No a po té revizi jsem začala kontryhel znovu pít, jenomže se mi začalo objevovat špinění, někdy i lehčí krvácení, mimo cyklus - obvykle začne dva až tři dny po vynechání menstruace. A navíc jsem tentokrát neotěhotněla tak snadno jako v minulých případech, zatím se nedaří. Lámu si tedy hlavu, jestli s pitím kontryhele pokračovat nebo ne. Stalo se vám to taky některé a i přesto jste kontryhel dál pila a třeba i otěhotněla? Nebo myslíte že je lepší ho vynechat?
Děkuju :)

Ahojda.
Taky jsem se dala na čaje, když modlení nezabírá 8) Kontryhel se má pít od prvního dne cyklu až do konce MS, pak už ne. Připravuje prostředí pro embryo. Já tedy piju čajík až do ovulace a dál, ale mám mix bylinek, takže účinek není tak silný. Pokud máš silný vývar, tak pij jen do MS. Kolem ovulace už ne. Někde jsem dokonce četla, že vyvolává kontrakce. Nevím, zda by se tedy později mohl podílet na případném potratu…Na srovnání cyklu bych doporučila Inofolic. Mně pomohl - mám teď cyklus přesně 28 dnů a 14. dne OVU. Pokud máš sklon k potratům, tak budeš-li vědět, že jsi těhotná, nech si od doktora předepsat Utrogestan. Sice píšou na příbalovém letáku, že může způsobit špinění mimo cyklus, ale jeho hlavní účinek je v tom, že udržuje případné embryo v prvních třech měsících, které bývají nejrizikovější. Pak už jen být opatrná a tak dál. Však to znáš. Držím pěstičky. :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 13:21

@Kykyka Ahojda, jéje, tak to je pro mě novinka, tady asi bude zakopaný pes :D. Já to pila od 1DC až do ovulace… Naposledy jsem si čaj dala včera ráno, dnes už ne a krvácím pořád, slabě, ale jo. Tak uvidím zda s to srovná No co myslíš, je možný, že mě to rozhodilo tak, že kvůli tomu nemůžu znova otěhotnět? To mě trochu děsí, že by to mohlo mít až takovou sílu :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Duo Los Čiperos v akci: Růženku Kopřivovou neprobral ani princ Jágr

Není každý den posvícení! Jaromír Jágr (46) se na rozlučku Radka Štěpánka,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >