Korelka - zlomená nožička

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 29.07.11 21:00
Korelka - zlomená nožička

Hezký večer všem.

Nemáte někdo zkušenost se zlomeninami u papoušků? Naše malá je na prázdninách u našich a zabouchla dveře, na kterých korelka Kamilka seděla a teď má zlomený prst na nožičce. Asi nejspíš bude i něco se šlachama. Naši s ní ještě nejeli k veterináři, udělali jí ze sirky a leukoplasti dlahu, ale ona si ji hned servala. Pajdá, je smutná, ale žere a hladit se nechá. Co víc než dlahu s tím může udělat doktor?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 29.07.11 21:21

nám si andulka zlomila pařátek, dr prohlásil, že nic se nedá dělat, ani dlahu na to dát, že se to řeší zabitím. S tím jsme nesouhlasili, protože to byl náš miláček a i mluvila. Takže v kleci poskakovala po jedné noze a když si sedla na bidylko, tak jsme jí špejlí tu zlomenou nožičku - pařátek dávali do správné polohy vedle té zdravé. Jakmile si tam sedla byl někdo u ní a mohu zvedal. Andulka se uzdravila.

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 29.07.11 21:32

A jak dlouho to trvalo? Otec říkal, že to má celé červené, jako zapálené a že někde četl, že se na to dávají i ATB.

Wendyy
Stálice 85 příspěvků 29.07.11 21:49

no raději bych pro jistotu jela na veterinu, kdyby to náhodou bylo něco vážnějšího..

Lucill
Povídálka 16 příspěvků 29.07.11 22:04

Petite koukala jsem na internetu a našla toto (je to úplně dole).
http://casopis.planetazvirat.cz/…dulky-4.html
Sice je to o andulce, ale řekla bych, že to bude podobné. Zkusila bych možná ještě tu náplast, ale já to chápu tak, že když není zlomenina otevřená, zahojí se to samo. Držím palce!

Plaminek_nadeje
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.11 22:07
Petite

Ja korelku mela a vim, ze kazda zlomenina vyzaduje fixaci specialni naplasti, ktera reaguje na otok a neskrti nozicku, kterou ma kazdy dobry veterinar a prasky proti bolesti, ktere ji rozpustis ve vode. Nazvy uz si nepamatuji, ale ta naplast byla modra. Pokud to ma cervene, je mozne, ze ji tema dvirkama sedrela kuzi a mohle se do ni dostat infekce, nebo je to otekle z duvodu zhmozdeni. Na to se dava antibioticka mast, nebo antibiotika do zradla. Rozhodne bych ji nedava zadne domaci dlahy, muzou ji s pribyvajicim otokem nozicku priskrtit. Zlomeny palec se nejcasteji fixuje specialni naplasti ke zdravemu palci.

Obecne se papousky se zlomeninou polozi do male krabicky tak, aby se nemohli moc hybat a transportuji k veterinari. Doma je pak dobre dat ji bidylka co nejnize jak to jde a jidlo s pitim tak, aby ho mela co neblize. Pokud mate moznost dat do mensi klece, nebo soucasnou prepazit tak, aby byla mensi a nemusela moc chodit. Pokud je spolecenska, hodne brat na ruky, aby ste ulevili zdrave nozicce. Take je dobre dat ji do latkoveho zavesu - ta moje v nem sama nevydrzela, ale fungovalo to, ze kdyz jsem ji ukladala ke spanku, tak jsem ji hladila v tom zavesu a ona tam usnula. Ty prasky proti bolesti pusobili i jako uspavadlo, takze byla prvni tyden po nich sjeta a hodne klidna. Jidlo i piti mela hned u zobaku, takze mi takhle prospala vetsinu noci a nozicka se ji krasne zahojila.

At ji nenechaji bez veterinarniho osetreni - stat se to me korele, tak s ni jedu na veterinarni pohotovost hned, nebo tam minimalne zavolam. Drzim peste aby to dobre dopadlo! :kytka:

Kelsey
Hvězda diskuse 44893 příspěvků 29.07.11 22:23

Chuďátko maličké to je mi moc líto. Asi by měli zajet k doktorovi, přece jen by bylo lepší, kdyby se na ni podíval a vyšetřil jak má. Dej nám pak vědět, jak to vypadá. :-( jestli se jí to uzdravuje!

mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 29.07.11 22:35

Strašně se zakladatelce omlouvám,ale ta dlaha ze sirky omotaná lepící páskou mě rozesmála :mrgreen:
Jinak je to samozřejmně smutný a nepříjemný,chudák korelka.Zkušenost s tím nemám,asi bych zašla k veterináři.No,pso­vi by dali sádru,ale papouškovi? :think: Aspon by jí dal třeba něco na bolest.Držim palečky at je korelka brzy fit :hug: :kytka:

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 29.07.11 22:50

Děkuju všem, zítra tam zavolám a snad je přesvědčím, aby s ní jeli. Stejně mi ale řeknou, že až v pondělí :roll: Otec chtěl jet hned, ale mamka našla sto výmluv, aby se nejelo. Myslím, že se bojí, že vet navrhne utracení.
Jinak ona je strašně společenská, přes den není v kleci vůbec a v noci spí na kleci. A to ji mamka musí pěkně uložit ke spánku jako miminko, mají svoje rituály.
Moc toho nenalítá, spíš se nosí. I když chce do jiné místnosti, vždycky si přivolá paničku nebo páníčka, aby ji přenesli :-) je to hrozný rozmazlenec :-)

S tou sirkou mě to taky pobavilo, když jsem si to představila. Ona je vůbec celá zábavná :lol: Kadí na záchod z proložky na vajíčka, žere jenom v přítomnosti lidí, provádí ranní hygienu jak sobě, tak mamince a tatínkovi (tomu češe kníra, mamce zas řasy), jí způsobně z talíře, pije ze skleničky, koupe se v čerstvých šlupkách z brambor.. :-) Naši by nepřežili, kdyby jim umřela :zed:

Kelsey
Hvězda diskuse 44893 příspěvků 29.07.11 22:55
PetiteFillette píše:
Děkuju všem, zítra tam zavolám a snad je přesvědčím, aby s ní jeli. Stejně mi ale řeknou, že až v pondělí :roll: Otec chtěl jet hned, ale mamka našla sto výmluv, aby se nejelo. Myslím, že se bojí, že vet navrhne utracení.
Jinak ona je strašně společenská, přes den není v kleci vůbec a v noci spí na kleci. A to ji mamka musí pěkně uložit ke spánku jako miminko, mají svoje rituály.
Moc toho nenalítá, spíš se nosí. I když chce do jiné místnosti, vždycky si přivolá paničku nebo páníčka, aby ji přenesli :-) je to hrozný rozmazlenec :-)S tou sirkou mě to taky pobavilo, když jsem si to představila. Ona je vůbec celá zábavná :lol: Kadí na záchod z proložky na vajíčka, žere jenom v přítomnosti lidí, provádí ranní hygienu jak sobě, tak mamince a tatínkovi (tomu češe kníra, mamce zas řasy), jí způsobně z talíře, pije ze skleničky, koupe se v čerstvých šlupkách z brambor.. :-) Naši by nepřežili, kdyby jim umřela :zed:

Promiň, ale to je nezodpovědné od tvých rodičů! Když už mám doma zvířátko a něco se mu stane, tak okamžitě jedeme na pohotovost. Máme jorkšírka, kdyby se mu něco stalo budu brečet, protože je to člen rodiny a mazánek … Zkus rodiče ráno přemluvit a jeďte tam, né čekat až do pondělí. Musí ji to hodně bolet.

mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 29.07.11 22:56
PetiteFillette píše:
Moc toho nenalítá, spíš se nosí. I když chce do jiné místnosti, vždycky si přivolá paničku nebo páníčka, aby ji přenesli :-) je to hrozný rozmazlenec :-)S tou sirkou mě to taky pobavilo, když jsem si to představila. Ona je vůbec celá zábavná :lol: Kadí na záchod z proložky na vajíčka, žere jenom v přítomnosti lidí, provádí ranní hygienu jak sobě, tak mamince a tatínkovi (tomu češe kníra, mamce zas řasy), jí způsobně z talíře, pije ze skleničky, koupe se v čerstvých šlupkách z brambor.. :-) Naši by nepřežili, kdyby jim umřela :zed:

Tý jo,já chci taky takovou korelku :palec: To je boží,prej češe tátovi kníra a mámě řasy :potlesk: :srdce: To mě úplně dojalo,to je roztomilý.To chápu,že o takovýho papouška nechtěj přijít,když je to takovej miláček.Já bych určitě zajela na veterinu a poradila se s doktorem.Určitě se nožička uzdraví :hug:

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 30.07.11 13:00

Tak jsem dnes mluvila s mamkou a prý už je to lepší, už dobrovolně běhá jako dřív (nikdy toho moc nenaběhala, to už jsem psala :-) ), nožka má normální barvu i teplotu, jen trochu pajdá. Ale už je i veselá. Slíbila mi, že kdyby se to zhoršilo, hned s ní pojedou na pohotovost.

Lucill
Povídálka 16 příspěvků 30.07.11 17:13

To jsem moc ráda Petite, určitě se to brzy zahojí úplně!

Kelsey
Hvězda diskuse 44893 příspěvků 30.07.11 19:02
PetiteFillette píše:
Tak jsem dnes mluvila s mamkou a prý už je to lepší, už dobrovolně běhá jako dřív (nikdy toho moc nenaběhala, to už jsem psala :-) ), nožka má normální barvu i teplotu, jen trochu pajdá. Ale už je i veselá. Slíbila mi, že kdyby se to zhoršilo, hned s ní pojedou na pohotovost.

To je dobře, jen aby to opravdu bylo vše v pořádku. Od včerejška na Vás myslím. Průběžně nás informuj, jak se korelce daří. Včera jak si psala, jak je to milé zvířátko, tak si mě tak nadchla, že až se možná příští rok udělá dceři pokojíček a jestli taťka dovolí, tak by jsme jí korelku koupili. V roce a půl dostala mini jorkšírka, vyrůstali spolu, tak jsou kamarádi na život a na smrt, myslím, že korelku by taky zvládla, ovšem bojím se o jejího taťku :mrgreen:

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 31.07.11 20:20

No ona malá s ní moc velká kamarádka není. Malé se bojí, protože je na ni moc hrrr.
Takový mazel je jenom s našima. Od prvního dne jsme ji chovali, tak proto. Klec je jen takový doplněk do domácnosti a aby se neřeklo, tak na ní občas spí. Ne v ní. Je toho spousta, čím je jedinečná.
Ale jednu nevýhodu to má. Tím, že v kleci netráví přes den ani minutu, dělá potřebu po celém domě. Jen ráno chodí na ten záchod, jinak ne. Takže je všude neustále bordel z hovínek a navíc ještě ze zrní, protože má mističku v každé místnosti (ve dvou zrní a v jedné rozdrcenou pálenou hlínu) + vlastní solničku (kdyby se jí lidské jídlo z talíře zdálo málo slané) + zobe hlínu z květináče (zvlášť pro ni bez kytky) + všechny rožky zdí oďobané. (Je to samička a pořád snáší vajíčka, takže potřebuje vápník :-) )

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >