Propouštění kvůli koroně

1146
29.5.20 19:59

KORONA, propouští se..

Zdravím dámy, v našem okolí se ve fabrikách, v obchodech a různých společností propouští, a to ve velkém.. Krize, není práce, nejsou peníze na zakázky ani zaměstnance. Pracuji ve velké firmě, kde propustily stovku zaměstnanců a další se chystají propustit do konce léta. Jsem na ošetřovném a až se vrátím, hrozí mi taky vyhazov. Nevím co bude dál, kde se zaměstnám a jak tahle krize bude mít dopad pro nás všechny. Je někdo ve stejné situaci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

83
29.5.20 20:04

Pracuji v male soukrome firme, ale ano take se zacalo propoustet. A omezune se vyroba. Uvidime co bude dal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16976
29.5.20 20:06

Jo chlap delal ve fabrice a výpověď dostali hromadně, nejsou zakázky a firma by zkrachovala. Ale zas tak nas to netrápí, nikdy neměl problem sehnat novou práci a ted si dokonce polepšil 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1727
29.5.20 20:07

Určitě. Hromada lidí. Na začátku všichni křičeli, že zdraví je nejdůležitější, že o nic jiného nejde. Hlavně ať přežijeme. Žádná pandemie se nekonala, ale hromada lidí přijde o práci, o firmy, o kšefty. Ale tak, hlavně že jsme zdraví :zed: jo a to nemluvím o zadlužení státu, zdražení potravin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Katastrofaobecna
29.5.20 20:09

@Petula306 A to teď chtějí dát zákon o tom, aby v obchodech byly hlavně české potraviny ;) To bude finanční bžunda… Mě polské máslo nijak nepohoršovalo, české za 60 nechci

• Nahlásit
  • Citovat
472
29.5.20 20:10

Já jsem před dvěma týdny nastoupila a hned jsem dostala smlouvu na neurčito, takže jsem v klidu :mavam:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1727
29.5.20 20:13

@Katastrofaobecna tak hlavně to povede k dalšímu zdražení a vytěží z toho jen Agrofert a podobný. Já nikdy extra neřešila ceny jídla..ale papriky za 140, květák za 70..je to zoufalý. Kvůli celé korona pakárně jsme přišli o dost solidní kšeft a můžeme zase startovat od nuly. Měli jsme nějaké sny o bydlení, novým autě..tak tě pic a nazdar, třeba za pár let :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16976
29.5.20 20:13
@krajta píše:
Já jsem před dvěma týdny nastoupila a hned jsem dostala smlouvu na neurčito, takže jsem v klidu :mavam:.

A to nemáš zkusebku? Ta je snad i u smlouvy na neurcito ne? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2776
29.5.20 20:14

Musím zaklepat, ale zatím nikdo ze známých nemá s prací problém, spíše naopak, všude nabírají, já sám jsem za poslední týden dostal dvě nabídky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10833
29.5.20 20:20
@Petula306 píše:
Určitě. Hromada lidí. Na začátku všichni křičeli, že zdraví je nejdůležitější, že o nic jiného nejde. Hlavně ať přežijeme. Žádná pandemie se nekonala, ale hromada lidí přijde o práci, o firmy, o kšefty. Ale tak, hlavně že jsme zdraví :zed: jo a to nemluvím o zadlužení státu, zdražení potravin.

No tak nase ekonomika je zavisla na te zapadni, predevsim nemecke. Takze i kdyby se u nas jelo naplno, tak by to ted nebylo o moc lepsi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1727
29.5.20 20:24

@cecetka ano. Největší problém je útlum v automotive. U nás v okolí je hromada firem a firmiček, které do automobilek dodávají. A většina z nich teď stojí.. stojí tím pády i autodopravy..a tak se to nabaluje a nabaluje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1146
29.5.20 20:26

@krajta u nás v práci se propouští i na dobu neurčito.. Takže ani já a spoustu dalších zaměstnaných to vyhrané nemá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12345
29.5.20 20:47

V mém okolí to u nikoho ani nehrozí, naopak manžel ma práce víc než kdy jindy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6742
29.5.20 21:01

Jako ted napíšu něco, co asi někoho nadzvedne ze židle.. ale přesně proto, někdo je i když nemusí na ošetřovném.. Protože situace je taková, že se každý bojí o práci.. Já teda neni můj případ, jsem oprávněně doma, ale kdyby tak taky uvedu, že je někdo rizikový.. Taky je unás stejná situace, kdo je akční, kdo prostě jde slušně do práce, tak pak vyletí.. Ne všichni, ale už se to stalo dvakrát.. A co dál.. nevím já mám, mít na podzim nějaké věci ohledně zdraví, asi prostě půjdu marodit dřívt od července..
I když někoho může teto řešení udivovat, tak na prvním místě je udržení práce, nehledě na tom, co si kdo myslí. zaměstnavatel mě nepotřebuje, já si potřebuju udržet místo a prostě nebýt na řadě, dkyž přijdu do práce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12723
29.5.20 21:01

Nevím, kde se to má konat, asi vesnice a místa kde lišky dávají dobrou noc? manžel má víc práce než jindy, dostal přidáno. Další rodinný příslušník chodil za normální plat bez osobního 6 dní v měsíci :mrgreen: ted se vrací do stálého režimu. Jinak se nikoho omezí nedotkla, zdravotníci pracovali normálně neli víc a zbytek byl na HO. Aspoň co se nejbližšího okolí týče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama