OČR a dovolená v práci

Anonymní
24.5.20 10:54

OČR a dovolená v práci.

Čau lidi, zajímá mě jedna věc. Krátí se po dobu OČR dovolená v zaměstnání? Tzn., že není vybrán v práci ani jeden den dovolené, ale kvůli pandemii a očrku jsem doma po celou dobu. Tudíž má zaměstnavatel právo na to, aby to zkrátil jako když se marodí? Jako mě by se to zdálo logický, že to pokrátí, ale zase jsme doma né naší vinou. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3169
24.5.20 11:02

Hele a když někomu onemocní dítě, tak je doma vlastní vinou? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 11:19

Asi nechápeš otázku, většinou jsi doma s nemocným děckem 9 dní. A pak můžeš znova a zase… To se ti asi dovolená nekrátí. Vid. A néé. Nemůžeš za to když ti onemocní dítě, není to tvá vina. Chceš to víc rozepsat :D?
Já jen, že se ptám na něco uplně jiného. V pandemii jsi doma asi déle, vid…mluvim o pandemii. A krácení, pro porozumění..když jsi doma třeba 4 měsíce..v pandemii..

• Nahlásit
  • Citovat
34590
24.5.20 11:20

Nekrati se nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 11:36

@jkra
Jasná odpověď. Diky moc. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
18075
24.5.20 11:45

Nekrati, ale uz jsem slysela vykuky, ktere zenskym v praci kvuli ocr na covid vyhrozovovali pokracenim dovolene behem prazdnin :pocitac: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
24.5.20 12:07

Podle mě ma na krácení zaměstnavatel nárok… ale krátí se az za neodpracovanych 100 dní 1/12 dovolene

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34590
24.5.20 12:08
@aleba píše:
Podle mě ma na krácení zaměstnavatel nárok… ale krátí se az za neodpracovanych 100 dní 1/12 dovolene

Nema. Nekrati se, nesmi. Muze dovolenout zrusit, ale kratit ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 12:13

@Hanka1
Já jsem právě taky slyšela mnoho verzí. Zase podle mého, bylo by to logický. Kdyby se pokrátila. Je to takovej spor. Na druhou stranu nespravedlivý, nejsme doma ani pro nemoc, proste pandemie. Mame na to narok. Kam dá člověk špunty..? Logicky. Ale zase vuci dovolene. Kdyz to nema clovek odpracované. Jak ríkam, nevedela jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
18075
24.5.20 12:30
@jkra píše:
Nema. Nekrati se, nesmi. Muze dovolenout zrusit, ale kratit ne.

Presne tak, kratit se nesmi, ale zamestnavatel to obejde tak, ze proste dovolenou neschvali a nepodepise nebo svhvali par dnu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2744
24.5.20 13:15

Dovolená se krátí od zameškaných 100dnů jak bylo zmíněno, tak to aspoň doteď bylo. Momentální situace je netypická, proto zatím pokud vím nebyly žádné nové pokyny co se týče krácení případného nekrácení dovolené uzákoněny. Zaměstvavatel ale může polovinu dovolené nařídit, může také dovolenou neschválit- občas se to také stává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1636
24.5.20 14:03
@smudlinky píše:
Dovolená se krátí od zameškaných 100dnů jak bylo zmíněno, tak to aspoň doteď bylo. Momentální situace je netypická, proto zatím pokud vím nebyly žádné nové pokyny co se týče krácení případného nekrácení dovolené uzákoněny. Zaměstvavatel ale může polovinu dovolené nařídit, může také dovolenou neschválit- občas se to také stává.

Krátí se ale za nemoc. Za očr se nekrátí tak dva roky zpátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
24.5.20 14:07
@jkra píše:
Nema. Nekrati se, nesmi. Muze dovolenout zrusit, ale kratit ne.

Jako ze je výjimka na Covid? Obecně platí, že od 100 zameskanych dni v roce ( nemoc, rodicovska, OCR,…) se dovca prostě krati :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71944
24.5.20 18:36
@aleba píše:
Jako ze je výjimka na Covid? Obecně platí, že od 100 zameskanych dni v roce ( nemoc, rodicovska, OCR,…) se dovca prostě krati :nevim:

To si ale dost zaspala, za OCR se uz nejakou dobu obecne nekrati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71944
24.5.20 18:37

@smudlinky Zaměstnavatel určuje celou dovolenou, takže ji muze nařídit třeba v listopadu a nenaděláš nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama