Muzu se znova vratit na OČR?

2514
21.5.20 19:54

Muzu se znova vratit na OCR?

Ahoj holky. Covid dotaz.
Byla jsem na ocr s predskolnim ditetem, skolku otevreli a syn tam uz 4× byl. Ty 4 dny jsem stravila na 70% platu, neni pro nas prace. Jenze mi volali, ze pro me nemaji praci a propusti me ke konci mesice. Jsem pod agenturou se smlouvou do konce roku. Muzu jit ted zpet na osetrovne, kdyz syn uz ve skolce byl? Chtela bych ten mesic stravit jeste na ocr a prazdniny jit na UP. Z ceho se mi pak bude pocitat podpora? Jsem samozivitelka na zkracenem uvazku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10496
21.5.20 20:04

@Lidulla OCR uz jsi ukoncila. Musela bys mit vystavene nove. Ale z jakeho duvodu by ti ho skolka vystavila, kdyz je otevrena? :think: Asi budes muset na UP uz v cervnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3886
21.5.20 20:15

@Lidulla pochybuju. A jinak z platu ze zkraceneho uvazku logicky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3551
21.5.20 20:26

Pokud je očr uzavřené, nejde nové. a hlavně jak je otevřeená školka ani ti ho nevydají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24273
21.5.20 20:54

No ale pokud dite zustane doma, tak na ocr muze ne? Jen si musi zase zazadat o papir a dat v praci.Teda aspon znama nela ocr, ve skolce ji malej zakaslal a hned hruza, okamzite vyzvednout a rikala, ze pujde zase na ocr bohuzel :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
789
21.5.20 20:56

Zkopírováno ze stránek ČSSZ. 9. Bude možné ošetřovné přerušit (například na 2 dny) a pak znovu čerpat? Pokud bude člověk chtít ošetřovné přerušit, co má udělat, koho a jak informovat?
Ošetřovné bohužel přerušit nelze, lze ale v průběhu podpůrčí doby pracovat. Pokud však má zaměstnanec, který čerpá ošetřovné, po některé dny např. možnost zajistit hlídání dítěte, může v takovém případě pracovat – za takové dny pak nebude vyplaceno ošetřovné, ale bude pobírat mzdu.
Zaměstnavatel pak musí sdělit okresní správě sociálního zabezpečení, ve kterých dnech zaměstnanec pracoval. Pro úplnost ještě doplňujeme, že právní úprava vylučuje výplatu ošetřovného, pokud by měla být pouze za dny, ve kterých zaměstnanec vůbec neměl pracovat (např. pokud zaměstnanec má pracovní dobu po – pá, ve všech pracovních dnech pracoval a žádal by dávku pouze za víkendy – za této situace by na ošetřovné neměl nárok).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
789
21.5.20 20:57
@wildcherry píše:
No ale pokud dite zustane doma, tak na ocr muze ne? Jen si musi zase zazadat o papir a dat v praci.Teda aspon znama nela ocr, ve skolce ji malej zakaslal a hned hruza, okamzite vyzvednout a rikala, ze pujde zase na ocr bohuzel :think:

na očr jít může, ale už klasické při nemoci od doktorky tj 9dní, samozivitelky 16dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24273
21.5.20 21:01
@petanah píše:
na očr jít může, ale už klasické při nemoci od doktorky tj 9dní, samozivitelky 16dní

Nekeeee, fakt jo? Ja prd vim, takze mam jen naposlouchany, ale to bude tim, ze se jedna o skolku asi ze? Kdyby mela skolni dite, ktere by po 25 slo do skoly, tim padem ukonceny ocr, za 4 dny zustalo doma, tak zase muze nastoupit na covid ocr ne? Ale at neplevelim vlakno, jsem jen zvedava :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13193
21.5.20 21:08

@wildcherry ne, nemůže…jakmile jednou tohle očr přerušíš, už se nelze vrátit…tady to máš v dotazech : https://www.kurzy.cz/…navirus-FAQ/

Příspěvek upraven 21.05.20 v 21:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2514
21.5.20 21:08

Tak mi teda reknete, pro jake pripady je moznost osetrovneho do konce cervna pro predskolni deti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24273
21.5.20 21:14
@Monchichik píše:
@wildcherry ne, nemůže…jakmile jednou tohle očr přerušíš, už se nelze vrátit…Příspěvek upraven 21.05.20 v 21:09

Zajimave, zase jsem o trosku chytrejsi. Dekuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
446
21.5.20 21:16

Tak ono jde hlavně o to, jestli bylo ukončené, nebo ne, není to tak?
Třeba malá jde do školky v pondělí, ale ukoncovat nebudeme pro případ, že by něco…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13193
21.5.20 21:17

@Lidulla no tak to najdeš na webu svojí školky a nebo na webu ministerstva…a nebo i tady už se o tom 100× psalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
760
21.5.20 21:17
@Vercsi148 píše:
Tak ono jde hlavně o to, jestli bylo ukončené, nebo ne, není to tak?
Třeba malá jde do školky v pondělí, ale ukoncovat nebudeme pro případ, že by něco…

Nemuze byt dite ve skolce a zaroven na nej cerpat OCR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
446
21.5.20 21:19
@Yorkmut píše:
Nemuze byt dite ve skolce a zaroven na nej cerpat OCR.

Aha, ja myslela, že to lze. Že se jen neuplatni ty dny, kdy bude ve školce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama