Šli byste do práce, dali dítě do školky - babička 90 let

Anonymní
19.5.20 07:48

Šli byste do práce, dali dítě do školky-babička 90 let

Jsem na OČR s 3-letym, protože to jinak nešlo (uzavření školky). Bydlím s babičkou, která má 90 let a protože se o ni starám, musím s ní být v přímém kontaktu. Mám zaměstnání na zkrácený, babička to doma sama občas zvládne, jídlo a léky jí nachystám, stejně jen leží. Brala jsem automaticky, že jak otevřou školku, vrátím se do práce a malý půjde do školky. Včera mi ale volala učitelka ze školky, jestli vážně chci dát syna do školky, když máme doma 90-ti letou osobu, ať to ještě zvážím a dám jí dnes vědět. Mýmu chlapovi je to jedno, mám se rozhodnout já. V práci už se mnou počítají, nechci o práci přijít. Mohla bych to udělat i tak, že bych si zajistila hlidání a já šla do práce, ale upřímně já v práci mám mnohem větší riziko nákazy než syn ve školce. Co byste dělali vy? Jsem z toho mimo, chtěla jsem už do práce. Stejně ten měsíc nic nevyřeší, nakažení tu budou pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
12977
19.5.20 07:57

Pokud máš v práci větší riziko nákazy, tak pak není třeba řešit školku, ale tu práci. Čísla ukazují, že rozvolňování vede ke zvýšenému počtu nakažených, nedá se říct, jestli z toho bude druhá vlna hned a nebo až časem a taky záleží na tom v jakém jsi regionu.

Jste schopní přijmout nějaká opatření, abyste minimalizovali riziko nákazy babičky? Tedy důkladné mytí rukou - ideálně dezinfekci okamžitě při vstupu do domu, mít naprosto oddělené nádobé a potkávat se společně spíš venku, než u ní v bytě + každý den dezinfikovat plochy jako jsou kliky, vypínače a toaleta?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42523
19.5.20 08:04

Jestli je v práci riziko nákazy, tak bych nešla. Nedokázala z bych žít s vědomím, že by třeba babička díky mně zemřela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
19.5.20 08:06

Zkus si odpovědět na otázku co budeš dělat v září? Protože v září to bude podobné, ne-li horší. Já bych dítě do školky dala. Babičce je 90 let a jak píšeš je ležící a může zemřít kdykoliv na cokoliv, stejně tak tu může být ještě několik let. Daleko horší to bude na podzim, kdy budou různé respirační infekce a každá z nich může být koronavirová. Tak snad jedině chodit za babičkou v roušce, nebo alespoň pokud někdo v rodině onemocní nějakou respirační infekcí tak potom používat roušku na návštěvy babičky a vždy než za ní půjdeš tak si pořádně umýt ruce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26193
19.5.20 08:07
@Anonymní píše:
Jsem na OČR s 3-letym, protože to jinak nešlo (uzavření školky). Bydlím s babičkou, která má 90 let a protože se o ni starám, musím s ní být v přímém kontaktu. Mám zaměstnání na zkrácený, babička to doma sama občas zvládne, jídlo a léky jí nachystám, stejně jen leží. Brala jsem automaticky, že jak otevřou školku, vrátím se do práce a malý půjde do školky. Včera mi ale volala učitelka ze školky, jestli vážně chci dát syna do školky, když máme doma 90-ti letou osobu, ať to ještě zvážím a dám jí dnes vědět. Mýmu chlapovi je to jedno, mám se rozhodnout já. V práci už se mnou počítají, nechci o práci přijít. Mohla bych to udělat i tak, že bych si zajistila hlidání a já šla do práce, ale upřímně já v práci mám mnohem větší riziko nákazy než syn ve školce. Co byste dělali vy? Jsem z toho mimo, chtěla jsem už do práce. Stejně ten měsíc nic nevyřeší, nakažení tu budou pořád.

Tohle je těžká situace.

Ono to takhle může trvat rok i déle, pořád budou nějací nakažení, já se obávám, že budeš muset jít do práce.
V práci bych se snažila o max. hygienu, např, pořídit kvalitnější ústenku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18136
19.5.20 08:08

Ano, sla, protoze co vam konkretne vyresi 5 tydnu, az ocr skonci? Od cervence nastoupis do prace tak jako tak, pak byste to meli dle ucitelky resit jak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16399
19.5.20 08:08

Já bych šla. Jako můžeš zůstat doma, ale jak dlouho? Za měsíc stejně budeme tam, kde jsme teď, virus nezmizí. Přece nebudeš doma 5 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20207
19.5.20 08:19

Pro 90 letého v podtsatě ležáka je rizikové asi všechno.
Pochybuji, že budete žít uzavření a určitě jste i před koronou žili normálně. I kdyby dítě do školky nešlo, ty budeš chodit do práce, muž chodí do práce už teď, asi se vídáte i s jinými lidmi.
Takže nějaká školka to dle mě moc nevytrhne.
Dodržujte hygienu, k babí choďte třeba s rouškou, minimalizujte pusinkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42523
19.5.20 08:22

@Lucka1111 @Svistice četly jste úvodní příspěvek? Zakladatelka s babičkou bydlí. Takže to mají doma chodit v roušce? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24748
19.5.20 08:25
@Anonymní píše:
Jsem na OČR s 3-letym, protože to jinak nešlo (uzavření školky). Bydlím s babičkou, která má 90 let a protože se o ni starám, musím s ní být v přímém kontaktu. Mám zaměstnání na zkrácený, babička to doma sama občas zvládne, jídlo a léky jí nachystám, stejně jen leží. Brala jsem automaticky, že jak otevřou školku, vrátím se do práce a malý půjde do školky. Včera mi ale volala učitelka ze školky, jestli vážně chci dát syna do školky, když máme doma 90-ti letou osobu, ať to ještě zvážím a dám jí dnes vědět. Mýmu chlapovi je to jedno, mám se rozhodnout já. V práci už se mnou počítají, nechci o práci přijít. Mohla bych to udělat i tak, že bych si zajistila hlidání a já šla do práce, ale upřímně já v práci mám mnohem větší riziko nákazy než syn ve školce. Co byste dělali vy? Jsem z toho mimo, chtěla jsem už do práce. Stejně ten měsíc nic nevyřeší, nakažení tu budou pořád.

Zmaximalizovala bych ochranu babičky, používala desinfekci, roušky a rukavice. Nakazit se totiž můžeš i při nákupu léků nebo od kamarádky. Manžel v práci. Ne jen syn ve školce. Rok nebo víc doma být nemůžeš a stejně si virus tobě cestu najít může.

My jsme taky dodržovali to, že babičku v 81 letech nenavštěvujeme, ale jí víc vadí ta izolace než strach z nakažení. Takže už jsme ji navštívili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18136
19.5.20 08:26

@lucenka a jak to tedy ta rodina pa resit po 30.6., kdy ocr zanikne? A ze zamestnani ma byt doma i muz zakladatelky? Napis nejake konstruktivni reseni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20207
19.5.20 08:27
@lucenka píše:
@Lucka1111 @Svistice četly jste úvodní příspěvek? Zakladatelka s babičkou bydlí. Takže to mají doma chodit v roušce? :think:

Předpokládám, že babička má nějakou svou místnost, kde tráví většinu dne. Takže prostě stejný režim jako u onkopacientů nebo třeba dětských ležáků s problematickou ventilací či imunitou.

Rozhodně mi přijde lepší chodit k babče do pokoje s ústenkou, nebo s ústenkou po bytě, když se babička bude pohybovat po bytě (pokud je schopná), než se zabarikádovat doma a nikam nevytáhnout paty, než babička sejde přirozeným stářím. O ztráte zaměstnání ani nemluvě.
Protože ten kontakt z venkem mít budou. Jestli dítě přitáhne rýmičku ze školky, matka nejakého koka z práce nebo taťka kašel z MHD či obchodu, v tom moc velký rozdíl nevidím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18136

@Russet presne tak, ona je otazka, co v tomto veku je pro cloveka cenejsi. Zda par mesicu „kvalitniho“ zivota nebo dlouhodoba izolace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
@lucenka píše:
@Lucka1111 @Svistice četly jste úvodní příspěvek? Zakladatelka s babičkou bydlí. Takže to mají doma chodit v roušce? :think:

tak babička je ležící, takže nejspíš má svůj pokoj. Takže ne doma chodit v roušce, ale k té babičce, hlavně při péči o ní, kde je kontakt bližší. A hlavně tedy pokud někdo něčím onemocní, třeba rýmou. A to se na podzim zcela jistě stane, že někdo z rodiny bude mít rýmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42523
19.5.20 08:30
@Cuddy píše:
@lucenka a jak to tedy ta rodina pa resit po 30.6., kdy ocr zanikne? A ze zamestnani ma byt doma i muz zakladatelky? Napis nejake konstruktivni reseni.

V úvodním příspěvku nepíše, že by měl muž narozdíl od ní rizikové zaměstnání. Tohle si musí každý srovnat sám. Já bych zbytečně neriskovala, když to není nutné. A nikdo neví, co bude po 30.6.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama