Koronavir a děti

Anonymní
6.4.20 20:22

Koronavir a deti

Dobrý večer, zajímalo by mne, dle statistiky ministerstva. zdrav. je v Čr nakaženo koronavirem přes 200 děti ve věku 0-14. Nikde se nepíše průběh, jak na tom děti jsou, obecně se rika, že to děti zvládají dobře, ale je to pravda nebo to není pravda aby se nesirila panika? Mám docela strach, pokud se má promorit postupně ČR, tak bych ráda znala průběh covid u dětí, máte někdo nakaženo dítě a jak to probíhá? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3945
6.4.20 20:30

Evidentne paniku sirite leda vy :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1484
6.4.20 20:37

Myslim ze toto cislo bude u děti vyšší. Pokud nemá dite nějaké jiné chronické nebo onkologické onemocnění bývá průběh lehký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18152

Nechci byt skeptik, ale ono bude uplne jedno, jaky ZPRAVIDLA maji deti prubeh. Umira se v jakemkoli veku, takze jak to zvladneme my je dotaz hodny kristalove koule.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3678

Ještě jsem nezaznamenala vážný průběh, nebo úmrtí dítěte na tuto chorobu. Myslíš, že to tutlají? Že nebohé děti trpí na JIPu a vrchnost se to snaží zakrýt? To by asi v dnešní době nebylo tak jednoduché. Já bych ordinovala vypnutí televize a internetu, to je největší strašák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1484
6.4.20 20:40
@Čičorečka píše:
Ještě jsem nezaznamenala vážný průběh, nebo úmrtí dítěte na tuto chorobu. Myslíš, že to tutlají? Že nebohé děti trpí na JIPu a vrchnost se to snaží zakrýt? To by asi v dnešní době nebylo tak jednoduché. Já bych ordinovala vypnutí televize a internetu, to je největší strašák.

Ja to zaznamenala spis v cizích zemích úmrtí miminka pětileté dítě a 12 ti lete děti. Ovšem nikde už neuvádějí jestli se to dítě s něčím nelecilo nebo mělo nějaké onemocnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18152
6.4.20 20:43

@-Sára ja zaznamenala nejmladsi ctyrlete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3678
6.4.20 20:45
@-Sára píše:
Ja to zaznamenala spis v cizích zemích úmrtí miminka pětileté dítě a 12 ti lete děti. Ovšem nikde už neuvádějí jestli se to dítě s něčím nelecilo nebo mělo nějaké onemocnění.

No právě. A v procentech by to stejně bylo nula nula prd. Je to na hovo, coronavir je deil, ale panika ničemu nepomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 21:13

Nejde mi o paniku, proto se ptám jestli má doma někdo nakažene dítě? Nechci jen obecné informace z dostupných zdrojů, děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
881
6.4.20 21:15

Já dotaz chápu, taky mě to zajímá. Doma mám pětiletou dceru, která má určité respirační problémy, pět měsíců v roce v podstatě prokašle. Její stav není závažný, existuje s tím docela normálně, ale bojím se, co by bylo, kdyby se potkala s koronavirem. Můžete mě klidně označit za panikářku, ale já o ni mám opravdu strach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 21:20

Annci - děkuju za normální odpověď, myslím, že by nás to mělo zajímat všechny, tady nejde o šíření paniky, ale o fakta, jako vystavit svoje dítě dobrovolně nákaze, když nevíme co to s nimi udělá? Na internetu bylo jen velmi málo článků o koronaviru dětí a o lehkém průběhu se tam fakt nepíše.

• Nahlásit
  • Citovat
873
6.4.20 21:56
@Čičorečka píše:

V USA zatím nejmladší úmrtí je 7 týdenní miminko
V USA měli krátce předtím i úmrtí miminka mladšího jednoho roku a ve VB jsem četla o tříletém jinak zdravém batoleti.
Statisticky to je nula nula nic, ale jejich matkou bych být nechtěla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50107
6.4.20 22:07

Jo, emimino je mnohem míň anonymní a mnohem spolehlivější zdroj než cokoliv jinýho… Pokud jsou na světě počty dětí zemřelých v souvislosti s koronavirem v řádu jednotek, tak aniž bych jakkoliv chtěla snižovat tragičnost té situace, jakákoliv smrt dítěte je naprosto šílená bez ohledu na okolnosti… tak v porovnání s tisícema náhlých dětských smrtí na mnohem běžnější příčiny, které číhají na každém rohu, je můj strach z koronaviru u dětí dost zanedbatelný. S dětma teď chodím maximálně do přírody, ale stejně mám teď to malé na antibiotikách kvůli naprosto jinému a vzduchem nepřenosnému problému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15316
7.4.20 10:24
@Annci píše:
Já dotaz chápu, taky mě to zajímá. Doma mám pětiletou dceru, která má určité respirační problémy, pět měsíců v roce v podstatě prokašle. Její stav není závažný, existuje s tím docela normálně, ale bojím se, co by bylo, kdyby se potkala s koronavirem. Můžete mě klidně označit za panikářku, ale já o ni mám opravdu strach.

Ale ona se s ním stoprocentně potká - stejně jako my všichni. Nebo si myslíš, že ten virus za pár týdnů prostě zmizí?

To je přece hloupost - zůstane, stejně jako spousta jiných virů, součástí naší civilizace a dřív nebo později se s ním potkáme všichni. A až se s ním potkáme, někteří to zvládneme dobře, jiní budeme mít vážné problémy nebo na to umřeme. Stejně, jako můžeme, nastanou-li komplikace, kdykoli umřít na chřipku.

Jediné, o co aktuálními opatřeními jde, je zpomalení epidemie do takové míry, aby zdravotnictví bylo schopno zajistit potřebným lidem adekvátní péči a nekolabovalo kvůli nedostatku lůžek, léků, přístrojů a dalších pomůcek. A samozřejmě aby se získal čas na nalezení případné vakciny.

Osobně mám mnohem větší strach z toho, že moje děti někde srazí auto nebo že se vážně zraní při nějakém z obvyklých dětských blbnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama