Koronavirus - nebojíme se

369
5.3.20 23:24

Koronavirus - nebojíme se

Ahoj, je jasné, že kvůli koronaviru spousta lidí propadlo strachu, panice, média nás denně zásobují množstvím šokujících zpráv. Pochopitelné.
Mě ale zajímá opačný pohled na věc, váš, co jste v klidu. Jak si od problému udržujete zdravý odstup, proč nepanikaříte, nezásobujete, jakým způsobem vyhodnocujete informace, jaké pocity ve vás toto téma vyvolává? Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1055
5.3.20 23:26

Ha, vtipne, odejit z diskuze Koronavirus - bojite se? A zalozit tuhle :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20925
5.3.20 23:27

Proboha, už dost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
673
5.3.20 23:36

@Quertizop Nebojím se. Je to nemoc jako chřipka. 36 000 vyléčených a 3000 úmrtí (cca). Víte, kolik ročně umře na chřipku lidí, kolik ročně umře při autonehodě lidi, na rakovinu apod.? Primářka nemocnice řekla, že média šíří zbytečnou paniku a to stejné si myslím i já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
5.3.20 23:48

Nevím. Nepřijde mi, že by to bylo nějak extra rozsáhlé. Ano už umřelo okolo 3000 lidí, ale vzhledem k počtu obyvatel v Číně mi to přijde docela minimální počet. Panikařit začnu až ty čísla budou o dost vyšší. Myslím, že mnohem větší šance je, že umřu v autě a taky se autům nevyhýbám. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1884
6.3.20 00:11

Bože za co?? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
369
6.3.20 00:20

Zdržte se, prosím, komentářů, když nemáte čím přispět do diskuze. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4501
6.3.20 01:52

Já se také nebojím, jelikož jsem místo mouky a voleje nakoupila samou výživnou čočku, hrách, fazole všech barev, quinou, bulgur, olivy ve skle, kečupy a budu nad jižanskou stravou krásně přemýšlet o Itálii, jak by to bylo hezké si zalyžovat. V létě tudy potřebuji projet na dovolenou, tak doufám, že do té doby se odstraní vadný matroš a bude tam čisto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1624
6.3.20 07:14
@Quertizop píše:

Je to diskuze a každý může přispět cim chce, nemáš nám to jak zakázat. Pokud Ti to vadí, tak si založ vlastní server a diskutuj tam ;)

Jinak nebala jsem se, ale u milionté diskuze už začínám slušně panikarit… nad psychickým zdravím lidstva..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48259
6.3.20 07:26
@Quertizop píše:

Takze organizovana diskuse. Tohle zaklada samotne EM?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 07:41

Uz jsem na slovo „koronavirus“ alergicka, jinak jsem v pohode, dnes si jdu zaplatit rezervovanou letni dovolenou v Italii ostrov Elba…(ale do epicenter v sever. Italii bych ted asi nejela)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26014
6.3.20 07:46

Nebojím se. Ale už mi to leze na nervy. To je humus. Paní ve středně těžkém stavu - má kašel, teplotu a je unavená. A s tím blokují lůžka v nemocnici? Krom teploty to mám taky a?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9785
6.3.20 07:56

Bojím se hlavně o zdravý rozum lidí. Protože to, co někteří předvádějí…zejména zde…mi hlava nebere. Podle mého názoru je tady ten virus už dávno a lidi si prostě jen prošli horší chřipkou…jen to nikdo netestoval, nikdo neřešil. Najednou tady máme pár potvrzených případů a už budeme šílet, vykupovat obchody, obhánět hranice ostnatým drátem a nepouštět děti do školy. A hlavně vymýšlet katastrofické scénáře a počítat, s jakou rychlostí nás to zahubí :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26014
6.3.20 08:31

Tak nějak. Beru to jako další virus, který způsobuje onemocnění horních cest dýchacích, s možnými komplikacemi. Stejně to dělají i víry chřipky. Ti lidé neumírají na chřipku, ale na komplikace - zápal plic, srdce, ledviny. Tohle je stejné. A myslím si že i ta úmrtnost bude stejná. Prosté těch nakažených bude mnohem víc, a vůbec se to u nich nezjistí. Prý snad až 80% je bezpříznakových. Komu by dělali testy, když by řekl dva dny jsem pokaslaval?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10774
6.3.20 08:32

Mně už to se.re

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu