Kortikoidy na vyvinutí plic

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janita3
Závislačka 2703 příspěvků 12.06.19 21:14
Kortikoidy na vyvinutí plic

Maminky potřebuji trošku utěšit :( Dnes jsem skončila v nemocnici s podezřením na předčasný porod - bolesti a zkrácení čípku za deset dní ze 3cm na 2,2cm. Momentálně jsem 31+2 je mi jasné, že injekce kortikoidů na podporu dozrátí plic se nedáva pro nic za nic a že miminku předčasně narozenému jen pomůže.

Zajímá mne ale, jestli jste zaznamenaly třebas časem nějaký špatný vliv těchto injekcí? Čekají nás celkem čtyři.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
nozu
Extra třída :D 12484 příspěvků 12.06.19 21:19

Já jsem měla kapačky kortikoidů u dcery. Vyhrožovala, že se narodí, když jsem byla ve 32tt. Nakonec jsme jí přesvědčili do řádného termínu. Dnes jí je 12 let a nemá z toho žádné zdravotní problémy. Ano, má pylovou alergii, ale to přisuzuji dědičnosti a ne kortikoidům. Ani jako malá netrpěla nijak výrazně na rýmy, laryngitidy či záněty průdušek (na toto byl expert mladší syn, u kterého kortikoidy nebyly potřeba. Ale absolutně bych to nedávala do souvislosti). Neboj se toho, vše bude v pořádku!

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1452 příspěvků 12.06.19 21:23

Kdyz by se dite dostalo na svet brzo a bez tech injekci tak logicky by melo horsi nasledky a asi by i zemrelo. Co teda chces resit? Vidis nekoho na ulici, kdo taha vedle triletyho ditete jeste bombu s kyslikem? Bud v pohode a neres ho*na. Kdyz se zvladne v dnesni dobe i skoro bezbolestne a bez nasledku darovat kostni dren u mimin, tak nejaky dozrani plic je v dnesni dobe banalita

zdefia
Stálice 63 příspěvků 5 inzerátů 12.06.19 21:26

@Janita3 Ahoj, trochu te uklidnim. :) Dcerka narozena v 32+0, kortikoidy tez 4 injekce a naprosto bez nasledku. Zdrava, sikovna holcicka. Ver miminku a doktorum. :hug: :kytka: :mavam:

Ennny
Závislačka 3725 příspěvků 12.06.19 21:27

To si děláš srandu ne? 8o to bys jako radši chtěla aby ti to to dítě neudychalo a umřelo nebo leželo měsíc na kyslíku? Proč si lidí sakra nevazite toho že to někdo vymyslel a zachraňuje to život:zed:

Janli
Echt Kelišová 8813 příspěvků 12.06.19 21:29

Myslíš vliv na sebe nebo na dítě? Já po nich byla půl roku bez chronické rýmy. Asi si na ně skočím zase :mrgreen:. Dcerka se narodila 33+4, je teda víc nemocná než starší sestra, ale nevím jestli to je kortikoidama nebo tím, že to starší tahá ze školky. Jinak benefity kortikoidů mnohonásobně převyšují rizika, takže kliiiiiid matko!

Eliskaxox
Závislačka 3660 příspěvků 12.06.19 21:35

@Janita3 no je to jednoduchý buď si necháš píchnout kortikoidy a dítě bude relativně ok a možná pak bude trpět na alergie či astma. Nebo ne a dítě se narodí s nevyvinutými plícemi a ty problémy budou 100%. Syn se narodil 28+1 stihli my dát jen dvě injekce. Astma nemá, je zdravější než většina dětí v okolí ale trápí ho alergie. Bohužel ale polovina rodiny jsou alergici takže asi by nějaké alergie měl i tak

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 12.06.19 21:38

@Janita3 já dostala kortikoidy ve 24+1, nakonec se naštěstí rodilo až o 12 týdnů později. Malá žádné následky nemá. Je jí rok. Znám víc dětí, co dostaly kortikoidy a všechny jsou v pořádku. Znám taky dvě děti, kdy se podat nestihli, a s nimi si teda rodiče dost „užili“. První týdny a měsíce měli velké potíže s dýcháním. Jeden z nich má potíže doteď (je mu něco přes rok, skoro každá infekce ho položí a skončí kvůli dýchání na jipce).

@Ennny klid prosím tě, vždyť nepíše, že si to nechce nechat píchnout. Jen má strach, že to může nějak ovlivnit miminko a chce vědět jak.

Janita3
Závislačka 2703 příspěvků 12.06.19 21:45

@Micaella22 @Ennny Jasný, prosím o klid, jestli máte problém, tak nereagujte…

Ani na vteřinu mi nenapadlo odmítnout, jen jsem se s tím nikdy nesetkala, tak hledám informace a zkušenosti jiných maminek.

Janita3
Závislačka 2703 příspěvků 12.06.19 21:59

@nozu Děkuji moc :hug: To jsme stejný případ 32tt myslela jsem, že jdu mimo termín poradny s bolestma jen „otravovat“ nu a takhle to dopadlo :(

@zdefia Taky moc děkuji :hug: hodně mi zkušenosti pomáhají. Doktorům věřím naprosto.

@Janli Teda, to se brzy vyloupla, hlavně, že vše dobře dopadlo :kytka: Ty benefity jsou mi jasné, opravdu jsem neváhala. Taky by bylo fajn, pokud by mi zabraly na chronickou rýmu :mrgreen:

@Eliskaxox Taky moc děkuji za zkušenost :kytka: Opravdu jsem neváhala, jen poptávám podobné případy. To byl vůbec drobeček, hlavně, že to zvládl :srdce:

@Jitul.kaaa9 Moooc ti děkuji, přesně si mě pochopila :* Já právě nikoho v okolí, kdo by v těhotenství tyto injekce dostal neznám, setkala jsem se s tím jen letem v pár článkách a nevěnovala tomu pozornost, teď samozřejmě pátrám. Opravdu neskutečné díky za všechny ty prostředky, kterýma lze miminko zachránit, nebo dopiplat.

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 44560 příspěvků 12.06.19 22:00

@Janita3 to bude ok, dávají to pro jistotu a i ty budeš víc v klidu ;) Já rodila v 33+3tt akutně a malá ok ;)

Lirio
Kecalka 103 příspěvků 12.06.19 22:14

Buď v klidu. Čípek 2,2cm je relativně dobrý. Chytli jste to poměrně brzy. Mně během týdne spadl ze 4cm na 0,6. Ležela jsem od 32.tt. na kapačkách, dostala jsem i ty kortikoidy a vydržela jsem na konec do 36.tt. Malý je naprosto zdravý, šikovný, takže za mě :palec:
Bude to dobré, neboj! ;-)

Janita3
Závislačka 2703 příspěvků 13.06.19 07:10

@Markéta80 Děkuji za zkušenost :kytka:

Janita3
Závislačka 2703 příspěvků 13.06.19 07:16

@Lirio Teda, tak to 2,2cm je ještě „parádní“ stav 8o Já mám docela i obavu kvůli konizaci, kterou jsem loni v lednu podstoupila, naštěstí to byl jen malý zákrok. Děkuji za podporu :hug:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 13.06.19 07:59
@Janita3 píše:
@Lirio Teda, tak to 2,2cm je ještě „parádní“ stav 8o Já mám docela i obavu kvůli konizaci, kterou jsem loni v lednu podstoupila, naštěstí to byl jen malý zákrok. Děkuji za podporu :hug:

Se mnou ležela na rizikáči holka už prakticky bez čípku (0,1cm) a udrželi to ještě 3 týdny, než porodila ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama