Kosmetika na miminko

625
18.8.04 10:18

kosmetika na miminko

Ahoj holky,
začínám si chystat výbavičku pro miminko a došla jsem až ke kosmetice. Chtěla bych vás požádat o radu, čím miminka mažete. Já se v dětské kosmetice neorientuju a navíc každý říká něco jiného. Například Johnson prý často způsobuje alergie. Já sama mám s kosmetikou problémy, osypu se obvykle po všem možném, tak chci mimiku od začátku pleť šetřit, protože jestli bude po mně, bude s tím problém :( . Někdo říká, nemazat vůbec (kromě opruzenin), někdo doporučuje jen léty osvědčený dětský olejíček Avril, někdo modrou indulonu. Přitom ve všech seznamech pro nastávající maminky se doporučují mraky různých mastičeka olejíčků, tak fakt nevím… Co vy na to?
Díky
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
18.8.04 10:37

Ahoj,

tak to by mě taky zajímalo, ja jsem mazala moje mimčo „kalciovkou“, to nám dávali už v porodnici a na zadeček Pytiol, ani nevim, jestli to píšu správně, jenže to je už čtrnáct let, tak nevim, co budu používat na tohle mimi. Taky jsem už slyšela, že čím míň tím líp a Johnsons je prý moc parfémovaný. Myslim, že ta kalciovka „calcium panthotenicum“ nebyla špatná, ale určitě jsou na trhu a v lékárnách nové nebo podobné výrobky.

• Nahlásit
  • Citovat
225
18.8.04 11:17

Švagrová maže olivovým olejem. Nejprve kupovala v lékárně, teď už normálně v potravinách, extra panenský.
Kočulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.8.04 11:38

Ahoj Jani!
Já používám občas po koupání olejíček od Johnsonu a je to vpohodě.
Pokud ale ty sama máš citlivou pokožku, tak bych asi zvolila něco jiného. Ono je to fakt dost těžký, protože každý pediatr řekne opravdu úplně něco jiného. Nejenom, co se týče toho, čím mazat, ale taky jak často mazat. Mně třeba v porodnici řekli, že desetkrát denně je málo (doporučovali Indulonu) a dr., ke které chodíme zase říká, že ne tak často, prý pak pokožka ztrácí samomastící schopnost (předepsala Rybí mastičku- miminko pak „voní“ jako rybička). Té kosmetiky je fakt spousta. Asi bude nejlepší vybrat nějakou, která je co nejvíce přírodní a čekat na reakci. Sama pak uvidíš, co mu/jí bude vyhovovat. Každé miminko je úplně jiné.
Olča

• Nahlásit
  • Citovat
563
18.8.04 11:39

Ahoj holky,

já používám jen mastičku Rybilku proti opruzeninám. Ze začátku měl Anrýsek hodně suchou kůži, tak jsme mazali slunečnicovým olejem z lékárny, ale teď už to přešlo a nemažu ho (moje por. asistentka tvrdí, přesně to, co Olčina dr.). Mýdlo a šampon používáme od firmy Bübchen, jinak nic.

Ulrika a Andrýsek (24 dnů)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
18.8.04 11:52

Ahoj Jani,
používala jsem pro Ondráška olej od Bubchen, myslím, že ho snášel dobře, ale pak se mu osypala pusinka. Od té doby používám na střídačku glycerinovou mast a Excipial U Lipolotio. Na zadeček jako prevenci proti opruzeninám používám rybí mastičku dělanou v lékárně.
Uvidíš, co budete používat v porodnici, podle toho se dobře zorientuješ. Myslím, že je předem zbytečné dělat nějaké zásoby, všechno vpodstatě můžeš koupit, až vás pustí domů nebo cestou v lékárně :-))))
Dobře vyber.
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.8.04 14:55

Ahoj, zkus se podívat na www.weleda.cz, třeba si vybereš.Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Gabika
18.8.04 16:46

Ahoj,

ja mám tiež problémy s pokožkou (svojou) a tiež som dosť premýšľala, čím natierať miminko. Nakoniec som sa rozhodla pre slnečnicový olej. Poradila by som ti, aby si si vyberala medzi prírodnými produktami bez pridania rôznych aromatických látok a iných chemikálií.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
2341
18.8.04 17:19

Ahoj,
moje dcera měla a ještě trochu má suchou kůži se sklony k ekzému (v zimě) takže když byla úplně malá tak jsme mazali slunečnicovým nebo olivovým (ten mi připadal lepší, slunečnicový měl trochu takový pach) olejem z lékárny, obličejík modrou indulonou, zadeček Avirilem. Teď už je jí 2,5 roku tak když se mi zdá, že má suší kůži tak jí namažu tou indulonou. Mýdlem myju denně akorát zadeček, ruce a nohy, celé tělo 1× týdně (pokud teda není nějak extra zamazaná, třeba když je celý den na písku což teď v létě je :) ), to používáme Nela Batole.
Chce to vyzkoušet, některým dětem nevadí parfémovaná kosmetika, ale na novorozeně bych jí přece jen nezkoušela, třeba po pár měsících.
Katka 34tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
18.8.04 20:23

Ahojky,
já jsem také nejdřív kluky mazala slunečnicovým olejem z lékárny, pak jsme dostali vzorek mléka Bübchen a bylo to v pohodě, tak jsem prvního mazala asi do roka a půl pravidelně, občas, když měl suchou pokožku, tak Excipialem U-Lipolotoin. Ale my bydlíme v praze, máme chlorovanou vodu, která dost vysušuje, ale teď do ní přidávám koupel od Johnsonu a mazání už tolik není potřeba. S mýdlem taky šetříme jako Katcha :D . Oba kluci teda netrpějí na žádný alergie nebo ekzémy.
Na zadeček u menšího používám Rybilku v tubičce a při opruzeninách Bepanthen.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
18.8.04 20:30

Ahojky, podívej se v lékarně po kosmetice Bubchen (tam patří přehláskované u, nevím jak ho napsat) - je to hypoalergenní a hodně vychvalovaná kosmetika. Super je, že se dají asi za 30Kč koupit malé vzorečky, takže i když nebude sedět finanční ztráta nebude veliká.
Podle moji PA stačí koupit: Olejíček do koupele, Olejíček na tělíčko a prdelkový krém. Já jsem si ještě dokoupila mýdlo na pokakaný zadeček. V některých porodnicích tuto kosmetiku dostaneš i v dárkovém balíčku, když tě propouštějí domů.
Budulínek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.8.04 20:56

My jsem udělali skvělou zkušenost s kosmetikou Karl Hadek - objednávámě ji přes internet už víc než rok(www.hadek.cz) Je to aromaterapeutická olejová kosmetika, přírodní suroviny, špičková jakost, žádné konzervanty, žádná syntetika. Začli jsme ji užívat my s manželem - krémy či olejíčky na obličej, já na odličování make-upu, manžel po holení, sprchové či masážní oleje, krémy na ruce, šampony … no postupně nám tato kosmetika vytlačuje všechnu ostatní. Já si v těhotenství mazala břicho spec. olejem, manžel mi masíroval záda masážním olejem proti bolestem zad pro těhotné…No a naši už 7-týdenní dceři se osvědčila také - krém, olejíček do koupele, fantastický fenyklový masážní olejíček na bříško, nosní olejíček (tím když prckovi máznem kolem nosíku, tak se na nás normálně směje… ) ap. Snáší to naprosto skvěle, měla už jsem to s sebou v porodnici, žádné opruzeniny či jiné potíže s pokožkou … naopak se ji třeba škrábance od nehtíků hned po porodu fantasticky ztratily a v poradně nás lékařka chválí, jak má malá krásnou pleť. Dá se třeba objednat na zkoušku testovací :,-(a pro mimi, kde jsou všechny výrobky v mini balení (které ale vydrží hezkých pár použití). Dokonce jsme si teď zakoupili tamtéž knihu aromaterapie v pediatrii, koupili pár esenciálních olejíčků a dáváme to do aromalampy - byť jen na chvilku kvůli malé, ale dělá ji to moc dobře - taková levandule, mandarinka, citron… Nedělám jim reklamu - tu si dělají sami svými výrobky. Ahoj Zuzana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.8.04 21:44

Můžu doporučit kosmetiku Weleda. Je sice trošku dražší, ale je skvělá.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.8.04 22:43

Ahoj, připojuji se k Zuzaně a též moc chválím kosmetiku Hadek. Jen dodám, že naši 15ti měsíční dceru téměř od narození mažeme čistím mandlovým olejem a i přes to, že já i syn trpíme atopickým ekzémem, malá je téměř bez problémů. Před mandlovým olejem jsme vyzkoušeli slunečnicový a olivový - jsou také dobré, ale hodně mastí (kupodivu :D ) a nevsáknou se tolik jako ten mandlový. Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
19.8.04 09:22

Já sama mám atopický ekzém, tak jsem u svých dvojčátek hodně opatrná. V porodnici jsme používaly po koupání slunečnicový olej, ten se mi osvědčil a kupuji ho dodnes (holkám je 6 měsíců). Je dělaný v lékárně a prodají ti ho, kolik potřebuješ. Když jdeme ven, tak je mažu mlékem Microsun 20 od firmy sprig, doporučil mi to kožní. Na obličej používám kosmetiku Penaten, myslím, že se u nás neprodává, kupuji jí v Německu a sice krém Baby Sonnencreme s faktorem 40, protože v českým lékárnách byl nejvyšší faktor v krému 6, což mi na léto přišlo dost ubohý. Prdelku mažu krémem Penaten Creme, je skvělý i proti opruzeninkám, které po namazání okamžitě mizí. Kosmetiku Penaten vyrábí Johnson & Johnson, ale jak jsem psala výše, v českým lékárnách jsem se s ní dosud nesetkala. Je to veliká škoda.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama