Koupání miminek v bazénu

17
28.7.05 09:55

KOUPÁNÍ MIMINEK V BAZÉNU

Ahojky,

mam jeden dotaz: chystame se na dovcu v CR a chtela bych se zeptat, jestli mate zkusenosti s koupanim miminek (mam skoro 10-mesicni dceru) v „dospelackem“ bazenu u hotelu a rybnicich…??? Bojim se z hygienickeho hlediska. Dcerce se ve vode moc libi, ale chodili jsme jen na plavani miminek, kde je voda specialne upravena. Mam se bat???

Diky moc za rady a preji krasne leto.

Sassy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Missorka
28.7.05 10:03

Ahojky,

mám 13 měsíčního kluka a už byl v kdejakým bazénu, protože vodu prostě miluje. Nikdy neměl žádnej problém, ani s očima a to se docela často potápíme. Já bych se bazénů nebála.

Krásnou dovolenou.

Peta

P.S.: Na dovolený nás dokonce „nahnal“ do bazénu, kterej měl 19 stupňů a byl ve svým živlu, my už teda míň… ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
17
28.7.05 10:12

Takze jste ho v dospelackem bazenu i potapeli??? Tak to jsem vubec nevedela, ze se to smi - nam porad na kurzu rikaji o hygiene… atd…

Musime to vyzkouset, mala totiz vodu taky miluje.

Dekuji za rychlou odpoved a urcite se budu tesit i na dalsi prispevky.

Krasne leto!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
28.7.05 11:41

No, mně by to potápění nenapadlo, ale Vojta to bere automaticky, když jsem v bazénu, tak řádím, chci se potápět. Byl absolutně v pohodě. Tak snad to budete mít podobně :-)

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
327
28.7.05 12:25

Pro Missorku

Ahoj, prosím tě a od kdy se takhle s malým koupete. Míša miluje koupání ve vaničce, nejspokojenější je když mu čouhá jen obličejík (i uši má pod vodou). Já bych ho vzala také do bazénu, ale máme lepší vyhřívaný nejblíž 60 km a v našem obyč. mě všichni straší, že je na to malý. veverka :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
28.7.05 12:32

Ahojky,

my chodili od Vojtových 6 měsíců plavat a poprvé se koupal jinde než v kryťáku na mimiplavání když mu bylo 10 měsíců. Problém v tom nevidím. Jediný, co je hloupý je, že teoreticky nesmějí na veřejná koupaliště děti do jednoho roku, takže si to radši předem ověř u provozovatele bazénu, abyste se někam netáhli zbytečně… ;-)

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
327
28.7.05 12:44

Tak díky, já jsem chtěla co nejdříve do bazénu, aby pak třeba malej neměl strach z vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
28.7.05 21:05

Ahoj Sasanko,
mám dceru za týden jí bude 11 měsíců. Dnes jsme se byly už podluhé koupat v bazénu, který je v kempu, mají tam čističku vody a voda se zdá docela čistá. No prostě norámální koupalitě. Dcera taky chodila na plavání a vodu miluje. Jednou jsme se zkusily cvičně potopit, ale pak jsme tu už nepokoušely, aby to se nenapila. Zatím žádné následky nemáme, ani od minule :P A při vstupu se nás na věk neptali, on to jen těžko někdo rozpozná kolik dítěti přesně je :wink:
Voda tam vyhřívaná taky není, tak bych nedoporučovala žádné dlouhé cachtání. Jó, a přímo jsem se ptala naší doktorky, protože se chystáme na dovlolenou v září, zda se může malá koupat v bazénu a moři. Bylo mi řečeno že klidně, prý když se jí to bude líbit :P
Tak zdravím všechny plaváčky a vyražte se zítra někam schladit :P
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
28.7.05 23:12

Ahoj
Kamarádka, co dělá učitelku na plovce mě poučila, že jsou nějké normy, jak má být čistá voda pro mimča do 6M, od 6M do 12M a od 12M.
Některé bazény práve splňují až hygienická pravidla od 12M a proto se tam můžou chodit koupat až mimča od jednoho roku a taky proto se v takových bazénech nedělá plavání s mimčama od 6M.
My budeme chodit od 6M do bazénu v privátě, který to splňuje, naše plovka splňuje podmínyk až pro děti do 12M.
Vůbec nejde o to, zda se díte potápí nebo ne, ale o zejména kožní problémy.
Závodně jsme několik let plavala a na bazénu strávila dost času a i jako velké dítě (4 třída ZŠ a více) jsem si pořídila nějaké ekzemy a bradavice.
Možná má to omezení věkem trochu logiku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
359
18.6.13 13:55

Ahoj, chci se zeptat, s jak malym miminem se muze do bazenu na zahrade(pro dospele)?Mam skoro 2mes. prcka a v tech vedrech je mi ji lito, i kdyz je ve stinu, pres kocar mokrej hadr a je min. oblecena. A zda se v nem taky muzu koupat, kdyz plne kojim? A co pak treba nekam na koupalko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713
18.6.13 13:57

Kojení ti v ničem nepřekáží, mimino bych spíš omývala pitnou vodou.. Já malou koupala v Orlický přehradě - ale až od 9tého měsíce a s sebou jsem měla flašku s vodou a vždy jsem jí pak narychlo omyla a doma šla rovnou do sprchy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10337
18.6.13 13:59

Máme doma taky dvouměsíční mimčo a koupila jsem maličký kulatý bazén, dám do něj 2-3 kýble trošku teplé vody, molit. podložku a tak ji koupu.Je tam moc spokojená :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2077
18.6.13 14:01

2mesicni bych ochladila doma v jeho vanicce, nebo ji dej na zahradu a je to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1639
18.6.13 14:02

Nejde jen o kožní problémy, ale víte o chlamydiich? já to nemoc měla, z bazénu a byla jsem dva roky dom a rok inval. důchod..
takže do bazénu normal. malou nedám ani omylem, fujtajbl…
jedině do bazénu ke tchýni, se slanou vodou, nebo k moři..
vím, až bude chodit do školy, do vody bude muset, ale zatím ji chci před tím ochránit :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
18.6.13 14:02

@chcimimi1 do většího domácího bazénu jsem mimino vzala 7mi měsících. Jinak bylo jen v pleně na dece. Ty se koupat můžeš bez problémů. Na koupalištích jsem viděla spoustu mamin s různě starými miminky - samozřejmě tam se koupaly pouze ty ženské - mimina byla na dece ve stínu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama