Nekojici maminky - pomoc!

2773
27.7.05 15:31

Nekojici maminky - pomoc!

Bohuzel se stalo, a nekojime. Dnes je Frantiskovi 9 dnu a musime krmit z lahvicky. Rada bych ziskala jakekoliv poznatky, rady a doporuceni maminek, ktere take od zacatku byly na lahvicce - jak casto krmit, jake davky, jak postupovat pri takto horkem pocasi - nabizet mezi casy krmeni drobeckovi prevarenou vodicku nebo male davky umeleho mleka? Co kdyz po nekterem krmeni cast vyzvraci? Kolik lahvicek asi potrebujete? Jak sterilizujete, cistite a uchovavate sterilizovane nadoby?
My koupili system Avent, ohrivacku, sterilizator i lahvicky, zatim mame ctyri.
Budu vdecna za kazdy napad, strasne v tom polavu.
Jak zajitit, aby mel maly dost, kdyz vic jak 60 naraz vypit nechce? Uf.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
27.7.05 16:20

Ahoj, to je teda otazek. Pokusim se ti trochu pomoci. Hlavne z toho nebud tak 8O Ja obe moje dcery kojila taky vzdy jen chvili. Kazdopadne kdyz davas UM je na krabici napsano kolik jidla i kolik davek mas davat k veku (vaze), treba na Nutrilonu to je tim krmim ja. Jeden cas kdyz mi po normalnim Nutri. zvracela davala sem Nutri. vhodny pri ublinkavani - uz nevim jak se presne menuje. Mezi krmenim muzes davat vodu nebo caj pri zizni. Urcite ale nedavej mliko to je pro mimi jidlo ne piti. Jinak me staci pro mimi 2lahvicky na mliko, 1lahv. na caj. No a sterilizovala jsem lahvicky i dudliky jen po koupi, cistim stetkou a uchovavam to tak ze to mam na mistecku kam si davam bastici potreby pro mimi. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.7.05 16:27

Ahoj, mám 9-týdenního Davida a kojení se nám taky přes veškeré úsilí a chuť nepodařilo. Už v porodnici ho přikrmovali a po příchodu domů jsme najeli na umělou výživu stoprocentně. Mám taky lahvičky Avent, zkoukni jaký máš číslo dudlíku. My nevěděli, že je jich víc druhů, takže malej zpočátku taky blinkal, zřejmě měl ten otvor moc velkej. Přendali jsme jedničku a byl v pohodě. Začínali jsme na 60 ml po 4 hodinách, v noci když se vzbudil. Musím říct, že nebyly problémy - máme žroutíka. Už v porodnici nám dávali BEBU 1 START (lehce stravitelná), takž v ní doma pokračujeme. Bez problémů, malej přibírá jak má. Kupuju kojeneckou vodu, kterou ještě převařujeme, používáme ohřívačku Phillps. Nevýhodou je, že to ohřátí trošku víc trvá. No, mezitím přebalím a když není vyloženě hladovej, dá se to vydržet. Sterilizátor nevlastíme, vyvařuju normálně v hrnci. Vždycky večer tam všechny použitý lahvičky a dudlíky narveme, 3 minutky převaříme a hotovo.Z nekojení jsem měla docela depku a pocit neschopný matky. Nakonec jsem prostě začala hledat pozitiva - s chutí si dám sklenku vína, láhev dá malýmu i manžel.....
jenom do peněz to nekojení leze docela slušně. Ale co, hlavně když prckové prospívají. Ať ti mimís roste :D Lenka a David 9t

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.7.05 16:31

Jo, ještě pro doplnění. Doktorka nám řekla, že ve velkých vedrech mu máme dávat buď čajík nebo převařenou vodu. Stačí trošku, tak těch 20-30 ml třeba 2× až 3× denně. My jsme možná udělali chybu, protože jsme mu od začátku dávali taky čajík od Hippu Spokojené bříško (trpí na prdíky), takže si zvykl na čajík a převařená voda mu tedy moc nejede. Tak ho prostě šidíme a ovoníme tu vodu jen pár granulkami. Pak mu to šmakuje. Jinak čajík chválím, na prdíky docela zabírá a malej ho má fakt rád. Dávkování je na čajíku samozřejmě napsané. Sklerotická Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
3417
27.7.05 17:07

Taky moc nevím, co to kojení je. Tak se ti pokusím poradit.

Jak často - rychle bys to měla vypozorovat. Nejsnazší ale pro tebe bude, pokud máš ohříváček lahví (jo, teď čtu že máš :D ), dát si do lahvičky převařenou vodu a nechat to v ohříváčku na mírný stupeň. Pak do lahvičky jen dosypeš mlíko a máš to. Já jsem to ze začátku dělala tak, že mlíko jsem měla připravený v lednici na celej den a pak lahvičku ohřála. Ale trvá to dlouho. Ten první způsob bude asi lepší. No nějak to za pár dní vychytáš.

Kolik - množství uvedené na krabici mlíka bylo vždycky pro moje děti strašně moc. Když jsem se tím v začátku řídila, kluk začal strašně přibírat na váze. Doktorka mě zarazila, dávku jsem ubrala a bylo v pohodě. Pokud by ti klučík po každém jídle trošku ublinknul, zkus změnit značku. Mě děti obě blinkaly po Bebě, jak jsem ji vyměnila a bylo po problému. Pokud ti trošku ublinkne, nemusíš se bát, že by měl málo. Prostě až bude mít hlad, tak si řekne.

Sterilizace - taky jsem to dělala, ale je to zbytečné. Stačí lahvičky pečlivě vymýt, můžeš je propláchnout třeba horkou vodou. A nebo v šestinedělí sterilizovat, pro tvůj klid, pak to nechat. Nechávala jsem je normálně v odkapávači na nádobí.

Pití v horku - jestli si dobře pamatuju, nic jsem nedávala. Pokud bys měla ale pocit, že je potřeba, tak dej převařenou vodu, tím nic nezkazíš.

Počet lahviček - mělo by ti to stačit, když si je hned umyješ po jídle. To právě závisí na tom, jesti budeš chtít sterilizovat. Moje rada - umej ji a propláchni horkou vodou a můžeš zase použít. Další si nekupuj :D .

To že nevypije naráz 60ku vůbec neřeš. Nech to na něm, on musí vědět, jaký má hlad. Vůbec se neřiď tabulkama ale pouze klučíkem. Uvidíš za pár dní budeš matka zkušená :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
27.7.05 17:36

Vše už víceméně popsaly holky. Dávky vychytáš během dvou dní. My tedy lahve od mlíka sterilizujem doteď, od čaje apod. nádoby jen vymejem v horké vodě.
Jen k tomu ublinkávání - dcera „blindila“ každému, kdo se ji snažil odkrknout, protože ji většinou brali nějak divně a při tom odkrknutí jí prostě vylítlo to mlíko, co bylo do té doby nad tou bublinou, která se dere nahoru.. Já tím, že jsem ji krmila stále, jsem už měla vychytané grify, jak ji brát, aby si odkrkla, ale mlíko zůstalo v dcérunce :-)
Jo a krkali jsme naněkolikrát, jinak se kroutila.. prostě si ten vzduch přicucávala i u Avent lahví..

Jinak my používali Bebu HA /jsme alergici/ - malé šmakuje od začátku. Doporučila mi ji laktační poradkyně, se kterou jsem řešila i kojení.

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
27.7.05 18:33

Jeste neco - tu vodu na zizen prevarujete kazdou davku zvlast, nebo ji lze treba prevarenou na jeden den uchovavat v napr. termosce?
My zatim dokrmujeme nakoupenym materskym mlekem z banky v podoli, ale prechazet budeme na Nutrilon pepti kvuli prevenci alergii. Nevim, jestli je to podstatne. Zatim jsem do nej cpala jen to MM a cca jednou za den mi cast ublinkl. 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
27.7.05 18:54

Hajinko, teď jsem přesně nepochopila, co nevíš jestli je podstatné. Dávat tu vodu? Já nevím, moc bych si s tím hlavu nelámala. Teď má být pár dní vedro a pak se zase ochladit. Navíc když ti vypije trochu vody, tak to bude asi jenom opravdu trocha. Tak si ji převař a dej do lahvičky a pokud budeš mít pocit, že má žízeň, tak mu tu lahvičku nabídni. Můžeš to trošku přihřát v ohříváčku. Navíc v takových vedrech, co hlásí, by děti ani ven neměly chodit, tak jestli doma budeš mít chládek, tak vodu ani potřebovat nebude. A jestli ti jednou za den ublink, tak taky nemáš co řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.7.05 18:55

Převařuju dvakrát denně. Ranní várku spotřebuju během dne a večer si převařím vodu na noc a na brzké ráno. Přijde mi totiž lepší studenou převařenou vodu ohřívat v ohřívačce než se snažit horkou vodu zchladit. Zpravidla to dopadalo tak, že jsem jí zchladila moc a pak ohřívala :). Taktéž nekojící Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
2773
27.7.05 19:04

Ja vim, ze jsem asi trosku hystericka, ale jsem druhy den doma a mam strach, aby malej dostaval, co potrebuje :( .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
27.7.05 19:35

:D Hajinko klid, taky jsem byla :lol: . Velmi hysterická :lol: . Ale opravdu buď v pohodě, až bude mít hlad, tak si řekne. Tady nemáš co zkazit. Při krmení z lahvičky může nastat ten problém, že budeš příliš sledovat, kolik ti toho vypil. A přitom podle mě je to skoro stejné, jako při kojení. Jednou toho vypije víc a jindy míň. Takže až ti flašku pustí, tak to ber jako konec.
Jediný co jsem opravdu přesně dodržovala, bylo dávkování mléka a vody. Nic jsem nesypala od oka a vodu odměřovala přesně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
27.7.05 19:41

Zatim mi nevezme najednou vic jak 60 ml, ale uz v porodnici rikali, ze by mel brat klidne 80. To mi pak ale zvraci. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
27.7.05 19:57

No jo, měl by. To je ten problém, on se nebude řídit tím, co říkají ostatní. Kdybys viděla, kolik toho vypila naše holka, byla bys okamžitě v klidu. Snad jednou jedinkrát mi omylem vypila skoro 150, už si nepamatuju, kolik jí bylo. Jinak tak její dávka byla těch 120, zhruba. Jsou děti, kterým to prostě stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
27.7.05 20:10

Ahoj Hajinko :)
holky uz prede mnou vse napsaly…, ale chtela jsem za sebe napsat, ze jsem kojila jen prvni 3 mesice a byla jsem desne spatna z toho, ze uz nemam mliko, ale dneska na to koukam s odstupem a vim, ze az budeme mit druhe dite a nastal by takovy problem znovu, nebudu se z toho trapit, protoze nase mala je krasne a zdrave batole a to, ze nebyla kojena dele ji rozhodne na nicem neubralo!

Drzim palce, at zacne Frantisek brzy poradne bastit :! :D

Simona&Kristy(rok a 14 dni)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
880
27.7.05 20:50

Hájí,neboj zvládnes to.Za pár dní se problémy vychytají.Já delala Elisce jídlo najednou do 2 flasek,nechala jsem mléko vychladnout a mela ho v lednici.Je to dobry zvlast v noci.A hlavne se ti nestane ze budes mit málo.Jen to co nevypije vylej.Nemá cenu do malého cpát mnozství podle tabulek,on si vezme presne tolik kolik potrebuje.Jinak taky jsme mely Bebu a máme ji vlastne do ted.
Binky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama