Nepřibírá - Co s tím?

1016
27.7.05 14:26

Nepřibírá - Co s tím?

Holky,
chci vás poprosit o radu. Náš malý přibral za týden jen 55g a ve 3 týdnech stále nemá porodní váhu :oops:

Kojíme cca každé 3 hodiny, v noci každé 4. U prsu vydrží i hodinu (se 2 pauzami na odříhnutí), saje pěkně. Pravidelně se mi ale poblinká :cry: Denně máme tak 6-7 počuraných a většinou i pokakaných plínek. Vypadá spokojeně a vůbec ne hladově. Je to normální, že přibírá tak pomalu? Poraďte, prosím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
27.7.05 14:31

Ahoj, pokud cura a je spokojeny nedelala bych si s tim vubec hlavu. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
27.7.05 14:31

Naše Eliška měla v 5. týdnech stále 20 dkg pod porodní váhu - od poklesu v porodnici nenabrala nic. Co vypila, to spotřebovala. Nešla dolů, ale doktorka mě v pátem ukončeném týdnu dokopala k dokrmu, že to fakt evidentně plně nerozkojíme. Že už je i malá tím dlouhým a častým kojením unavená a už to neutáhne, nezvýší produkci.
Jak začal dokrm, přestala být tak plačtivá, konečně baštila kolik chtěla a začala konečně i víc spát, váhou letěla nahoru jak blázen, takže nastal klid na všech frontách (doktorka, mimi i já). Vlastní mléko jsem v rámci možností udržovala do konce 4. měsíce, pak jsem odstřikování vzdala (v té době už odmítala dávno prso, z lahvičky, byť Avent, toho teklo zkrátka víc, hlavně pravidelně a bylo toho dost)…

Zkuste kontrolní vážení, i víc za sebou, kolik tedy nakojíte, jestli není malý objem = malý vše spotřebuje na provoz a není nazbyt k růstu..

E. a Eliška 12m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.7.05 14:37

Pakliže máte počůrané plenky a je celkově spokojená, pak bych řekla, že je vše v pořádku. Děti často fungují průtokově - co vypijí, vyčůrají. Pokud ti nepláče, myslím, že není důvod k obavám ani k dokrmu. Přibírá ti navíc. Málo, ale přibírá. Navíc se mohou objevit v nejbližší době i růstové spurty, zkuste vydržet a uvidíš. Pakliže je miminko spokojené, zdá se mi zbytečné to řešit, i když velmi dobře vím, že to neni tak jednoduché. Známe to tu téměř všechny. Doufám, že dr bude rozumná a nebude jen kvůli malému přírůstku tlačit na dokrm.
Jiná situace by byla, pokud by miminko plakalo hlady, bylo nespokojené.
Gabča a Barča, 10měs

• Nahlásit
  • Citovat
200
27.7.05 14:42

Ahoj, maly se nam na porodni vahu dostal take mezi 3-4 tydnem, krmeni mu zpocatku trvalo take dlouho, v 6t mel uz 4,40kg a v 8t 4,90kg (porodni 3,84), krmeni mu ted trva 15-20min. Pokud nema problemy mimi, tak bych se snazila jeste vydrzet. Zkus odkazy www.laktacniliga.cz, www.rodina.cz/LLL. Ahoj, Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1016
27.7.05 15:52

Díky všem za povzbuzení.

Já mám pocit, že malý je v pohodě a roste hlavně do délky (to dr. nekontroluje) :roll: Trochu mě mrzí, že malý nepřibírá, ale snad se to brzy zlepší, mlíčka mám snad dost. Doktor to zatím nechal tak, ale už mluvil o příkrmu a musíme na kontrolní převážení za týden.

Čau Petta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
27.7.05 17:20

Petto, částečně mi to připomíná nás kdysi. Nebylo by lepší zkusit mu dávat častěji než po 3 hodinách? Ta hodina u prsu a pravidelné poblinkání se mi nějak nezdá. Mě se kojit sice nepodařilo, ale o to víc jsem se pak o to zajímala. Já bych ho zkusila přikládat častěji a tak na těch 20 minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
27.7.05 20:15

Petto :P zkusila bych kojit casteji a pokud ani to nezabere, nebranila bych se prikrmu, uvidis, ze se budete potom citit vsichni o 100% lepe :!

Simona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bermuda
8.11.10 21:20

Nepřibíráme

Ahoj, čtu tu vaše příspěvky a hledám uklidnění. Mám 11týdenní holčičku a řešíme problém s příbíváním váhy. Porodní váha byla 3 180, v šesti týdnech jsme měly 3 850 - takže super, ale pak se to zastavilo. Na dvouměsíční kontrole jsme měly jen 3 860 g a musely jsme na kontrolní vážení po týdnu - nepřibraly jsme nic. Malá roste do délky a paní doktorka mi řekla, že to je pro ni důležitější ukazatel, ale já nevím. Ve středu jdeme znovu na kontrolu a nezdá se mi, že by malá nějak zvlášť přibrala :(

• Nahlásit
  • Citovat
853
9.11.10 12:32

Bermuda-naše malá přibírala taky pomalu,už kolem 6.týdne jsem přidala Nutrilon,na radu Dr/1 x večer/. Porodní váhu měla 3650g,spadla na 3 300g :wink: Por.váhu nabrala až v 7.týdnech. :-D Naše Dr. je spokojená,říká,že je prostě drobnější,sleduje růst do délky,to je prý v pořádku.My máme průměr.přírůstek 100-110 g /týden :wink: Teď máme 5 a půl měs.,malá je čilá až moc a zdravá :lol:/váha 5760g/ Pokud je mimčo v pohodě,tak bych se nebála.Event. bych přidala um.mlíčko,třeba na noc.Vzpomínám si,že moje první dcera mezi 2-3 měs. přibrala taky jen 50 g! Byla hodná,pořád spinkala,tak jsem si říkala, že je všechno OK.Měla jsem málo mlíka…ale to mi nějak nedocházelo,když byla tak v pohodě :oops: Tak přeju spokojené mimčo a pořádné přírůstky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
agora
19.6.13 17:55

Mam dotaz, vcera jsme meli 9mesicni prohlidku, a mala nepribrala, dokonce malicko pohubla. Byla asi pred mesicem nemocna, to zhubla hodne. Ale presto to nedobrala, a jeste ztraci. Ma 8.3kg ted.
Snazim se kojit, ma v noci a rano mleko, ale pres den uz nic „nevytlacim“ (musim odstrikavat, odmita sat z prsu).
Takze mleka tak 200 ml, jinak prikrmy. Ale ty uz ted taky odmita, ji mozna tak burizony, jogurt.
Jinak pije hltave dzusy.
Zcela vazne premyslim, ze si nebudu hrat na kojiciho hrdinu a proste koupim umelou vyzivu. Jaky ma smysl, nenechat ji nabirat, jen abych byla zaslouzila kojna?

Byl nekdo v podobne situaci? Ma nekdo radu? Diky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
31603
19.6.13 17:58

Zcela upřímně, na odstříkávání bych se v tomto měsíci už dávno vyprdla, svoje dostala, přisát se nechce, finito ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3831
19.6.13 18:03

Měla jsem stejnej problém, jen malýmu byly necelý 4 měsíce. A tak jsme začali s příkrmama o něco dřív. Ty máš výhodu, že dítko je starší, v devíti měsících jsou větší možnosti, čím krmit, prso nechce, nekojila bych. UM určitě zkusit můžeš, tím nic nezkazíš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15011
19.6.13 18:33

Nedavala bych dzusy, ktere ji zaplacnou a pak ti neji. Nevim, jestli e teda neredis vodou, a. e i tak by mela mit max 200 ml
A. Tomhle veku j bych teda neodstrikavala. A ta vaha mi ak strasna neprijde, roste normalne do delky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
522
19.6.13 19:29

V tomhle počasí příkrmy hlavně moc neohřívej, malá mi teď jí akorát vlažné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu