Obvod hlavičky

327
26.7.05 15:44

Obvod hlavičky

Ahojky děvčata, jaký mělo obvod hlavičky vaše mimčo při narození a pak ve 3 měsících? Prošlo nějaké mimi sonem hlavičky? díky za odpovědi veverka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

319
26.7.05 15:59

Ahoj veverko,
naše malá měla při narození 35,5cm a ve 3 měsících 40,5cm.A náš lumpík kluk měl 36cm při narození a 42,5 cm ve 3 měsících.Se sonem nás nikdo nestrašil.
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
26.7.05 16:52

Při narození měla malá 35,5cm a ve 3měs 40,5cm.
Mám dojem, že sono se radši dělá při příliš rychlém či pířliš pomalém růstu. Víceméně asi preventivně, aby se případně zjistil důvod či eventuelní problém.
GaB, 10měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1428
26.7.05 18:17

Ahoj Veverko,

my jsme měli při narození 35,5 cm a ve 3 měsících 42 cm. Sono nám dělali ještě v porodnici. Nevím vůbec proč, já šla na vyšetření a malého vzali na sono. Ale dělali mu myslím současně i kyčle atd. Poznala jsem to pouze podle toho, že jak ho přinesli, tak měl špinavou hlavičku od gelu.

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
26.7.05 19:22

Ahoj Veverko,

my byli na sono 2× a obvod jsme měli 36 při narození a tři měsíce nám budou v pátek a zatím jsme na 40. Kontrolují nás kvůli tomu, že se Kubík narodil ve 35 tt. Dokonce mě neuroložka vyděsila větou:„měřte hlavičku každý týden a kdyby rostla hodně rychle, hned přijďte“. 8O No, ale to by bylo na samostatnou kapitolu o neurologii.
Předčasně narozené děti mají větší sklon ke krvácení do mozku, proto se to kontroluje tím sonem a pak taky jestli se CNS vyvïnula dobře.
Doufám, že jsem pomohla.
Petra a Kubík :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
26.7.05 21:33

Ahoj,

Niki měla po narození 36cm a ve 3m 40,5cm.Myslím standartní míry.Na sonu jsme nebyli.
Naďa a Niki 11m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
26.7.05 21:36

Díky holky za odpovědi, malej má 42 cm a přišlo mi po dnešní poradně, že máme snad největší hlavičku :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
26.7.05 21:50

Ahoj, náš malý měl při narození (tedy asi,když mu bylo 8 dní) 36 cm a ve 3 měsících 42 cm. Sono jsme neabsolvovali. Já měla taky pocit,že máme nějak moc velkou hlavičku a porovnávala jsem to s ostatníma miminkama, ale jednak holčičky mají hlavičky menší až od 2 cm a jednak v tom hrají roli dispozice. Tak se nenech vystrašit. Přede mnou párkrát několik mamin řeklo,že má pěkně velkou hlavu a jedna dokonce,že budeme mít problémy při oblékaní věcí přes hlavu,tak jsem to zbytečně moc řešila. Takže ahoj a nenech se rozhodit!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
27.7.05 05:11

Nás poslali na sono v malýho osmi měsících, měl totiž hlavičku jako rok a půl staré dítě. Míry si napamatuji, akorát vím, že se jeho číslo nevešlo do tabulek. Trochu jsem z toho měla strach, ale zjistila jsem ve svém okolí, že to není až zase tak výjimečné.
Sono proběhlo v pohodě, malej si celou dobu hrál s kabelem od sona a to, že mu někdo jezdí po hlavě snad ani nevnímal. Všechno bylo v pořádku a do roka se mu hlavička srovnala. Je sice pořád ještě trochu větší než průměr, ale už se vejde do tabulek:)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
27.7.05 06:43

No oni mi to doktoři říkali když byl Míša ještě v bříšku a tak mi dělali testy na cukr a taky jsme byli na genetice. Tak jsem pořád ve střehu. :roll: Tak snad vše bude ok a v pořádku. veverka + míša + peťka :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.7.05 22:35

Ahoj,
náš malý měl při narození 34 a ve 3. měsících 42 cm, není to jenom o mírách, ale taky o celkovém vývoji a prospívání dítěte. Náš malý se k těmto rozměrům nevyvíjel dobře a byl hodně ubrečený, tak jsme byli nejen na sonu hlavičky, ale také na CT mozku. Přišlo se na pravděpodobné krvácení do mozku po porodu, ale stejně se s tím nic nedělalo, cvičili jsme Vojtovu metodu a měřili hlavičku…
Snad jsem tě nepostrašila, pokud nemáte jiné problémy, tak bych klidně šla na sono hlavičky - není to nijak náročné vyšetření, ale jinak bych byla v klidu.
Držím palce!
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
143
28.7.05 20:01

Ahojda, my jsme narozený 36+4, obvod hlavičky při narození 33cm, ve 3 měsících 39cm. Na sonu jsme byli 2×, také na EEG, dělají to ale všem nedonošeným dětem. My zas máme malou hlavičku, ale ne z důvodu nějakého problému, ale Míša má hlavičku po tátovi - uzoučkou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
1.2.13 17:19

Holky nevíte kolik může mít moje holčička obvod hlavičky v létě, když teď má 46-47cm? Má 8 měsíců a chci jí koupit na léto nějaké kloboučky a netuším v jaké velikosti, nevíte o kolik se může hlavička zvětšit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24862
1.2.13 17:23

Při narození 35 a ve 3 měsících 40cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
1.2.13 17:26

Koukni do růstových grafů a tabulek. A nebo nekupuj letní věci už v únoru:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama