Koupě boticek

Anonymní
25.4.21 08:48

Koupě boticek

Ahoj, o kolik kupujete větší boty dětem,? Mám rok a půl starou holku, nohu ma necelých 12cm. Našla jsem v akci botičky značky Béďa, zdravotní obuv. Jen nevím stou velikostí. Mají buď 12.7cm, nebo 13.3cm. o kolik tedy vzít větší? Nohu ma zhruba 11.8-12cm. V obchodě je nevyzkousime, protože u nás boty mají od 1200 vejs. A to bohužel nemám, to se mi vyplatí koupit z netu na akci dvoje za 500kc kus.. diky vsem bohatym za pochopení.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
501
25.4.21 09:01

Kupte obě velikosti a uvidíš, ve kterých se jí bude lépe chodit. Aby nezakopávala, nešmajdala, nezvedala moc nohy apod. Já kupuju nadměrek tak kolem toho 1 cm, ale nevadí mu ani o pár mm větší. 1,5 cm už je docela dost, ale v reálu ta bota může sedět jinak, navíc měření není nikdy úplně přesné. Takže bych vyzkoušela oboje a nevyhovující vrátila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1393
25.4.21 09:02

Vem oboje, doma vyzkousej a nevhodné vrat. Já jsem teď objednávala synovi tenisky a papuce a oboji jsem měnila. Jedny proto, ze výrobce uvedl spatne rozměry, bota byla větší, než bylo na netu psáno. Druhé jsem objednala podle těch menenych bot a opět to neodpovidalo… no a byl v nich jednou a jsme v karantne :D papuce leží ve školce a kdo ví, kdy si je vezme na nohu…ty tenisky využije aspoň na cestu na test :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783
25.4.21 09:03

Ahoj, mám nedávnou zkušenost. Naše fyzioterapeutka dětská říkala, že vepředu má být na ukazováček místo, cca 1cm. Kupovali jsme první botky před pár dny a byli jsme tedy přímo v obchodě se zdravotní a dětskou obuví. A skutečně mu paní zkoušela vždy o ten centimetr delší. Má teď číslo 22 botu, ale kolik má cm noha, to jsem neměřila :think: Můžu ti zkusit změřit, abys měla od čeho se odpíchnout. Jinak bota by měla mít pevnou patu, být pružná, aby se dala ohnout podrážka (prsty nahoru), a taky aby se dala jakoby vzít a lehce otočit, jako „ždímání“. Nejlepší je fakt zajít někam a přímo zkusit, i kvůli šířce. Syn má široké chodidlo a boty, které bych vzala já, by mu neseděly, než co vybrali tam. Ale chápu, že tedy peníze jsou to šílené, na to, že to to dítě má na chvíli. :roll: Nám dala prodavačku dvoje boty zkusit domů, ať v nich chodí déle atd. (on se tam vztekal, jako všude :mrgreen: ). A já se přiznám, že doma jsem najela na net, mrkla na ceny a bylo téměř rozhodnuto, Ty levnější. Protože kvalitní jsou oboje. Ty „levné“ za 980,–, ty druhé /fakt krásné navíc/ byly za 2tis… Na toto hodně dbám, zdravá noha, zdravé držení těla, atd, ale 2tis za boty, které mu v létě nebudou, to neeeee

Jinak řešení, vzít oboje a jedny vrátit, je asi nejlepší :palec:

Příspěvek upraven 25.04.21 v 09:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
25.4.21 09:04

Jsou to první boticky? Jestli ano, šla bych se přece jen poradit do specializované detske prodejny. Kupovat nemusíte, jen přeměřit nozicku a par bot vyzkoušet. Jinak doma obkreslim nohu na papír, přeměřím a k tomu připočítam 1-1,5cm, tak vyjde délka stélky. Našla jsem tenhle návod na internetu a fungovalo nám to, objednala jsem podle toho boty a v pohodě. Byly to ale botky znacek co už jsme před tím měli, tak jsem s nima měla zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21073
25.4.21 09:16

Vzala bych ty větší, ale bacha i na šířku a výšku boty. První fakt chtějí vyzkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 09:25

Nejsou to první boty, začala chodit už na podzim. Zimní jsem brala o ten kus větší protože plus tlustá ponožka nebo punčocha navíc všechny vevnitř chlupatý, takže bota ubyla..

• Citovat
  • Nahlásit
1259
25.4.21 09:34

Zacinajici chodec by mel mit mensi nadmerek. Ja osobne, kdyz ma moje dcera nohu mezi, tak vyberu jinou znacku, kde ma min 1 cm nadmerek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7472
25.4.21 09:39

Dnešní doba tomu nahrává víc než dřív, aby sis objednala botičky s možností vrácení nebo výměny zdarma. Pokud ještě má v čem dcerka chodit, objednala bych ty větší, teď hrozí, že bude zakopávat o špičku. Při normální chůzi to třeba zvládne, ale stačí se rozběhnout a bude padat. Zase ale menší boty nebudou na dlouho. Pro vás by bylo ideální stélka 13mm, prostě něco mezi. Zkus se podívat ještě na jiné botičky, jestli nemají něco ve výprodejích starších kolekcí třeba za 700-800,– (i když touhle dobou už toho tolik nebude, jako třeba před měsícem). A taky počítej s tím, že bota není jen o délce, nemusí dcerce sedět na šířku nebo i jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10985
25.4.21 09:52

V roce a půl musí být nadměrek malý!!
Zkus si to - v poměru k velikosti nohy - přepočítat na svoji velikost, o kolik bys měla větší botu. O hrozně moc. V tom se nedá chodit.

Takže noha 12 cm má nadměrek tak 0,7 - 1 cm max.
Plus měř i šířku, tam nadměrek být nemusí, většinou strany boty ještě povolují do stran (tj. reálné místo v botě je větší).
Taky koukej na tvar nohy, jestli má dítě nejdelší palec nebo všechny prsty podobně dlouhé do vějířku. Podle toho vybírej tvar špičky boty (každá značka to má jinak).
No a v neposlední řadě mrkni i na výšku nártu a úzký/široký kotník.
Většinou se dopracuješ k nějaké značce, která jí dobře sedne a už budeš jen kupovat vždycky větší a větší.

Zkus najít eshop, kde se dá vrátit zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31033
25.4.21 09:59

Beda je fajn značka :palec:
Botičky jsou vhodný na široký nožky s vysokým nártem. Jestli má malá úzkou nožku, tak jí budou veliký i s malým nadměrkem.
Kdyžtak klidně pošli fotku ;) Obouván tři děcka, mám celkem přehled :lol:
Nosíme barefoot, ale spousta firem šije klasiku i bf :palec:
Jinak bych vzala též oboje na vyzkoušení. Osobně bych tak malýmu dítěti doporučila ty menší, když už musí mít ty, kde je mezi velikostmi. Nadměrek pro růst a práci nohy se dává 0,8 - 1 cm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
25.4.21 10:00

Ty menší, ale zmer i šířku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1761
25.4.21 17:02

Nadměrek je v tomto věku prý vhodný 1 cm. Kdyby byl větší, bude víc zakopávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat