Koupě nemovitosti - peníze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 07:21
Koupě nemovitosti - penize

Dobrý den. S přítelem máme nasetrenou větší částku. Tu máme na vkladní knížce, kterou jde vybrat jen na pobočce a hotově. Moje otázka: jak vyřešit problém, kdy realitak řekl, ze hotovost nechce, ze je to praní špinavých peněz.. dovolí nám v bance vložit penize na účet? I když se mi tedy nechce podnikat takové kroky, nejlepší by bylo, kdyby realitak zajel s nami do banky a penize si rovnou vzal :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tazvesnice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 07:24

Proc by to banka nemela povolit? Jen pokud se fakt jedna o vetsi castku, tak ta pobocka nemusi mit tolik hotovosti a tusim, ze to mas oznamit aspon dva dny dopredu :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 07:26

@Tazvesnice banka ano, realitak nechce přijmout hotovost. A nevím jestli jde větší částku vložit na běžný účet - částku na koupě baraku.. navíc přítel podniká, jestli se mu to nebude brát jako příjem, i když to vloží z knížky na účet.. dnes je vše takové ze se v tom nevyznám..

Tazvesnice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 07:29
@Anonymní píše:
@Tazvesnice banka ano, realitak nechce přijmout hotovost. A nevím jestli jde větší částku vložit na běžný účet - částku na koupě baraku.. navíc přítel podniká, jestli se mu to nebude brát jako příjem, i když to vloží z knížky na účet.. dnes je vše takové ze se v tom nevyznám..

Realitakovi se nedivim.. zajdi do banky a vyres to tam.. vklad na ucet se opravdu nebude brat jako prijem, ptze ho asi nebudete vkladat na podnokatelsky ucet ne?

katyna1984
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 20.06.19 07:31

Tak pokud přítel podniká, tak určitě ví, že částky nad určitou hodnotu (tuším 300 tisíc?) nelze předávat hotovostne, pouze bezhotovostne.

Nehledě na to, že v případě převodu z účtu na účet máte neztratitelný doklad o převodu, na rozdíl od předání z ruky do ruky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 07:32

@Tazvesnice má jen jeden účet, no zajedeme do banky a poradíme se ještě tam, jen jsem chtěla vědět, jestli s tím někdo nemá zkušenost :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 07:33

@katyna1984 už jsme měli kupovat predtim jinou nemovitost od jiné realitky. Tam nám prave řekl, ze hotovost není problém :lol:

zrcadlo
Echt Kelišová 7549 příspěvků 20.06.19 07:34

A ty nemáš svůj účet?

chaela
Ukecaná baba ;) 2413 příspěvků 1 inzerát 20.06.19 07:36

Realitaka chápu. Nemůžete to v té bance u jedné přepážky vybrat a u jiné nasledne vložit na účet? Jen pokid je to fakt nějaká vysoká částka, tak to bance oznamte předem. Jako prijem se to fakt brat nebude, ja mam účet jen jeden a příjmy z podnikání jsou prostě příjmy z podnikání. Ne to, co si sama dám na účet, co mi pošlou příbuzní apod.

fera21
Kecalka 326 příspěvků 20.06.19 07:36

On to ani převzít nemůže (v jeden den nejde víc jak 270 tisíc).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 07:37

@zrcadlo taky nás napadlo.. já si přijdu úplně blba, ale já nevím jak to chodí. Já nemám žádný papír, ze penize jsou moje. Když si je dáme na můj účet nemůže být tedy problém?

zrcadlo
Echt Kelišová 7549 příspěvků 20.06.19 07:43
@Anonymní píše:
@zrcadlo taky nás napadlo.. já si přijdu úplně blba, ale já nevím jak to chodí. Já nemám žádný papír, ze penize jsou moje. Když si je dáme na můj účet nemůže být tedy problém?

To vám řeknou v konkrétní bance. Samozřejmě, že to může být problém, protože jestli nemáš žádný slušný příjem a chodíš si na vkladní knížku vkládat každý měsíc půl mega v hotovosti, tak to asi čisté nebude, že? Ten původ peněz někde být musí, buď dar, výhra, příjem…, a u velkých částech většinou toto bance dokládáš/čestně prohlašuješ.

Uživatel je onlinePajka89
Závislačka 2502 příspěvků 20.06.19 07:58

Tak muzete to vlozit na tvůj ucet, ne? Nebo zalozit novy, zalezitost par minut.. Oznamte v bance, kde mate tu knizku, aspon dva dny predem, ze to budete chtit vybrat. Pokud je to vic jak 100 tisic, tak by to nemuseli mit na pokladne. A az to budete vkladat na prepazce na účet, tak se vas nejspis budou ptat, kde jste to vzali. Tak aby jste nebyli prekvapeni. Velke castky se dneska z ruky do ruky nedavaji, ja byt realitakem, tak si to taky nevezmu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 07:59

@zrcadlo ka vkladní knížku nemám ale přítel ano. Premysleli jsme ze jeho penize z knížky dáme na můj ucet.. já si nechodím vkládat nic na knížku

Murka
Ukecaná baba ;) 1931 příspěvků 20.06.19 08:07

A nebylo by nejjednodušší dojít do banky a zeptat se přímo tam? Poradit se, jak to udělat?

Realiťákovi se nedivím, že nechce hotovost, je to o hubu. Pohyby na účtech jsou jasně dohledatelné. Navíc odpovědnost za hotovost, kterou by převážel atd.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama