Divná pronajímatelka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Downey
Povídálka 12 příspěvků 15.06.19 11:39
Divná pronajímatelka

Zdravím,

mám taková dotaz. Bydlíme s přítelem v pronájmu. Někdy od prosince loňského roku.
Majitelka se nám zdála taková divná už když sme se chtěli stěhovat, ale byt se nám líbil, tak jsme do toho šli. Říkali jsme si, že když budem v pohodě platit, tak že nás nechá být.
Je taková nedůvěřivá, protože ji spoustu nájemců neplatilo nebo co..

Jenže teď před týdnem, k nám šla na prohlídku bytu. Podotýkám, že jsme slušní lidé, co mají čisto.. Nájem jí chodí a nemá si na co stěžovat.
A ona začala řešit, že máme ve zdi hmoždinky, že si nemůžeme přidělat obrázek nebo poličku bez jejího souhlasu, že je to zednický zásah a na balkóně máme ratan, který se trochu dotýká fasády, ale žádná díra tam není. Pouze špinavý pruh od toho a ona ať to zaděláme silikonem…

Týden uběhl a ona nám napsala včera sms, že se přijde v Pondělí podívat, jestli máme už silikon na tom ratanu. Ano, takto oznamovacím tónem.
Má na to vůbec právo?

Přeci je něco jiného, když ji budu byt předávat a vracet. Tak je jasné, že to dám do původního stavu, ale do té doby sem přece nemůže takto chodit.

Strašně mě otravuje, protože se tady vždy hodinu vykecává :nevim: Děkuju

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tableta
Kelišová 5300 příspěvků 15.06.19 11:48

Mně by taky vadilo, kdyby mi někdo ničil byt. Fasáda asi půjde očistit, ale po díru po hmoždinkách nezamaskuješ tak, aby to nešlo poznat.
Právo na to samozřejmě má, ale musí to ohlásit dostatečně dlouhou dobu předem. Tuším, že je to 14 dní, ale jistá si tím opravdu nejsem :think:

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9326 příspěvků 15.06.19 11:50

Pokud si v nájemní smlouvě vymíníla, že může byt kontrolovat, tak může. Samozřejmě to nesmí přesahovat únosnou mez. Zas ber, že tě na všechny problémy upozorní hned a nenechá pak byt uvést do původního stavu firmou a vám to všechno nenaůčtuje. A na vrtání do zdí jste se s ní opravdu měli domluvit.

bublinek
Kelišová 5650 příspěvků 15.06.19 11:50

Je to její byt.
Hmoždinky bez ohlášení by mě taky naprdly.
Naši v podnájemníci si po dohodě taky vrtali obrázky a vymalovali.

Pety2
Závislačka 2707 příspěvků 15.06.19 11:53

Mně to přijde strašně teda :nevim: jak jako nemůžu dát hmozdinky, když máš malé děti, tak většinou nábytku musíš taky z bezpečnostních důvodů dát pomoci hmozdibek do zdi, ať to na sebe nesvrhnou, to taky přece nejde zakázat…A že si nepritlucu policku, to mi prostě nepřijde normální…na kontrolu bytu právo má, po oznameni v dostatečném předstihu, ale taky by mi to teda vadilo…

Sl.Kockova
Kecalka 361 příspěvků 15.06.19 11:53

@ Tableta díru po hmozdince zasadrujes a normalne premalujes, prace na par minut, takže to urcite není ničení bytu :) navíc jako pronajímatel pocitam s tím, ze po každém nájemníkovi budu minimalne malovat..

Russet
Neúnavná pisatelka 17157 příspěvků 15.06.19 11:56
@Downey píše:
Zdravím,

mám taková dotaz. Bydlíme s přítelem v pronájmu. Někdy od prosince loňského roku.
Majitelka se nám zdála taková divná už když sme se chtěli stěhovat, ale byt se nám líbil, tak jsme do toho šli. Říkali jsme si, že když budem v pohodě platit, tak že nás nechá být.
Je taková nedůvěřivá, protože ji spoustu nájemců neplatilo nebo co..

Jenže teď před týdnem, k nám šla na prohlídku bytu. Podotýkám, že jsme slušní lidé, co mají čisto.. Nájem jí chodí a nemá si na co stěžovat.
A ona začala řešit, že máme ve zdi hmoždinky, že si nemůžeme přidělat obrázek nebo poličku bez jejího souhlasu, že je to zednický zásah a na balkóně máme ratan, který se trochu dotýká fasády, ale žádná díra tam není. Pouze špinavý pruh od toho a ona ať to zaděláme silikonem…

Týden uběhl a ona nám napsala včera sms, že se přijde v Pondělí podívat, jestli máme už silikon na tom ratanu. Ano, takto oznamovacím tónem.
Má na to vůbec právo?

Přeci je něco jiného, když ji budu byt předávat a vracet. Tak je jasné, že to dám do původního stavu, ale do té doby sem přece nemůže takto chodit.

Strašně mě otravuje, protože se tady vždy hodinu vykecává :nevim: Děkuju

Z pozice majitelky bytu, kdyby mě do mého vlastního pronajímaného bytu nechtěli pustit, protože se vykecávám, nebyli by pro mě moc důvěryhodní. A to jsem jako pronajímatelka lezla do bytu v nejkrajnějším případě, když nájemník nebyl přítomen a bylo třeba zjistit stav vodoměru. Nějaké úpravy tam tak udělala neřekl mi o tom, naštěstí to nebylo k horšímu.

Maminanamatersky
Kecalka 495 příspěvků 15.06.19 11:59

Taky bydlime v najmu a muzeme si delat,, co chceme". Takovych hmozdinek mame nepocitane. Kdyby jste to opousteli, tak se hmozdinka vytahne, ne? Zasadruje a prelizne. Kdybych si nemohla pridelat ani obrazek nebo poličku, to by mi prislo jako buzerace.. Neustále kontroly, kdyz jste jinak slusni, mi taky pripadaji pres caru. Za co ji tedy platite? Aby jste se doma vznaseli a na nic nesahali? Kdyz to chce pronajimat, tak musi pocitat s tim, ze to nebude mit porad jako nove..

Tableta
Kelišová 5300 příspěvků 15.06.19 12:19

@Sl.Kockova Ale stopy na té zdi zůstanou. To bys musela znovu nahodit zeď, aby to nešlo poznat.

Já jako nájemce se snažím udělat všechno pro to, abych nezničila cizí byt a majitel nemusel po nás nic opravovat.

Příspěvek upraven 15.06.19 v 12:30

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9326 příspěvků 15.06.19 12:27

@Pety2 @Sl.Kockova vrtání do zdi je zásah do konstrukce bytu a musí být od majitele schválen. Zasádrování jako oprava je nedostatečné a díru nezamaskuje. Taky by se pak mohlo nájemníkům stát, že majitelka, aby uvedla byt do původního stavu, nechá byt přeštukovat a škodu bude žádat uhradit. Nájem je úhrada za bydlení, nikoliv odpustek za likvidaci bytu. Něco jiného je běžné opotřebení a něco jiného zásahy do zdí.

Sl.Kockova
Kecalka 361 příspěvků 15.06.19 12:34

@Janli a čím se prosím opravuje díra po hmozdince? Ano, případně škody ať si majitelka klidně strhne z kauce, předpokládám ze v dnešní době je to běžné, pokud nepostačuje, ať vymáhá soudně:upside_down:

Sl.Kockova
Kecalka 361 příspěvků 15.06.19 12:38

@Tableta zeď se kvůli hmozdince opravdu nestukuje..jinak samozrejme souhlas, ale pokud pronajímám byt v dnešní době okolo 20tisic, pocitam i s náklady…

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 2141 příspěvků 15.06.19 12:40

Docela koukám. Můj otec pronajímá byty, na kontroly nechodí (taky ale nechce, aby nájemnící volali a prudili ho kravinami) a nájemnící mohou mohou zatlouct poliček kolik chtějí, vymalovat narudo nebo cokoliv. Ve smlouvě je, že by byt měl být při ukončení smlouvy v +- ve stejném stavu. Není-li, strhne něco z kauce…

Sl.Kockova
Kecalka 361 příspěvků 15.06.19 12:42

@Ba-stet konečně normlani přístup :)

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 2141 příspěvků 15.06.19 12:48

@Sl.Kockova Díky, vždycky jsem to měla za standart.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama