Koupelna - sprcháč v podkroví

350
10.1.20 13:35

Koupelna - sprcháč v podkroví

Zdravím všechny,

chtěla bych se optat těch, kdo má koupelnu v podkroví, zda tam máte také sprchový kout, případně jak máte ošetřené ty šikmené zdi proti vlhkosti?
Stavíme dům a líbil by se mi sprcháč právě částečně pod sešikmením, ale mám obavu z těch sádrokartonů, ze kterých se dělají podhledy… Sprcháč by začínal normálně ve vysokém bodě koupelny, ale byl by delší až pod sešikmení, takže by se voda při sprchování odrážela defacto přímo na ten šikmý „strop“.. Zatím jsem nenašla, zda je to realizačně možné a zda si tím nezaděláme spíš na průšvih s vlhkostí… Moc děkuju za tipy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8963
10.1.20 13:38

Máme. Do koupelen se dává speciální sádrokarton není problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2014
10.1.20 13:47

Máme tam obklady. Hlavně to chce hodně větrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
10.1.20 13:49

@Nairol díky.. a využíváte ho denně? Já si říkala, že by se to dalo taky trochu ošetřit tím, že by se celý ten kout defacto i se stropem prostě obložil dlaždicemi… Máte tam i vanu? My ji plánujeme dát podél sešikmení, máme to cca 150 cm a pak se šikmí, tak mě teď až napadlo, zda se nebudeme bouchat do hlavy při vylézání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22582
10.1.20 13:49

@Klanel My budeme teda mít v rovné čísti, ale sádrokarton je tam stejně, jak v šikmině. Je jiný, spec. pro koupelny. Tak předpokládám, že problém nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
10.1.20 13:50

@JancaS84 jojo, to mě také napadlo, i jsem našla fotky, že byl obložený komplet vnitřek toho koutu i se stropem a nevypadalo to špatně… Okno tam máme jedno klasické, takže větrání by snad mělo být ok…

Všude na netu píšou, jak pod šikminu nedávat vanu ani sprcháč, ale pak tam mají fotky a mají to právě pod šikminou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13898
10.1.20 13:58

Bydlime v podkrovi.. Pod sikminu nedavat určitě ani vanu, ani záchod. Na zachod budete couvat, do vany lez hrbati :roll: my jsme koupelnu zvetsovali a mame dvere sikmo, abychom meli co nejvice nejvyssiho mista. Uz tu bydlíme 9 let a stale se mi stava, ze se bouchnu o sikmou zed do hlavy.. :roll:
Sadrokarton mozna nezplesnivy, ale jak se namokri, leze z neho barva. Takze kdyz z sprchac, tak urcite komplet oblozit, ne aby na sikminu strikala Voda, strop by mel byt ok. Ale at je co nejvic prostoru na stani vysoky strop, nezda se to, ale do te sikminy stejne nikdy nestoupnete, pokud nemate 150cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
10.1.20 14:02

@tereza12345 ten sprcháč začíná ve vysokém bodě, manžel se tam v pohodě vleze..pod sešikmení by šel spíše z důvodu celkového zvětšení, než že by se využívalo přímo místo v tom nejnižším bodě…
My tu vanu nemáme moc kam jinam dát no :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8963
10.1.20 14:09
@Klanel píše:
@Nairol díky.. a využíváte ho denně? Já si říkala, že by se to dalo taky trochu ošetřit tím, že by se celý ten kout defacto i se stropem prostě obložil dlaždicemi… Máte tam i vanu? My ji plánujeme dát podél sešikmení, máme to cca 150 cm a pak se šikmí, tak mě teď až napadlo, zda se nebudeme bouchat do hlavy při vylézání…

Ano, denně.
Děti (4 ks) mají svou koupelnu taky v podkroví a než se všechny vykoupou nebo sprchují, to je páry. :lol: A žádný problém.

Vanu tam máme taky. Do hlavy se nemlátíme. Ale není tam tak velké zkosení. Máme trochu atypické prostory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13898
10.1.20 14:10
@Klanel píše:
@tereza12345 ten sprcháč začíná ve vysokém bodě, manžel se tam v pohodě vleze..pod sešikmení by šel spíše z důvodu celkového zvětšení, než že by se využívalo přímo místo v tom nejnižším bodě…
My tu vanu nemáme moc kam jinam dát no :think:

My mame vanu, kde se normalne v sede sprchujeme, jako v byte..
A vanu mame tak, ze zacina pod vysokym mistem a nohy jdou pod sikminu.
Chteli jsme taky sprchac-ale pak nam to vodar i obkladac rozmluvili.. I kvuli otvírani a tak.. Promyslete to i prakticky, kam se budou otbirat dvirka, kudy se tam pujde, kam bude cakat voda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
10.1.20 14:15
@tereza12345 píše:
My mame vanu, kde se normalne v sede sprchujeme, jako v byte..
A vanu mame tak, ze zacina pod vysokym mistem a nohy jdou pod sikminu.
Chteli jsme taky sprchac-ale pak nam to vodar i obkladac rozmluvili.. I kvuli otvírani a tak.. Promyslete to i prakticky, kam se budou otbirat dvirka, kudy se tam pujde, kam bude cakat voda.

Vanu dát takto by šlo jedině místo tohohle sprcháče, čímž bychom ho neměli vůbec… Na dvířka by mělo být místa dost, dělají takové jakoby skládací, shrnovací.. Sprchová hlavice by právě byla umístěna na protější zdi proti šikmině…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13898
10.1.20 14:39
@Klanel píše:
Vanu dát takto by šlo jedině místo tohohle sprcháče, čímž bychom ho neměli vůbec… Na dvířka by mělo být místa dost, dělají takové jakoby skládací, shrnovací.. Sprchová hlavice by právě byla umístěna na protější zdi proti šikmině…

Jj my jsme nakonec proste dali jen vanu a sprchac ne. Sprchujeme se v sede- ja tak byla zvykla z panelaku, neprislo mi na tom nic zvláštního.
Ale je možné, ze mate vic vyssiho mista my nemame ani kousek rovneho stropu, od zdi jde rovnou sikmina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7184
10.1.20 14:48

Máme taky sprcháč v podkroví, je používán denně, žádný problém, do koupelny je speciální sádrokarton.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
10.1.20 16:44

@tereza12345 Jojo, máme tam víc „vysokého“ místa…navíc teda by mi u manžela neprošlo sprchování v sedě :dance: Ale díky za tipy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama