Nemůžu si zvyknout na nový domov

Anonymní
9.1.20 10:28

Nemuzu si zvyknout na novy domov

V srpnu jsme se prestehovali do noveho bydleni a i kdyz jsem se na novy dum moc tesila, tak jsem tu nestastna. Predtim jsme bydleli v Praze, starsi radovka se zahradkou, klidna lokalita, 5 minut pesky na metro. Ale byl to najem a chteli jsme neco sveho. V Praze je nemozne neco sehnat, ceny jsou vysponovane hrozne nahoru. Chteli jsme vetsi mesto, kde bude vse dostupne, zadny satelit, tim padem uz jsme cca hodinu od Phy. Mesto jako takove je pekne, ale my bydlime uplne na okraji, kde uz je to spise vesnice. S tim bych asi byla v pohode, kdyby tu bylo kam jit do prirody - hned vedle je pekny park, ktery byl donedavna pristupny pro psy, ale kvuli nezodpovednym pejskarum je vstup se psy zakazan. Co me vylozene drasa, tak je rusna silnice u domu. Zatim nemame plot, mame v planu na jare postavit vysoky dreveny plot, ktery hluk trochu eliminuje, ale urcite neodstrani. Pred koupi jsem si rikala, ze to neni zas tak hrozny, ale ted me to vylozene drasa. Navic se do budoucna bojim o synovu bezpecnost, aby ho neco nezajelo, lidi tu jezdi jak blazni. Dalsi vec, ze jsem asi zprazakovatela, hrozne mi ty sluzby, obchody, dostupnost vseho chybi. Dum jako takovy je super, prostorny, s nadstandardnim vybavenim… mame super sousedy… ale to okoli je hruza. Nevim, jestli si zvyknu, pripadam si jako nejaka rozmazlena holcicka - tak dlouho jsme to bydleni resili a ted bych to nejradeji prodala a odstehovala se nekam na okraj Phy i za cenu, ze by to bylo o 2 miliony drazsi. Hrozne se za to stydim - tolik lidi bydli v daleko horsim standardu a ja si stezuju… nedokazu si ale predstavit jake tu bude mit syn detstvi, vsude ho budeme muset vozit. Co myslite, sedne si to? Uz mi to pripada jako dlouha doba…

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

Ou
10834
9.1.20 10:34

Njn - bohužel ses chytla do reality toho, jak vypadá sen o domečku za prahou, když teda zdroje jsou omezené a realitní situace je spíše noční můrou.

A ano, když začneš aktivně pracovat na tom, že se budeš učit tu lokalitu mít ráda, a aktivně budeš hledat ty lepší stránky, najdeš něco co tě v tom městečnu bude bavit, cesty do obchodu budeš cíleně a záměrně brát jako cvičení a podobně, tak se to naučím mít ráda.

Jen se nesmíš utápět v tom, jak je to všechno špatně a jak to neodpovídá tvým představám - prostě se nípat v tom negativím, když potřebuješ posilovat a hledat to pozitivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 10:36

Od srpna to je hrozně brzy. Já to měla podobně, po Praze najednou menší mesto. První rok byl těžký, ale snažila jsem se trochu do toho města proniknout-chodit na kafe, cvičit, když bylo hlidani tak večer ven. Po roce si to začalo sedat, nasla jsem si supr kamarádku se stejně starými detmi, zkamaradila se s lidmi s oblíbené kavarny atd. Ted je to čtvrtý rok a ja nemuzu byt spokojenější, deti jsou tady šťastné a my taky. Už si nedovedu představit bydlet v Praze. Chce to čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
719
9.1.20 10:51

Bydlím v Plzni a já osobně bych se nikdy do menšího města nepřestěhovala, to raději do té Prahy…
Miluju přírodu, Šumavu,… Ráda tam zajedu na pár dní, ale žít bych tam nechtěla. Jako Tobě by mi chybělo to všechno, co mám tady na dosah ruky a s prací by to taky bylo složitější.
To jsi asi číst nechtěla. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
9.1.20 11:10

Ta rušná cesta, to jediný problém, který si nesedne a nedá se vyřešit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4174
9.1.20 11:16

Taky jsem se z Prahy - kde jsme žila od narození - stěhovala do 55 km vzdálené obce s 1344 obyvateli (přesně k r. 2019:). Zvykla jsem si celkem rychle, pražské MHD přímo nesnáším, tady si užívám lokálku, regionální bus a svatý pokoj a klid… Vše co potřebuji tu je a nebo stačí dojet 10 km a jsem ve městě. Ale jestli jsi městská do hloubi duše, tak si nikdy pořádně nezvykneš žít mimo „vír vělkoměsta“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 11:18

Nejlepší je řešit to, co změnit mohu a neřešit to, co změnit nemohu. Hledej pozitiva na vašem bydlení oproti Praze. Například si myslím, že tvůj syn může zažít daleko hezčí dětství běháním po venku, což by v Praze jistě nemohl. Pak píšeš, že máte fajn sousedy, to je taky výhra atakdále atakdále.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25913
9.1.20 11:24
@Ou píše:
Njn - bohužel ses chytla do reality toho, jak vypadá sen o domečku za prahou, když teda zdroje jsou omezené a realitní situace je spíše noční můrou.

Za Prahou?
Je to hodinu od Prahy!

Většina Pražáků má chalupu blíž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25913
9.1.20 11:26
@Anonymní píše:
V srpnu jsme se prestehovali do noveho bydleni a i kdyz jsem se na novy dum moc tesila, tak jsem tu nestastna. Predtim jsme bydleli v Praze, starsi radovka se zahradkou, klidna lokalita, 5 minut pesky na metro. Ale byl to najem a chteli jsme neco sveho. V Praze je nemozne neco sehnat, ceny jsou vysponovane hrozne nahoru. Chteli jsme vetsi mesto, kde bude vse dostupne, zadny satelit, tim padem uz jsme cca hodinu od Phy. Mesto jako takove je pekne, ale my bydlime uplne na okraji, kde uz je to spise vesnice. S tim bych asi byla v pohode, kdyby tu bylo kam jit do prirody - hned vedle je pekny park, ktery byl donedavna pristupny pro psy, ale kvuli nezodpovednym pejskarum je vstup se psy zakazan. Co me vylozene drasa, tak je rusna silnice u domu. Zatim nemame plot, mame v planu na jare postavit vysoky dreveny plot, ktery hluk trochu eliminuje, ale urcite neodstrani. Pred koupi jsem si rikala, ze to neni zas tak hrozny, ale ted me to vylozene drasa. Navic se do budoucna bojim o synovu bezpecnost, aby ho neco nezajelo, lidi tu jezdi jak blazni. Dalsi vec, ze jsem asi zprazakovatela, hrozne mi ty sluzby, obchody, dostupnost vseho chybi. Dum jako takovy je super, prostorny, s nadstandardnim vybavenim… mame super sousedy… ale to okoli je hruza. Nevim, jestli si zvyknu, pripadam si jako nejaka rozmazlena holcicka - tak dlouho jsme to bydleni resili a ted bych to nejradeji prodala a odstehovala se nekam na okraj Phy i za cenu, ze by to bylo o 2 miliony drazsi. Hrozne se za to stydim - tolik lidi bydli v daleko horsim standardu a ja si stezuju… nedokazu si ale predstavit jake tu bude mit syn detstvi, vsude ho budeme muset vozit. Co myslite, sedne si to? Uz mi to pripada jako dlouha doba…

Hodinu od Prahy je cesta, která se doporučuje jako maximální ještě příjemná vzdálenost pro chalupu…

Ale pozdě brečet nad rozlitým mlíkem. Jednou jsi souhlasila, tak co naděláš. :nevim:

Já o o sobě vím, že bych raději bydlela v 2+kk na sídlišti, než v „domečku za Prahou“, nebo dokonce hodinu od Prahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21596
9.1.20 11:30
@Bábrdl píše:
Za Prahou?
Je to hodinu od Prahy!Většina Pražáků má chalupu blíž.
řada Pražáků má chalupu na Šumavě a to rozhodně blíž není. A Ou tu definuje obsáhlejší myšlenku - domeček za Prahou v kombinaci s omezenými financemi. A ústupkem bývá právě ta vzdálenost.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25913
9.1.20 11:31
@pe-terka píše: řada Pražáků má chalupu na Šumavě a to rozhodně blíž není. A Ou tu definuje obsáhlejší myšlenku - domeček za Prahou v kombinaci s omezenými financemi. A ústupkem bývá právě ta vzdálenost.

Já vím… Na horách má chalupy spousta lidí kvůli lyžování.
Ale hodinu od Prahy prostě není „za Prahou“. To už se můžeš rovnou odstěhovat do Ostravy. To není kompromis. To už je něco úplně jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22507
9.1.20 11:35

Není do budoucna možnost třeba obchvatu? My bydlíme na vesnici, kde vede frekventovanější silnice, ale usiluje se o obchvat. My teda bydlíme dál od silnice a jsem tam spokojená, ale ti u silnice jsou šílení.
Děcka musíš dobře naučit, že je silnice nebezpečná, plot vám taky pomůže. Na nedostupnost služeb si myslím zvykneš. Naučíš se nakupovat dopředu, psát seznamy. Nechtít všechno hned a někdy taky zhodnotit nutnost dané věci :D

Ale jsme každý jiná nátura. Já jsem s města (asi 12 000) obyvatel a vždycky jsem chtěla na vesnici a jsem spokojená. Ve větším městě nebo v Praze bych se zbláznila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25913
9.1.20 11:41
@Aries6 píše:
Ale jsme každý jiná nátura. Já jsem s města (asi 12 000) obyvatel a vždycky jsem chtěla na vesnici a jsem spokojená. Ve větším městě nebo v Praze bych se zbláznila.

Sranda. Já jsem z Prahy. Bydlela jsem na sídlišti, na jednom z těch bližších, ale stejně jsem prahla po centru. Pak jsem bydlela v centru a nejlepší bydlení ever. Pak mě muž odtáhl zase z centra pryč, velký dům, zahrada, tradiční vilová čtvrť, tramvaje, metro kousek. Pro spoustu lidí ideál, ale stejně se mi občas po centru stýská…

Teoreticky bych unesla ještě okraj Prahy, ale dál ani krok. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 11:43

Pocházím z většího města, přestěhovali jsme se s mužem do Prahy, ale byl to jen pronájem, chtěli jsme vlastní, kvůli financím jsme šli za Prahu. Vydržela jsem to 4 roky a kvůli mě jsme opět v Praze. Nezvykla jsem si, před domem jsme měli rušnou silnici a nad hlavami letadla. Teď bydlíme v širším centru Prahy. Je pravda, že naše finanční situace se hodně vylepšila, mohli jsme si to dovolit a taky jsme měli štěstí. Tenkrát jsme byli absolventi bez praxe s malým dítětem a tomu odpovídala i výplata.
Jen tím chci říct, že ne vždy si lze zvyknout. Manžel se stěhovat nechtěl, ale teď už by neměnil, máme všechno kousek a nemusíme dělat dětem šoféry na kroužky. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 11:44

.

Příspěvek upraven 09.01.20 v 11:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu