Kouření v 5. týdnu těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.1.22 01:35

Kouření v 5 týdnu těhotenství

Ahoj vím, že mě tu bude dost lidí odsuzovat, ale potrebuji radu :(( Dnes jsem zjistila, že jsem těhotná asi cca 5 tydnu podle vypocu menstruace. Do dneška jsem kourila 15 cigaret denne a na silvestra jsem pila. Může to mít uz nejake nasledky na miminko jsem z toho ve stresu. Za druhe chci strasne moc prestat kourit, ale nervy mi pracujou snad na 100% :((( Je lepsi prestat hned? Nebo postupne? Prý není dobre prestat ze dne na den kvuli stresu. Proto jsem se zatim zeptala tady. Kourili jste? Jak jste prestali? Maji nejake naplasti prori koureni i pro tehotne?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1695
23.1.22 01:45
@Anonymní píše:
Ahoj vím, že mě tu bude dost lidí odsuzovat, ale potrebuji radu :(( Dnes jsem zjistila, že jsem těhotná asi cca 5 tydnu podle vypocu menstruace. Do dneška jsem kourila 15 cigaret denne a na silvestra jsem pila. Může to mít uz nejake nasledky na miminko jsem z toho ve stresu. Za druhe chci strasne moc prestat kourit, ale nervy mi pracujou snad na 100% :((( Je lepsi prestat hned? Nebo postupne? Prý není dobre prestat ze dne na den kvuli stresu. Proto jsem se zatim zeptala tady. Kourili jste? Jak jste prestali? Maji nejake naplasti prori koureni i pro tehotne?

Hlavně aspoň nepij. Alkohol ničí CNS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.1.22 01:49
@Kipa22 píše:
Hlavně aspoň nepij. Alkohol ničí CNS.

Nene to nemám v plánu ja jinak nepiju jen na toho silvestra jsem si dala. :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25691
23.1.22 01:52

Přestaň kouřit ihned. Jaký asi embryo zažije stres, když ještě není spojený s tvým tělem placentou? Stres jsou jen výmluvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1695
23.1.22 02:01
@Týna75498 píše:
Nene to nemám v plánu ja jinak nepiju jen na toho silvestra jsem si dala. :/

To je dobře. Sice alkohol je pro dítě fakt masakr, ale vím, že toto se stalo už spoustě holek a dítě bylo v pořádku, tak snad i to tvé bude v pořádku. Jinak bezpečná dávka alkoholu není žádná. Sice staré gynekoložky radí na ranní nevolnosti trochu piva, ale za to bych je vzala potěhem. Kouření není také diskotéka, dítěti se pak špatně okysličuje krev a dítě špatně roste, zvyšuje se i riziko ADHD. Jak přestat, nevím, poraď se s doktorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mrg
185
23.1.22 02:05

Mě z toho bylo tak zle, že jsem přestala ihned kouřit. Ale první měsíce mi bylo na zvracení snad ze všeho. Teď je to už víc jak 3 roky co nekouřím.
Ale znám hodně takových co nepřestalo v těhotenství, ani při kojeni. Nebo po porodu hned zas začalo. Maji zdravé děti, nedokážu posoudit jestli byli třeba víc ubrečeny, vztekly… Žes do teď kouřila už nijak neovlivníš, já zas v prvním měsíci zvládla mít vánoční svátky jak jednu velkou pařbu, než jsem na to přišla :pankac: no a taky to zvládl ve zdravi
Určitě čím dřív se na to vykašleš, tím líp. Za chvíli ti bude samotné blbé zapálit si někde na veřejnosti s pupkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
902
23.1.22 04:39

Kourit bych prestala hned. Precti si neco o pusobeni treba nikotinu.

Prestala jsem kourit hned ten den, co jsem tehotenstvi zjistila. Ano, par dni jsem byla nervozni, ale kdybych kourila dal, tak bych byla nervoznejsi a jeste bych se nemohla kouknout do zrcadla. Promin, ale tyhle reci o stresu a blabla, tak neprestanes nikdy. Neni to pohodlny, ale to s ditetem neni mraky veci.

Jinak v blizkem okoli jsem zazila dve holciny, co kourily celou dobu i po porodu, deti jsou asi zdrave, jak je to s nimi detailne (plactivost, ADHD) nevim.

Je to jen slabost vule, kdyz si tohle uvedomis, jde to snaz. Opravdu jde jen o rozhodnuti.

PS. Jinak mam vedle sebe rocni zdravou dceru a stale kojim a nekourim, jestli mi to vyjde i po odstaveni nevim, ale predstavu, ze by si v mlice dala koktejl ruznejch latek mi je neprijemna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.22 05:02

Rozhodne nikoho nechci podporovat v kouření nebo pití, ale byla bych v klidu. Ten jednorázový alkohol bych neřešila VŮBEC. Prvni 3 týdny těhotenství se z těla matky k plodu nedostane NIC.

S tím kouřením….určitě je to špatně. Přestala bych hned a našla si jiný řešení stresu už kvůli pozdním vycitkam. Které určitě přijdou ;)

Ale zase bych se tu nenechala úplně strašit. Mám v okolí hodně maminek, které nezvládly přestat a dikybohu mají všechny zdravé děti. Každé jiné, některé klidnější, některé zivejsi, některé správnější, některé min,… Ale stejné rozdíly mezi dětmi jsou i u nekouricich maminek. Kdyz budeš kouřit, každý prd, co se stane mimcu, budeš ty nebo tvé okolí moct přisoudit kouření a výčitky v tobě budou hlodat. Co jsi delala doteď bych neřešila, ale přestala bych opravdu co nejdřív. Ideálně hned

• Citovat
  • Nahlásit
3442
23.1.22 05:31

Ja nevedela, ze jsem tehotna a byla jsem na plese, kde jsem potkala kopu byvalych spoluzaku. No co ti budu povidat opravdu to stalo za to. Alkohol tekl proudem. Take jsem mela strach, tak jsem se na to zeptala gynekolozky a ta mi rekla, ze snad do 7 tt dite neni propojene s matkou, tudiz se k nemu nic nedostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1335
23.1.22 05:56

Ahoj, těhotenství jsem zjistila v 6 týdnu (byl stres, byla sem předtím nemocná takže sem se nedivila že mám spozdeni..o mimčo sme se nijak aktivně nesnažili) bylo to před Vánoci (listopad, začátek prosince) takže probíhaly nějaké ty predvanocní posezení kde se pilo, ještě den před tím než sem si udělala test sem vymlaskla flašku sampusu :mrgreen: jsem kuřácká takže jsem i dost kouřila… Z toho alkoholu si hlavu nedělej to mimcu v tak ranné fázi neublížilo..no a s kouřením doporučuji přestat nebo ho aspoň hodně omezit..já jsem přestala ze dne na den..ale kouřím jen když mám parťáka, v práci nebo třeba v hospode…doma ne..krabička mi vydržela třeba i 14 dni. samotne mě to tak nechutná. V těhotenství sem zůstala doma (nevhodná práce) takže sem s tím neměla problem..kamarádka zase přestávala postupně…trvalo asi měsíc než se dostala na nulu, ale ona kouřila víc…asi jako ty…stahovala to asi měsíc než se dostala na nulu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1348
23.1.22 07:04

Nejlepší je přestat hned, dokud jsi takhle na začátku. To postupné snižování většinou vede pouze k tomu, že nakonec kouřit nepřestaneš, ale budeš se třeba držet na 3 cigaretách za den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41746
23.1.22 07:51
@Anonymní píše:
Ahoj vím, že mě tu bude dost lidí odsuzovat, ale potrebuji radu :(( Dnes jsem zjistila, že jsem těhotná asi cca 5 tydnu podle vypocu menstruace. Do dneška jsem kourila 15 cigaret denne a na silvestra jsem pila. Může to mít uz nejake nasledky na miminko js z toho ve stresu. Za druhe chci strasne moc prestat kourit, ale nervy mi pracujou snad na 100% :((( Je lepsi prestat hned? Nebo postupne? Prý není dobre prestat ze dne na den kvuli stresu. Proto jsem se zatim zeptala tady. Kourili jste? Jak jste prestali? Maji nejake naplasti prori koureni i pro tehotne?

Přestaň hned. Alibistické řeči o stresu si strč někam. Kouření škodí zdraví. Všem. Tvé dítě je pasivní kuřák :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
23.1.22 07:55

V te dobe spousta zenskych ani nevi, ze jsou tehotne. Kourit přestaň hned je to hnus i u netehotne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
23.1.22 07:55

Já přestala hned… Ale o pevné vůli to zrovna nebylo, bylo mi špatně a při pouhé myšlence se mi obrátil žaludek… kourila jsem asi do 4 týdne. Pak už ne… A kourila jsem ekektronku, nikoli klasické cigarety..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.22 07:58

U prvního těhotenství jsem nekouřila vůbec, nemám problém přestávat a začala jsem až po 6m dítěte (ale i tak to byla 1 cigareta denně s kafem)
U druhého těhotenství jsem taky přestala, ale kolem 8měsíce mi bylo tak strašně zle, že jsem prostě potřebovala „relax“ a občas cca 1× týdne jsem si dala to kafe a cigaretu.
U třetího těhotenství mi bylo ještě více zle, nevolnosti, bolesti, stresy…a to jsem cca od 6m měla taky jednu cigaretu s kafem cca 3× týdně.
P
Děti zdravé, velké a já to přežila. Nedovolím si kouřit u kočárku, nekouřím za chůze, mezi lidma…mám ráda vycházky do přírody, kde si najdu místěčko pro kafe a cigateru. Mám to jako relax nikoli potřebu. Takže se nestydím, i v těhotenství jsem to potřevovala „vyrelaxovat“. Přešla jsem z klasických bílých Marlbor ne modré (ty tenčí).

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat