Silná nespavost v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
33
22.1.22 15:09

Silná nespavost v tehotenstvi

Ahoj maminky.. prosím mám na vás dotaz, už jsem docela zoufalá a vyčerpaná. 23.12. 2021 jsem prodělala kovid ( na začátku mého těhu.) dnes jsem 12+5 tt
Průběh docela blbý, měla jsem problémy s dýcháním a prostě jsem to celkově snesla blbě. Akorát po kovidu, tedy nevím jestli to je po tom kovidu, ale od té doby trpím na nespavost. Spím v noci treba po 10-20 minutách a vyspim se dohromady maximálně hodinu nebo dvě. Občas mám problém právě s tím, že se těžko můžu nadechnout, tak si třeba zívnu a můžu se tím nadechnout.. když jsem volala praktikovi tak řikal ze mi stejne nic nemuze predepsat na spani jelikoz jsem tehotna. Tak jsem si koupila v lekarne medunkovy cajik ( moc nezabira) a dali mi jeste sirup na tu psychiku trochu ze to sklidni, ten je Sedalia.. ale uz to trva fakt dlouho, nic nezabira a ja uz opravdu nemuzu. Mam doma jeste necele 2 roky stareho chlapecka, nemam ani silu na to se mu venovat na 100% jak jsem byla zvykla. Muzete prosim poradit co by mohlo aspon malicko zabrat??? Co treba pomohlo vam? :( moc dekuji za kazdou radu! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
691
22.1.22 15:24

Meduňka, heřmánek jako čaje, popřípadě dormian tablety, to jsou také bylinky. Když by to bylo Joo neúnosné, tak ti psychiatr ( praktik nesmí) může napsat medikaci na uklidnění a spánek, které v těhotenství nejsou nebezpečné. Já je brala v prvním těhotenství. Ale za předpokladu, že jsi jinak zdravá, ti to spise nenapíše a holt buď zkusit bylinky nebo to máš pretrpet. Ale chápu tě, já měla léta insomnii, v těhotenství to bylo strašný. Teď v druhém naštěstí zatím spím nebo mi starší dáva dost zabrat :mrgreen:
Edit-jinak teda ještě aplikuju spánek přes den, když syn usne, jdu taky. Do večera pak dokážu zase fungovat nějak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1343
22.1.22 16:14

Já bych tlačila na praktika nebo gynekologa, ať se tvému problému víc věnují.
Já v té době taky nespala, ale chodila jsem pořád na záchod. Druhý trimestr ok a třetí je teď zase ve znamení hodina dvě spím, pak jdu čůrat a pak zase dokola. Je to masakr to tak dělat několik týdnů v kuse. Víš, abys pak neměla ještě větší problémy v pokročilém stupni těhotenství. Vzbudí mě teď i bolest pod žebry, křeče v nohách a nedej bože, když se otočím na záda, to se zhorší naprosto vše :)
Jinak zkus uklidňující čaje, čtení před spaním, vůbec nekoukat na tv nebo telefon alespoň hodinu a ležení na levém boku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18914
22.1.22 16:27

Mně doktor na nespavost v těhotenství poradil, že mám vygruntovat celý byt, že to manžel ocení :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6764
22.1.22 16:28

Ze začátku jsem taky kvůli hormonum nespala, bylo to tak dva týdny kdy přes den bych chrapala a v noci jsem nebyla schopna usnout ikdyz jsem si přes den nelehla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32677
22.1.22 16:35

@Kejtyy7 také jsem měla šílenou nespavost v těhotenství, doktorka řekla, že na to není nic, že to musím vydržet,
ale neměla jsem covid, tehdy ještě nebyl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
22.1.22 16:47

Také jsem prodělala covid na začátku těhotenství a taktéž jsem trpěla nespavosti. Zda to bylo těhotenstvím a nebo covidem nevím. Nicméně po třech měsících od prodělání spím už třeba čtyři až pět hodin vkuse, pak se vzbudím a buď už neusnu a nebo třeba po dvou hodinách ještě na chvíli usnu… Nepomohlo nic. Byla jsem vyčerpaná a nešťastná, měla jsem i další problémy … No naštěstí už je lépe. Snad ti to též odezní :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6764
22.1.22 16:50

@Jenny 207 jsem 22 tt, za celou dobu tj 2 roky jsem covid neměla a spim Tak 5-6 hodin max, pak čumím do stropu a nejde mi usnout. Na me takhle hormony působí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
22.1.22 16:54

@hospodki jo je to možné, že to covid vůbec nezpůsobil … Jsem poprvé těhotná a poprvé jsem prodělala covid, vše začlo potom, proto se mi to špatně rozlišuje :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6764
22.1.22 16:56

@Jenny 207 tak to je jasný, já si tu nespavost na začátku a pak na konci pamatuju i z kluka. Všichni říkali at se vyspim ze pak nebude čas. Ale když spis max hodinu a pak už se jen točis jak prase na rozni jak vše bolí tak ty rady jsou fakt super :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
22.1.22 17:14

Vsem vam dekuju holky :,( ja jsem z toho uz na nervy.. hodne zlobi i ta psychika do toho, takove jako uzkosti mam, smutno mi je.. a jeste do toho jak se mi blbě dycha tak to mi taky leze krkem :,( ach jo.. ja uz nevim co s tím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
22.1.22 17:18

Taky jsem měla covid ale na začátku druhého trimestru, v době nemoci jsem nespala prakticky vůbec, nechápu jak jsem to zvládla :nevim: celý dny jsem proležela a neusla i kdyby co by :lol: je to více než dva měsíce a po pravdě furt málo spím, asi 4-5 hodin a to se budim snad co chvilka… Beru to s nadhledem :lol: stihnu víc věcí, jen se k tomu musím ale dokopat :lol: mám doma prvňáka takže taky sranda :D neboj, bude líp :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
22.1.22 17:34

@Klaramak myslis?? Ja se tak strastne bojim jak dloho to takhle jeste bude :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.22 17:36

Ahoj!
Velmi těžkou insomnii během těhotenství mi způsobil nedostatek železa. Krev mi vyšla s úplně kritickou hodnotou. :mrgreen:
Doktorka mě navíc nechala 1 měsíc „čekat“ na výsledky krve (prostě to přehlédli, když výsledky přišly, takže mi hned nevolali, ale přišli jsme na to až při další prohlídce). Ve výsledku jsem pořádně nespala 6 týdnů.

Drž se. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
22.1.22 17:47

@hospodki mě teď vytáčí jak mi všichni říkají, že trénuju … No díky pěkne 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...