Kousanec od kamaráda

Vme
11
15.2.16 23:20

Kousanec od kamarada

Ahoj, chtela bych se zeptat.. Dnes u nas byla kamaradka na navsteve a ma dva opravdove raubire.. Mladsi kousl syna do rucicky.. Ten chudinka nevedel co delat, tak plakal a pocural se.. Nechci z toho delat drama.. Takze jsem nechala kamaradku i maleho v klidu, ale ona mu pomalu ani nic nerekla.. Jenze co kdyz se to stane opet? Mate prosim radu? Take nevim, jak naucit syna se branit.. Nechci z nej vychovat gaunera, ale ani otloukanka.. Diky moc za radu:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31
15.2.16 23:25

Já to řešila tak, že jsem naučila malého říkat TYTYTY :-D a fungovalo to, pak už ho nekousl. Kamarádka by ale určitě měla zasáhnout ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
504
15.2.16 23:29

Já to řeším tak že to druhé dítě okřiknu a svému řeknu že když ho někdo bije má mu ji taky fláknout. Maminky na písku vždy sice koukají jakože co jsem to zač ale zakročit na své když bije cizí to dělají že nevidí. A už se umí pěkně bránit. Není to rváč ale když mu někdo ubližuje bránit se umí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
15.2.16 23:32

Chyba byla jednoznačně na straně kamarádky, ta měla zasáhnout a dát jasně najevo dítěti, že takhle tedy ne!
Ty jsi neměla moc možností co dělat..
Nevím, jak je tvůj syn starý, ale vysvětlila bych mu, že má příště říct - nech mě být! Nedělej mi to! A když by neposlechl, ať mu řekne, že si s ním už nebude hrát :think:
Oplácet bych ho neučila, to je hloupost..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
16.2.16 00:01

Dost laxni pristup ze strany kamosky, gaunera timhle stylem z nej udela akorat ona. Synovec 3r kdyz flaknul do hlavy plastovym bagrem na pisku rocni holcicku, tak sem teda zakrocila, jeho matka jen zdalky rekla- no daniku to se preci nedela, ani nezvedla zadek. To mi prislo moc, tak sem mu to slovne vysvetlila. Me ji bylo fakt lito

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5896
16.2.16 00:17

Hlavně je, prosím, neučte oplácet. Mám ve třídě 29 dětí a některé jsou fakt „osobnosti“. Tím, že řešily problémy oplácením, jsme se dopracovali až k šikaně a napadáním takovým stylem, že se mi zmlátily ve 4. třídě do krve…a argument byl vždycky: „On si začal…“. Někteří to nepochopili ani po 3 letech vysvětlování, sedánků s rodiči, kázeňských postihů :zed:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59265
16.2.16 06:09

@Vme neplaš předem, co kdyby se to stalo znovu. Řeš to, až to nastane.. a pak dle věku. malá děcka se většinou neumí bránit, to je normální. To přichází věkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
16.2.16 06:30

Pises, ze jeho maminka mu skoro nic nerekla…Co mu tedy rekla? Neni to tak, ze se s pouhym" tytyty, copak tohle se dela?!" nedokazes smirit a ocekavala jsi pro raubire opravdovy trest? Hele, deti se kousaly a kousat budou. Priste sem treba bude psat tva kamaradka, ze jejiho pokousal tvuj kluk, a ze nechape, proc jsi tomu svemu vyhubovala jako smyslu zbavena :mrgreen:. ( nadsazka).

• Nahlásit
  • Citovat
Vme
11
17.2.16 22:27

Díky za vsechny rady.. Oba maji dva roky.. ona mu řekla jen: no, Ondro? :nevim: Chápu, že se deti nějak vzájemného dotýkají.. ale nechci malého učit styl oko za oko.. Aby nebylo jako @Mari.G .. tak muj take neni svatousek, to je jasný; )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
18.2.16 16:19
@Vme píše:
Díky za vsechny rady.. Oba maji dva roky.. ona mu řekla jen: no, Ondro? :nevim: Chápu, že se deti nějak vzájemného dotýkají.. ale nechci malého učit styl oko za oko.. Aby nebylo jako @Mari.G .. tak muj take neni svatousek, to je jasný; )

„No, Ondro!?“ uplne staci :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama