Kožní problémy, na které nepomáhají kortikoidy

30.1.21 14:38

Kožní problémy

Dobrý den. Cca půl roku mě trápí nějaký „ekzém“ na levém zápěstí. Nosila jsem na něm hodinky a pandoru. Začalo to svědit, tak jsem všechno sundala. Šla na kožní, Dr. Mi dala mast - kortikoidy. Nepomohlo. Podruhé dala druhou mast, kortikoidy, opět nepomohlo. Vždy to na pár dní zklidní jakoby nepatrně zmizí, ale po 4-5 dnech se znovu objeví. Kůže praská, bolí, zároveň svědí. Můj praktik mi dal další mast, stejný účinek. Prý to lupénka není. Neli jste někdy podobnou zkušenost? Vážně už nevím co podniknout. Děkuji za rady ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1699
30.1.21 16:24

@VeronikaEla to bude alergická reakce na hodinky (něco v nich)
Kortikoidy bych nepoužívala. Nejde moc poznat zda je to spíš sušší nebo mastnější, na sušší mi pomáhá beloderm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
30.1.21 17:32

Ahoj, já nedám dopustit na odvar z řepíku. Zkus to v tom koupat a pokud je to sušší, tak v mezičase bych promazávala něčím nedráždivým, třeba modrou indulonou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.1.21 20:09

@smajlik345 .. právě, že to mám suché. Hodinky nenosím už přes půl roku, vůbec nic na ruce a stále je to stejné. Urezu ruku a bude :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
31.1.21 11:20

@VeronikaEla uřezat ruku je taky možnost :-D
Může to být jak od hodinek, tak třeba i projev potr. alergie. Já mám třeba potr. alergii a to je vždy na dlouho než se těch kožních problému zbavím.
Když to máš suché tak zkus ten beloderm (beloderm-1×15gm-0-05-mast-1/ modrý). Na suchou pokožku a takové začervenání je fakt úžasný :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat