Králíček a alergie - co říct synovi

16.8.15 22:13

Králíček - co říct synovi ...

Zdravím všechny,
měla bych prosbu. Malému jsme koupili zakrslého králíčka, ale bohužel syn je alergik a tak nám bylo doporučeno aby jsme ho dali pryč. Malý o tom nechce ani slyšet.
Mám zájemce o králíčka, ale nevím co říct malému, že králíček není doma.
Budu vděčná za jakékoliv rady. Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69307
16.8.15 22:15

Je mu sedm a půl? Vysvětlit, říct jak to je, že se prostě nedalo nic dělat. Zdraví je přednější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
16.8.15 22:17

Řekla bych pravdu - že králík mu způsobuje potíže s dýcháním a proto musí často k lékaři.. apod. A zcela nevýchovně bych se snažila, aby svou pozornost nasměřoval k přijatelnému zvířeti - rybičky? Želva? To se bohužel stává, prcek určitě bude tesknit, ale přejde to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
16.8.15 22:20

Taky jsem pro pravdu. Buduje se tak vzájemná důvěra. On ti pak taky nebude muset lhát ze „soucitu“ až někdy něco…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13609
16.8.15 22:22

Taky jsem pro pravdu. S tím, že pokud je zájemce ochotný, tak by ti občas poslal fotky apod. a syn by se mohl koukat jak králík vyrůstá a že se má dobře :)
Nebo pokud by to zdrav.stav dovolil, tak se občas(pokud není zájemce o králíka z daleka) sejít a chvilku si s ním pohrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.15 22:23

Snažila jsem se mu to vysvětlit, že mu to způsobuje problémy, ale on začne hrozně vyvádět. I babička s dědou mu to vysvětlovali, ale prostě o tom nechce slyšet. Tak jsem přemýšlela, že vymyslím něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
16.8.15 22:25
@Vlastička píše:
Snažila jsem se mu to vysvětlit, že mu to způsobuje problémy, ale on začne hrozně vyvádět. I babička s dědou mu to vysvětlovali, ale prostě o tom nechce slyšet. Tak jsem přemýšlela, že vymyslím něco jiného.

Musí si ten smutek prostě prožít, to mu nemůžeš zakazovat. Jen ho prostě podpoř, že víš, že je to pro něj těžké, že se mu stýská a tak. Nesmíš se bát toho jeho smutku, o to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.15 22:27

Taky bych nejraději řešila tuto situaci pravdou, ale malý je hrozně tvrdohlavý a je to dost složité. Asi mi nic jiného nezbude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
16.8.15 22:29

U nas se vse resi pres penize. Prodame a muzes si koupit cokoliv jineho z duvodi bla, bla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.15 22:29
@tiffany píše:
Musí si ten smutek prostě prožít, to mu nemůžeš zakazovat. Jen ho prostě podpoř, že víš, že je to pro něj těžké, že se mu stýská a tak. Nesmíš se bát toho jeho smutku, o to jde.

Máš pravdu, všechno se dá zvládnout. Asi to je spíše v mém strachu z toho, že bude nešťastný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
16.8.15 22:31
@Vlastička píše:
Máš pravdu, všechno se dá zvládnout. Asi to je spíše v mém strachu z toho, že bude nešťastný.

:palec: Neboj, určitě to spolu zvládnete. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.15 22:32
@Loudalka píše:
U nas se vse resi pres penize. Prodame a muzes si koupit cokoliv jineho z duvodi bla, bla..

Já králíčka daruji, takže peníze neklapnou:-). Ale možná zkusím navrhnout jiné zvíře vhodné pro alergiky a třeba to bude jednoduší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.15 22:33
@tiffany píše: :palec: Neboj, určitě to spolu zvládnete. :hug:

Děkuji za podporu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
16.8.15 22:39

Tak nemusi vedet, ze je darovany. Rak proste koupis za sve, ale budes tvrdit, ze je to od novych majitelu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
16.8.15 22:44
@Vlastička píše:
Já králíčka daruji, takže peníze neklapnou:-). Ale možná zkusím navrhnout jiné zvíře vhodné pro alergiky a třeba to bude jednoduší.

Jo to je dobrý nápad. My máme šneky. Paní ve zverexu mi říkala, že pro alergiky jsou taky fajn ještěři, ale neověřovala jsem si to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama