Kralík nakousl adaptér k notebooku

163
24.5.21 11:48

Kralík nakousl adaptér k notebooku

Zdravím, králík mi včera nakousl adaptér k pracovnímu notebooku. Myslíte, že se dá ještě opravit? Je nebezpečné ho nadále používat? Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9219
24.5.21 11:57

To vypadá, že šel až na drát. Pokud to nechceš opravit a zaizolovat, tak bych to určitě nepoužíval a koupil nový kus. Ale pokud nejsou vidět dráty, tak normálně používej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15115
24.5.21 11:58

Tohle podle mě opravit nepůjde a pokud nechceš vyhořet nebo spálit notebook, tak bych to fakt nepoužívala. Kup nový adaptér. Ty ceny tam nebudou nijak astronomické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3403
24.5.21 12:03

Takový ohlodany USB mám v autě a normálně ho používám :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
24.5.21 12:05

@Cenarius právě, že je to až na drát a včera to trochu zajiskřilo. Je to sice ta část, co vede k adaptéru a ne do zásuvky, takže tam není tak velké napětí, ale i tak mám obavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14546

@zudina já taky, dokonce už s napůl přetrženými dráty :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484

Jde to opravit ale musi se to umět, ale bude to pomalu stát jako nový… ne, není bezpečné to takhle používat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
24.5.21 12:07

@nozu no je to záležitost asi 400,– Kč pokud se nejedná o originál. Originál stojí 700,–, ale jde o to, že už takhle jeden adaptér zničila, dále pak dvě nabíječky, drahá sluchátka. Nemít jí tak ráda, tak fakt letí, protože kdo to má pořád dokupovat. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
24.5.21 12:08

@lucynka25 a to se toho nebojíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
24.5.21 12:09

Ahoj,
Zlatej adaptér :D Nám překousl kabel od TV. Od té doby všechny kabely schované v husím krku :) Ale náš předešlý králík si kabelů ani nevšiml, ale tento jde po nich jak slepice po flusu :)

Jinak ten adaptér bych vyměnila, očividně je poškozený drát, tak tu el. páska už toho moc nezachrání :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
24.5.21 12:13

Nestalo se králíčkovi nic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14546
24.5.21 12:18

@Mithiela ne,nebála jsem se.Ted jsem si koupila nový telefon, tak už mám i novou nabíječku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14546
24.5.21 12:20

Mě tenkrát nakousal králík kabel od úplně nové nabíječky na odsávačku od Aventu :roll: ale zalepili se to a naštěstí to fungovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
24.5.21 12:21

Klasika :D Já měla v dětství hodně králíků - hodně prřekousaných kabelů. Jsem mistr v napojování kabelů. :pankac: Přeříznout, ohlodané odfiknout, napojit (smotat) a elektrikarskou páskou oblepit. Otec je elektrikář, takhle to dělal on, pak už jsem to dělala sama.. :D (a nepište mi, že máme štěstí, že jsme nevyhoreli.. )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10084
24.5.21 12:21

Opravila jsem kdysi telefonní kabel, který překousal králík. To byla práce :D. Ale podařilo se. Tohle záleží, jestli jsou nahlodané dva dráty nebo jen jeden. Pokud jen jeden, tak bych to celé zalepila izolační páskou. Pokud jsou dva, tak se musí zalepit každý zvlášť, aby se dráty nedotýkaly.

Ale nejsem elektrikář, takže nevím, co to může způsobit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat