Krátkodobý dluh kamarádky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nomy
Nováček 8 příspěvků 03.05.18 20:51
krátkodobý dluh kamarádky

Ahoj, promiňte, že zakládám novou diskuzi. Chci pomoct kamarádce, která je v situaci, kdy na začátku tohoto měsíce nastoupila do práce a nemá na zaplacení vody, elektřiny, atd.. (4000) nájem nemusí platit byt má svůj. Jak jí mám pomoct? Peníze už jsem jí nějaký pujčil, ale jako student moc nemám.

Řekněme, že jí nikdo známí pujčit nemuže… Poradíte co v takové situaci dělat. Zkrátka kde vzít pár tisíc na měsíc nebo dva, než se finančně zmátoří (prostě do první výplaty).

Jako ona tvrdí, že pujčku nechce, ale jiný řešení já nevidím. Nemáte zkušenosti s nějakou dobrou malou pujčkou… kdy to není vyloženě podvod (jasný dražší to trochu bude). Nebo máte lepší návrh?

Ta práce jí bude stačit na pokrytí výdajů, ale teď se dostala vyjměčně do špatné situace. Promiňte, propadám asi zoufalství víc než ona a asi to bude znát i na tom jak píši.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

mrav
Neúnavná pisatelka 18446 příspěvků 03.05.18 20:54

A co její rodiče? Ti by ji nepůjčili? Úspory žádné nemá?

nomy
Nováček 8 příspěvků 03.05.18 20:58

No řekněme, že rodiče nemá a úspory bohužel taky ne.. kdyby ano vůbec bych vás tu s tím neotravoval.

Magdaleeena
Kelišová 5678 příspěvků 03.05.18 21:02

Zajít do své banky. Pokud má pohyb na svém účtě, nemá záznam v registru, za mě snad jediná rozumná možnost půjčky, třebas formou přečerpání účtu. @nomy

Příspěvek upraven 03.05.18 v 21:02

mrav
Neúnavná pisatelka 18446 příspěvků 03.05.18 21:02
@nomy píše:
No řekněme, že rodiče nemá a úspory bohužel taky ne.. kdyby ano vůbec bych vás tu s tím neotravoval.
Řekněme, nebo nemá? Kdo ji vychovával? Prarodiče?

Konnny
Ukecaná baba ;) 2390 příspěvků 03.05.18 21:02

Působí to, že chceš poslat peníze, promiň.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 03.05.18 21:03

@nomy nějakou brigádu na víkend nebo prostě volno (pokud dělá na směny), kde platí na ruku? U nás ve městě je třeba pizzerka, kde to tak dělají.

nomy
Nováček 8 příspěvků 03.05.18 21:10

No nemá rodiče… no a z příbuzných taky nikoho moc… Veřte mi že to lehký neměla když jí někdo musel vychovat a teď nikoho nemá…

Nebojte penize poslat nechci, nejde o mě.

Magdeleena: mohla by jsi mi trochu líp popsat jak to funguje? prosím.

No otravuju vás tu, protože když mi poví jak by to vyřešila hned tak… Když já se nedokážu postarat o sebe natož pomoct někomu jinýmu.

Magdaleeena
Kelišová 5678 příspěvků 03.05.18 21:14

Zajít do své banky, kde má vedený účet (na který jí chodí/odchází finance) a nechat si poradit tam.
Plus základ je nemít problém v registru.

@nomy
@nomy píše:
No nemá rodiče… no a z příbuzných taky nikoho moc… Veřte mi že to lehký neměla když jí někdo musel vychovat a teď nikoho nemá…

Nebojte penize poslat nechci, nejde o mě.

Magdeleena: mohla by jsi mi trochu líp popsat jak to funguje? prosím.

No otravuju vás tu, protože když mi poví jak by to vyřešila hned tak… Když já se nedokážu postarat o sebe natož pomoct někomu jinýmu.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 03.05.18 21:14

Moje známá to řešila tak, že na Bazoru různého druhu, nabízela prostě domácí věci. Např. oblečení, boty, mixer, cokoliv, co se dalo zpeněžit..

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 03.05.18 21:23

Má možnost zařídit si k bankovnímu účtu kontokorent? To je tzv. minus na účtu - např 10000,–/mesic. Většinou to bývá za velmi drobný poplatek, podmínka splacení je do nejake doby - ale pokud ji tam jednou měsíčně přistane vic peněz nez bude dluzit, je to ok…

nomy
Nováček 8 příspěvků 03.05.18 21:24

Magdaleeena: tak už prý zkoušela, ale moc děkuju za radu.

Janasas: no to by možná šlo, jen jí k tomu musím přesvědčit

zrcadlo
Kelišová 6880 příspěvků 03.05.18 21:25

@nomy Darovat plazmu - když jí nikdo z přátel nemůže půjčit peníze, tak stačí když půjde ona a ty + seženete dalších 5 lidí darovat plazmu a má to doma (a ještě se dozvíte, že jste zdraví).

nomy
Nováček 8 příspěvků 03.05.18 21:33

Jak se řiká, že když nejde o život nebo o zdraví, tak nejde o nic. Kdyby ten život byl tak jednoduchý.

zrcadlo: asi to píšeš spíš ze srandy, ale kdyby to pomohlo tak bych klidně daroval plazmu.

Magdaleeena
Kelišová 5678 příspěvků 03.05.18 21:35

A? @nomy

@nomy píše:
Magdaleeena: tak už prý zkoušela, ale moc děkuju za radu.Janasas: no to by možná šlo, jen jí k tomu musím přesvědčit
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

VIDEO: Hadašová a Průšová v plavkách se odvázaly na přehlídkovém mole

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom museli nechat plavky... číst dále >