Neoprávněná exekuce, následky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gracicka
Povídálka 39 příspěvků 01.05.18 06:38
Neopravnena exekuce,nasledky.

Byla mi udelena neopravnena exekuce. Chybu uznali, ale nyní jsem všude v rejstříku, ze jsem exekuci mela a chtela bych hypotéku. Firma co exekuci udelila je v likvidaci, nemam se na koho odvolat. Jedine co mi poslali, je doklad, ze jim nic nedlužím. Jak postupovat dal?

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 65757 příspěvků 01.05.18 06:44

Zkus zavolat na exekutorskou komoru, jestli by neporadili, co s tím. Šlo by to přes soud, ale je to na dlouhé lokte.

saphire
Kelišová 6501 příspěvků 01.05.18 06:44

@gracicka asi bych se v tomhle obratila spis na pravnika ktery by mohl mit radu. Me napada jen ten papir od nich ukazat pri zadosti o hypoteku a nevim jestli to bude stacit.

MartinaIrena
Echt Kelišová 9898 příspěvků 01.05.18 06:51

To je hrozny. A na internetu pak takovyhle lidi visi jeste sto let. Presne minus dnesni doby. :?

Safija
Kecalka 257 příspěvků 01.05.18 10:40

Tak je otazka, jake rejstriky myslis… Exekutorska komora CR pomuze jen v pripade, ze jde o oficialni rejstrik CEE tj centralni evidence exekuci, kde je povinnost smazat zaznam po ukonceni exekuce soudnim exekutorem… ostatni rejstriky jsou soukrome, tam si to davaji soukrome spolecnosti a s vymazem rozhodne nepomuze Ex. Komora… myslim si, ze s timto problemem muze pomoci GDPR, ktery zacne platit na konci kvetna, jde o unijni predpis upravujici spravu osobnich udaju… na druhou stranu, neopravnena exekuce a chybu uznali - to je dost siroky pojem, co to znamena v realu? dluzilas a zaplatilas pozde ale oni to mezitim dali na ex? anebo jsi platila vcas pod spatnymi udaji a platba se nesparovala? anebo tys nebyla vubec dluznik a doslo k omylu v osobe? protoze i toto muze byt pri vyjednavani s bankou dulezite

gracicka
Povídálka 39 příspěvků 01.05.18 10:57

V porodnici pred deseti lety jsme zaplaili na poplatcich asi 2tisice, bohuzel jsme zapomněli uhradit udajne 300,–za pobyt, dosel mi dopis, abych uhradila 300,–+náklady na vymaha 7000,– tenkrát naštvaná ale uhradila jsem ihned. Ted po necelých deseti letech pred vanocema exekuci blokly ucet, firma v likvidaci. @Safija

JTom
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 01.05.18 15:19

Myslím, že to bude složitější. Žádná firma nemůže nikomu udělit exekuci ani blokovat účet a žádný exekutor nemůže konat bez exekučního titulu. Domnívám se, že jako první bude potřeba prostřednictvím příslušného soudu zneplatnit exekuční titul. Doporučuju obrátit se na advokáta.

eumedon
Extra třída :D 12818 příspěvků 03.05.18 07:18

@gracicka Co bylo exekučním titulem? Žádná firma nikam exekutora bez exekučního titulu poslat nemůže, resp. exekutor může přijít jen s exekučním titulem, @JTom má pravdu.

Co bylo exekučním titulem?

A firma v likvidaci - i po firmě v likvidaci lze vymáhat škodu. Ovšem opět - bez exekučního titulu (tedy pravomocného rozsudku nebo pravomocného platebního rozkazu, obojí vydaného soudem - žádná firma poslat exekutora nemůže, exekutor by neměl na základě čeho jednat.

Jestli jste před necelými 10 lety něco neprošvihli.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 03.05.18 13:49
@gracicka píše:
V porodnici pred deseti lety jsme zaplaili na poplatcich asi 2tisice, bohuzel jsme zapomněli uhradit udajne 300,–za pobyt, dosel mi dopis, abych uhradila 300,–+náklady na vymaha 7000,– tenkrát naštvaná ale uhradila jsem ihned. Ted po necelých deseti letech pred vanocema exekuci blokly ucet, firma v likvidaci. @Safija

mně je z toho normálně špatně :poblion: exekuce kvůli blbým 300 korunám před 10 lety. A ještě neopravněně. Osobně bych šla rovnou přes právníka.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Vondráčková přestává být poslušnou ženou a Plekancovi to vrací!

Když Tomáš Plekanec informoval o rozpadu manželství s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama