Krátký vs. dlouhý protokol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
thommaska
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 26.10.15 18:32
Krátký VS. Dlouhý protokol

Ahoj holky, předem prosím jen ty, které s tím mají zkušenost. Jde mi o ty z vas, které jste měly jak krátký, tak i dlouhý protokol. Který z těch dvou byl pro vás úspěšnější a v kterém jste měly více vajíček, které došly do zdárného konce? (myslím tím PK) Mám za sebou 1. IVF leden 2015 1. ET hned v lednu úspěšný, bohužel v 17tt ukončení pro VVV, teď 16.10. 1.KET neúspěšný. Měla jsem krátký protokol, 31 folikulu, 16 vajíček a jen 3 embrya po PK, kdy jedno po rozmrazeni ještě zdegenerovalo. Proto bych teď chtěla vyzkoušet dlouhý protokol. Prostě nelíbí se mi, že z tolika folikulu byla skoro polovina prázdná a druhá polovina ne moc kvalitní, když zůstaly jen 3. Když slyším, že z 18 folikulu 18 vajíček, nebo zbylo nám 8 mrazacku, tak je mi to líto, každá přeci chce za ty peníze co největší snůšku a dost mě mrzí, že když KET nevyšel, že nemůžu jít další měsíc znova a teď zas vše od znova, žádost na pojišťovnu atd. Prostě mi vyšlo na zamrazeni jen na jeden pokus a já bych byla ráda, kdyby další stimulace byla úspěšnější. Do CARu jedu na konzultaci až po menstruaci, na kterou čekám. Díky za odpovědi ;)

Reakce:
muffin81
Kecalka 221 příspěvků 26.10.15 18:42

Ahoj, já měla poprvé krátký protokol…z toho 13 folikulů, 7 vajíček, ale čtyři deformovaná…takže tři normální zralá vajíčka, oplodnily se dvě…do pátého dne na ET nevydrželo ani jedno :( Při druhé IVF jsem měla nejdřív na tři měsíce zastavenej cyklus Dipherelinem (lehká endometrioza) a pak stimulace gonalem…takže to byl dlouhej protokol…výsledkem bylo 6 folíků…v nich jen dvě zralá vajíčka. Oplodnilo se jedno…ale chytilo se a mám z něho chlapečka. Teď při třetím IVf jsem měla jen minimální stimulace clostíkem…čtyři folikuly, tři vajíčka (dvě zralá). Oplodnila se obě, ale den před ET to jedno vzdalo…druhé ve stádiu blastocysty transferováno…zatím se drží. Mě taky nikdy nezbylo nic na zamražení. Nevím, jestli to je prostě tím, že nejsem schopná produkovat dost vajíček, nebo jsou dost často nekvalitní (mám nižší AMH…kolem 1). Ale ono ke spokojenosti stačí jedno dobré…že? Jinak odborníci teď razí…že pro dostatek kvalitních vajíček získaných během stimulace jsou nutné opakované odběry hormonů během stimulace…aby se přesně doregulovávali a stimulace byla úspešná. Ale ne každé centrum to dělá. To moje to taky střílí od boku…takže možná, kdybych byla v nějakém pečlivějším…tak bych ty stimulace měla výnosnější. Ale nechtělo se mi měnit centrum a absolvovat všechna vyšetření znova.

thommaska
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 26.10.15 18:56

@muffin81 děkuji za odpověď a gratuluji ;) jsi pěkný příklad toho, že i z mála se stane hodně :palec:

ugluk
Hvězda diskuse 47021 příspěvků 26.10.15 19:07

Ono pri takovemhle poctu folikulu je takhle velky „odpad“ docela bezny, bohuzel ne vzdy kvalita koresponduje s kvantitou. A ciste statisticky se udava, ze tak na deset folikulu je sance na jedno „poradne“ vajicko. Nekdo jich ma pulku, nekdo zadne, ale zdaleka to nemusi byt spatne zvolenym protokolem, treba ze me vymacknout kvalitni vajicko je zazrak, a ze uz jsme vyzkouseli ledasco. Za zmenu samozrejme nic nedas, maximalne prijdes o pokus. Ja si tohle zkusila jednou, po dvou dlouhych protokolech s celkem solidnim vysledkem (6 a 10 vajicek, bohuzel se mizene oplodnovala) jsem si zkusila kratky a dopadlo to katastrofalne, ani nedoslo k transferu. Takze protokol, ze ktereho jsi dokazala otehotnet, urcite nebude pro tebe tak spatny. Zmenu klidne zkus, budou-li k ni doktori svolni, ale s vedomim, ze to klidne muze byt i cesta k horsimu… Drzim palce ;)

vila222
Kecalka 347 příspěvků 26.10.15 19:21

Tak ja stručne. Mela jsem dvakrat dlouhy protokol a dvakrat jsem otehotnela z ET. KET se nikdy nekonal. Tehotenstvi byla prosperujici. Preju hodne stesti :)

thommaska
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 26.10.15 19:32

@vila222 no je pravda, že já si myslím, že pokud budou vajíčka kvalitní, ET je lepší vzhledem k probíhající stimulaci, je to prostě tak nacasovany a jinak to být nemůže. Vyndat vajíčka, oplodnění, prodloužená kultivace a šup s nimi zpátky. Teď jak jsem měla KET v nativu, tak se mi to zdálo takový na rychlo, první ultrazvuk v pondělí, druhý kontrolní ve středu, sliznice a folici o. k., v pátek pregnyl a další pátek KET, nic mezitím, žádná kontra, přijde mi to veliký rozestup, bez kontroly, jestli je vše připraveno jak má být @ugluk jasně ne, že bych si vyloženě za dlouhým protokolem stala, ale navrhnout ho chci, uvidíme, co na to poví ;) ale raději budu mít méně folikulu a více dobrých vajíček než to, co jsem měla teď a ještě OHSS, ale to se dalo čekat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.15 20:13

Omlouvám se za anonym, ale nemluvíme o tom.
Měla jsem oba.
První jsem měla krátký protokol, celkem bylo 5 folikulů, 4 oplodněná vajíčka, 3 zvládla prodlouženou kultivaci, jedno se zavedlo a jedno zamrazilo, to poslední nakonec nebylo vhodné pro mražení.
Ivf nedopadlo a následný ket také ne.
Potom jsem měla dlouhý protokol, celkem bylo 11 folikulů, 10 oplodněných vajíček, po prodloužené kultivaci 3 embrya, jedno se zavedlo a 2 zamrazila. Et vyšel.
Takže u mě na finální počet stejné, ale embrya dle embryoložky kvalitnější a šance tak byla vyšší.

thommaska
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 26.10.15 20:23

Tak koukám, že zatím vede dlouhý protokol, co se týče narozených miminek a probíhajících těhotenství ;)

Váš příspěvek
Reklama