Kréta, Plakias - kam na výlety?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

claire2
Kecalka 289 příspěvků 01.08.18 10:34
Kréta - Plakias

Zdravím,

byl prosím někdo v poslední době na Kréta konkrétně Plakias? Můžete mi doporučit kam chodit na pláž, jestli je třeba brát sebou boty do vody kvůli ježkům nebo ostrým kamenům. Kam na výlety po okolí či nějaké fakultativní :)

Reakce:

lapagerie
Kecalka 499 příspěvků 01.08.18 11:20

já teda byla v Plakias už před nějakou dobou, ale počítám, že se to moc nemění. je tam jedna veliká písečná pláž + nějaké menší, kde jsou i kameny. Boty do vody jsem nenosila, u písečné pláže to nebylo nutné. Pokud půjdete někam za městečko, na „divoké“ místečko, tak bych boty možná použila.
Vybavuju si poměrně vydatný vítr od moře, lítaly nám ručníky z pláže :)

pěšky se dá dojít na Damnoni - taky hezké místo, pláž, restaurace. Z výoletů si vzpomínám na cestu lodí na Preveli

claire2
Kecalka 289 příspěvků 01.08.18 11:36

@lapagerie děkuji :) a co se týče suvenýru.. co je dobré koupit ..přivezla jste si třeba olivový olej? :)

lapagerie
Kecalka 499 příspěvků 01.08.18 11:43

já toho moc nevozím, většinu peněz projím a procestuju :) Ale olivový olej je vždycky dobrý. Fajn jsou řecká vína, ovčí sýry nebo tradiční pálenka Ouzo. Pokud máte ráda anýz :)

claire2
Kecalka 289 příspěvků 01.08.18 12:32

@lapagerie a co se týče jídla v místnich podnicích..jak se to pohybuje cenově a co je dobré si třeba dát :)

lapagerie
Kecalka 499 příspěvků 01.08.18 12:40

tak cenově to už fakt nevím, byla jsem tam před pár lety… Ale počítejte jako jinde v zahraničí v turistických lokalitách. Jídlo? No řecké speciality a plody moře,. Ale to už si poradítě

claire2
Kecalka 289 příspěvků 01.08.18 12:44

@lapagerie děkuji za vyčerpávajicí informace :) :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >