Krmíte odsátým mateřským mlékem?

Anonymni
11.9.09 20:46

Krmite odsatym MM?

Ahoj maminy,
vypadá to, že oficiálne vzdávam náš dvojmesačný boj s bojkotom kojenia (už som sem o tom písala, mala by som sa konečne registrovať…) a dopredu zisťujem čo ma čaká. Náš malý (2mes) je už z každého kojenia úplne hysterický, o sebe ani nehovorím, už ani skákanie na balóne a podávanie sladkých kvapiek pred kojom nepomáha. Proste vidí prso a reve ako o život (toto u nás trvá už takmer dva mesiace, so striedaním lepších a horších období). Nebudem ho už trápiť tým „fuj prsom“. :oops:
Uvažujem že začnem kŕmiť mojim odstriekaným mliekom cez flašku - máte to niekto podobne? Potrebovala by som pár praktických rád: akú odsávačku kúpiť, ako čo najrýchlejšie zohrievať odsaté MM (oplatí sa kúpiť špec.ohrievač??), ako to riešite v noci? Ako často odsávať? A čo vonku, ako dlho vydrží MM v termoske a neskazí sa? Dávate občas aj UM?
Moc ďakujem za tipy a skúsenosti… mrzí ma, že to takto dopadlo. :?
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
11.9.09 22:25

Jak to bylo u nás

Ahoj, zdravím. Já krmila odsátým mateřským mlékem tři měsíce. Malý se nebyl schopný „chytit“ - kvůli krátké uzdičce pod jazykem a žádný lékař nám nechtěl pomoci. A u nás byl postup takovýto - vždy jsem odsávala na další krmení a uchovávala v ledničce. Takže když přišlo krmení, vzala jsem z ledničky a ohřála na plynovém sporáku v horké lázni (to mi přišlo nejrychlejší). Po krmení jsem pak odsávala na další krmení. Mám odsávačku Medela mini electric a je úžasná (taky byla pěkně drahá, ale co nám ušetřila práce a krabic umělého mléka). A v noci byl postup stejný jako přes den. Je to namáhavé a zdlouhavé. Zkoušej přeci jen malého občas přiložit (zřejmě ještě nemá tolik síly na to, aby mléko vytáhnul s prsu a upřednostňuje pohodlnější cestu - flašku).
A jak to u nás dopadlo? Mladý měl kolem 2,5 měsíce horečky a průjem, tak nás přijali do nemocnice, kde na nic nepřišli. Poslali nás tam i na kontrolu na ušní (zda nemá bolavé ouška) a tam zlatá paní doktorka jen zkonstatovala, že uši má v pořádku, ale že má krátkou uzdičku pod jazykem a zda nám to nedělá problémy při kojení. Když jsem jí povykládala, jak krmíme, tak navrhla, že až budeme zdraví (nebude mít horečku a průjem), ať se stavíme a že mu tu uzdičku střihne. A opravdu, asi za 14 dní jsme tam zašli, střihla mu to a ještě ten den večer se malý krásně chytil. Bylo to takové vysvobození, že se to ani nedá popsat. A pro okolí jsme byli takový „přírodní“ úkaz, jak se dá začít kojit i po 3 měsících krmení z flašky. Hodně štěstí a ať si to váš malý rozmyslí a co nejdřív se chytne.

• Nahlásit
  • Citovat
2047
11.9.09 22:31

Ahoj, touto metodou jsem odkojila tři děti. Také odmítaly prso :roll: . Odsávačku jsem měla ruční pákovou, elektrickou, ale používala jsem pokaždé pístovou. Tou mi to šlo nejlépe. MM jsem neohřívala, pokud hned dáš malému, tak je stále teplé. Jinak ohřívat v teplé lázni. Na chvilku ponořit do teplé vody ve flašce. Ohřívač je zbytečný. V noci jsem to řešila tak, že jak začal knourat, tak jsem odstříkala (5 minut to trvá) a pak mu to dala. Naštestí neplakal a čekal :wink: . Pokud vstává za noc třeba jen jednou, tak bych odsála před spaním, dala do ledničky a v noci ohřála. Mužeš pak odsát mlíčko (v noci se tvorba zvyšuje) a dát ho třeba do mrazáku. To jsem dost využívala, když jsem chtěla jit ven bez mimča. Ale pokud nechceš, tak v noci neodsávej. Jak často odsávat? No podle potřeby dítěte. Máš dvoumesíční miminko, které papá tak každé 2-3 hodinky, tak normálně jako když jsi kojila. Venku myslíš v teplé termosce? To nevim, to bych asi nedávala. Množí se v nem bakterie. Vím, že mimo ledničku max 2 hodiny, v ledničce max 24 hodin a v mražáku tři měsíce. UM jsem nedávala, to uvidíš jak ti mimčo bude přibírat. Mudra ti určitě řekne, jestli přikrmovat, nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
11.9.09 22:50

odsávání

ahojky, odsávala jsem synkovi skoo 7 měsísů - z toho 5 byl plně na UM, poslední 2 jsem dokrmovala UM - mlíko by bylo, jen jsem neměla už energii.
Odsávačku jsme koupila Avent elektriku, je supr,že je jak na síť tak i na baterky. Prsa se naučila - co 2 hodiny odsát. Tak nebyl problém - naučila jsem se v pohodě a rychle odsát třeba v autě, někde v přírodě - v lese apod.
Synek to snědl okamžitě z lahvičky nebo jsme ohřívala ve vodní lázni, nadbytky zmrazila.
Z počátku jsme odsávala hodně často, pak si prsa „nahodila“ režim a už jsem to jen udržovala. Dalo se to zvládnout, ale dneska už nevím, jak jsem to tenkrát vše stíhala :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1806
12.9.09 01:53

ahoj, chtěla jsem Ti už napsat do té Tvé předchozí diskuze… Odsávání je dobrý nápad, zjistíš tak kolik máš mléka a jestli ten bojkot může být způsobený třeba tím, že malému nechutná (myslím ale, že v tom to nebude). Napadlo mě, že máš možná právě hodně mléka nebo že se Ti příliš snadno spouští, takže to malý prostě nezvládá pít…

Jinak já odsávala přes 2 měsíce, protože malá byla v inkubátoru, takže ji krmili nejdřív sondičkou, pak pila ze stříkačky, pak z lahvičky, pak jsem asi 3 měsíce kojila jen s kloboučkem a nakonec si pozvolna na klobouček odvykla a dosud kojím bez dokrmování UM…Jinak u nás bylo kojení taky boj, ale z jiného důvodu než u vás. Mě se malá sice neodtrhávala, ale zato jsem musela kojit často i několik hodin vkuse :roll: :wink: .

Odsávačku mám Aventku, asi tu nejdražší co je, vzhledem k tomu že mě se mléko spouští spíš hůř, tak se mi tato odsávačka hodně osvědčila… S Medelou mám ale taky poměrně dobré zkušennosti, používala jsem ji v nemocnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.9.09 03:40

malá si taky málo mlíčka ode mne vytáhla, takže jsem odsávala do 15 měsíců malé. Do 6 měsíců jsem musela odsávat tak 5× denně ,ale pak už stačilo tak 3× denně. Měla jsem tolik mléka, že bych mohla krmit ještě jedno dítě. Mlíčko jsem zahřívala v ohřívačce láhví a po každém krmení jsem odsávala a dala mlíčko bud do lednice nebo do mražáku. Když jsem měla hodně plná prsa, tak jsem odsávala el. ods. Medela, ale když nebyla moc plná , tak ruční odsávačkou Avent. Když jsme někam jeli, kde jsem nemohla odsávat, tak jsem si vzala čerstvě odsáté mlíčko sebou a dala jsem ho do termotašky, která udržela teplotu mléka max. 3 hodiny. Poradila mi to lag. liga. Přeji ti hodně štěstí. Nepřihl. Karinka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.9.09 08:37

Moc vám všetkým ďakujem za odpovede! :srdce: Úžasné ako ste to zvládli - hlavne keď čítam dovody, ktoré viedli k takémuto kŕmeniu… náš prcek sa oproti tomu narodil v termíne, jakž-takž sa prisal už na sále, kojili sme v poho asi 2 týždne. A zrazu začal občas vyvádzať a robí to dodnes, len už nie občas ale stále. Lakt.por. mi po telefone povedala, že príčinou može byť aj nejaká okolnosť, čo sa stala pri kojení a vyľakala ho - napr. nejaké buchnutie alebo hádka atď. a on si na to pri kojení spomenie a má to spojené s tým nepríjemným zážitkom…
Včera večer zaspal asi z vyčerpania po 2 hodinách revu, kedy sa mi ho nepodarilo nakojiť. V noci pohoda, ale dnes ráno klasika - chytil sa a po pár hltoch krúti hlavou až mu vypadne bradavka z pusy a nasleduje rev. Tak som naklusala s flaškou - a znova, po pár hltoch rev! Tak už neviem… asi mu neberie moje mlieko. to by bol ten horší prípad, dúfala som že po flaške sa vrhne, vypije a konečne bude spokojný :cry: ach jo… tak skúsim do tej flašky ešte narvať sunar,a som zvedavá, čo sa stane…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.9.09 08:42

jo a ešte jedna praktická:
Ako dlho je možné nechať rozmrazené a ohriate mlieko v pokojovej teplote? Malý medzitým zaspal, ako som ho hojdala a hojdala, aby som ho utíšila… Možem to mlieko prípadne ešte šupnúť do chladničky a použiť cca za 2 hodiny? (ak ho teda bude vobec ochotný vypiť…) díky moc!!! :) Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
35444
12.9.09 09:56

Ty jo, tak urcite pis dal, fakt me zajima, jak to dopadne. Pokud by bral sunar, potom by byl zajímavý pokus se sunarem v suplementoru, co by řekl na sunar z prsa. A možná jestli nechceš zkusit nějaou dietu, prej se některé potraviny prosmrdí až do mlíka (česnek určitě, po tom smrdí i ruce a nohy).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1806
12.9.09 11:02

Jo, můžeš ho dát do ledničky… V ledničce může být až 12h, pak se musí zamrazit…
No ale je to teda záhada…Mě teda malá v poslední době zlobí při kojení vždycky pár dní před MS…To říkají, že jim prý to MM tak nechutná, z mojí zkušennosti s odsáváním ale taky vím že je toho mléka míň a ještě hůř se spouští než normálně… Mmch, nezačala si třeba brát nějakou HA? Napadlo mě, že když hormony před MS mění chuť MM, jestli to nemůže dělat i HA :idea: :?: A taky, asi si už dost vymýšlím, nepoužíváš třeba nějaký parfém nebo mýdlo, co by ho mohlo nějak rušit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
12.9.09 13:04

Není úplně pravda, že se dá odsávánm zjistit, kolik má člověk mléka. Zpočátku určitě ne. Já jsem kojná. První dítě jsem odstavila ve 2a 1/4 roce a druhé zatím kojím. Odsávačkou mám problém. Pístovou nevytáhnu vůbec nic. Mám prostě blok, že si ublížím. I když kamarádka odsávala a krmila bez problémů do 10ti měsíců věku dítěte právě obyč pístovou odsávačkou.

Já mám pákovou Awent půjčenou od kamarádky a nějak jsem se s ní naučila pracovat a i jsem něco odsála. Ale nikdy ne jedním odsáváním celou dávku. Tak půlku nebo 1/3 dávky. Ale kdyby to byla nutnost, tak se to taky v pohodě naučím. Já odsávala jen pro babičku na sem tam. Ale kdybych opravdu plánovala odsávat a krmit takto, tak jdu do elektrické Medely, jak tu někdo psal nahoře. Nebo min do té pákové.

AnonymníII - pochopila jsem to dobře, žes krmila odsátým mlékem několik týdnů? Že se dítko nekojilo a pak po úpravě uzdičky se začalo kojit? Nebo se přeci jen trochu kojilo? No to je teda super, že se i pak chytlo. Paráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
12.9.09 13:10

Anonymní I - já myslím, že už je to začarovaný kruh. Cítí z tebe stres. Možná dlouho trvá, než se ti spustí mléko a on je proto vystreslý a začne brečet a pak už se nepřisaje a mlíčko se nekoná.
Pokud má hlad, tak ti skočí podle mě po každém mléku v jeho věku. Takže bych začala hodně rychle odsávat a zkusila to tou cestou, že krmit odsátým.
Nebo ten suplementor by mě taky zajímal. Ale zas není tak jednoduché - mimo Prahu , zařídit asi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.9.09 13:18

uzdička

Já jsem ta Anonymní II - ano, odsávala jsem mu mléko tři měsíce, než mu konečně šmikli tu uzdičku a ještě ten den (po pár minutách boje) se přisál. Zkoušela jsem ho občas přikládat i do té doby, než mu to střihli, ale naprosto bez úspěchu.

• Nahlásit
  • Citovat
35444
12.9.09 13:26

No mě to taky kdovíjak s odsavačkou nejde, ještě nejlepší byla dvouprsá elektrická od medely, ale trvalo to dloooooouho, prso pomalu cedilo. Líp mi jde odstříkávání rukou, ale nikdy jsem tím nevyprazdňovala celý prs, takže nevím, jak dlouho by to teklo. když odstříkávám na začátku kojení (patlám nutriton), tak to teče jedna báseň, po kojení dva stříky a konec. když počkám 10 vteřin tak udělám zase maličko - asi jak už se mlíko tvoří průběžně. Ale Kostěj v týhle fázi už netahá, tahá jen dokud to teče snadno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.9.09 18:31
Pudloslava píše:
Ty jo, tak urcite pis dal, fakt me zajima, jak to dopadne. Pokud by bral sunar, potom by byl zajímavý pokus se sunarem v suplementoru, co by řekl na sunar z prsa. A možná jestli nechceš zkusit nějaou dietu, prej se některé potraviny prosmrdí až do mlíka (česnek určitě, po tom smrdí i ruce a nohy).

ahoj, to som ja, konečne som sa prihlásila… suplementor mám, skúšala som párkrát so svojim odsatým MM, ale malý je tak alergický na to prso že pri tom randále čo robil, si furt vytrhával hadičku i s prsom z pusy.. potom som ho chvíľu použila na dokrmovanie hadičkou po prste, to bol boj. Ale ešte ho vyskúšam, keď bude mať dobrú náladu, asi treba na to ísť vylučovacou metódou… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama