Reklama

Křtiny - je možno mít dva kmotry?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veselykopr
Nováček 6 příspěvků 13.01.17 23:44
Křtiny - je možno mít dva kmotry?

Dobrý den, necháváme pokřtít syna. Je možné aby syn měl dva kmotry-muže? Za kmotry chceme jedině člena rodiny a ženy jsou bohužel nedostatkové zboží

Reklama

Reakce:

Tejii16
Stálice 90 příspěvků 14.01.17 00:18
@Veselykopr píše:
Dobrý den, necháváme pokřtít syna. Je možné aby syn měl dva kmotry-muže? Za kmotry chceme jedině člena rodiny a ženy jsou bohužel nedostatkové zboží

Já byla křtěná v dospělosti a měla jsem dva kmotry muže. Ale jestli je to jiné u dětí nevím. Ale znám případy, kdy u dětí byly dvě kmotry, tak podle mě by dva muži měli být taky ok.

Uživatel je onlineGosi
Kelišová 5524 příspěvků 14.01.17 01:19

Jeden by nestačil? jinak myslím, že to možné je, ale nejsnazší je zeptat se kněze…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 02:31

Puvodne byl v planu jeden, bohuzel kmotra si spletla termin a na krtiny se nedostavila :zed: a tak zacala akce najdi si sveho kmotra. Nakonec jsme nasli jednoho (manzel i ja) a ted ktery, ze? Tak to knez rozhodl. Budete mit dva.
Takze ano, jde to. :lol:
Anonym-lehce rozpoznatelna sto­ry.

Hrozina
Kecalka 308 příspěvků 14.01.17 06:20

Obě moje děti mají dvě kmotry-nebyl to vůbec problém.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1880 příspěvků 14.01.17 08:04

@Veselykopr u většiny církvi to lze, s jistotou mohu říct, ze Římskokatolická církev povoluje 1-2 kmotry. V papírek ke křtu je budete oba vyplňovat. :)

marfra
Generální žvanilka 23206 příspěvků 31 inzerátů 14.01.17 08:17

@Veselykopr je to mozne. My jsme krtili pred 3m, meli jsme teda jednoho, ale kdyz jsme vyplnovali s fararem papiry, tak se nas ptal, kolik bude kmotru. Neteri jsme byly za kmotry ja a moje mama.

Sova Klára
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 14.01.17 09:03

Podle informací, co mám já, tak pokud dva, potom jedině rozdílné pohlaví
http://www.maminet.cz/…-ditete.html
Ale ptala bych se primárně faráře

Hrozina
Kecalka 308 příspěvků 14.01.17 09:07

Tak my jsme měli stejné pohlaví. Asi hodně záleží na faráři - některý pokřtí dítě i nesezdaným párům, některý o tom nechce ani slyšet.

eumedon
Extra třída :D 13287 příspěvků 14.01.17 09:28

http://www.katyd.cz/…-kmotra.html

Veselykopr
Nováček 6 příspěvků 15.01.17 00:25

S farářem samozřejmě řešit budeme. Jen jsem chtěla vědět názor zda se s tim někdo již setkal. Věřím, že záleží i na faráři. Nám malého pokřtí i když prozatím nejsme svoji. Svatbu máme za pár měsíců. :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama