Krvacející stehy

Anonymní
1.11.19 23:25

Krvacejici stehy

Ahoj holky, jsem 3 tydny po porodu ze kterého mám rupturu 2. stupně. Dost divně mě zašili a měla jsem obrovský otok. PA a doktoři při vizitach nad tim kroutili hlavou a ptali se mě, kdo mi to šil. 2 tydny jsem nemohla sedět ani pořádně chodit. Potom se to dost zlepšilo a teď to naopak zase vic a víc bolí. Koukala jsem se a mam tam dva uzliky, které mě táhnou a kolem jednoho je taková bulka, a otekly kousek pysku a celou dobu to bolí, že se toho nemůžu skoro dotknout. Čekala jsem, že už to bude ok, když mi říkali, že ty stehy vypadají/vstrebaji se za 2 týdny. No a dnes jsem na wc našla na papíře čerstvou krev (už nekrvacim, ani nespinim dlouho) a koukám, že to jde z toho stehu. 8o Je to normalni po takové době? Asi mi to krvaci už dyl, ale myslela jsem si, že to slo zevnitř a nenapadlo mě koukat na stehy. Pořád mam problem si sednout. Ma někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1277
1.11.19 23:39

Prvne bych si zavovala na gyndu a nechala se zkontrolovat. Ja volala hned po propusteni z nemocnice a sestricka mi rovnou doporucila chladit, vetrat a strikat citatridicinou (nebo tak nejak, ten nazev se mi plete). Jak si osetrovala doted? Po druhym porodu jsem byla taky hodme sita i vevnitr a dost dlouho se to hojilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.19 23:54

@Ajuše chodím na malou do sprchy, potom fenuju. Myju to az 8× denne, mam mydlo herbalon z dubové kury, mazání gelem mi přišlo, že mi nedělá moc dobře a ted jsem to zkoušela mazat bepanthenem. Ty první dva tydny jsem porad vetrala a chladila. Beru homeopatika Arnica montana 9ch, nosim síťované kalhotky a poporodní vložky. Až před par dny jsem přešla na malé intimky přes den aspoň. Říkali mi, že to zmizí samo a mam to hlavně hodně mýt a sušit.

• Citovat
  • Nahlásit
1186
2.11.19 06:08

Já to taky neměla pěkný i mi to začalo hnisat a dva stehy mi praskly. Oplachovala jsem to řepíkem a do dvou týdnů se to pak zahojilo - hojilo se to tedy 5 týdnů dohromady. Na prohlídce po šestinedělí už bylo všechno v pořádku.
Můžeš zkusit ten řepík - stahuje a je protizánětlivý. Nebo si raději napřed zajdi ke gynekologovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15523
2.11.19 07:33

Já měla rupturu 3. Stupně a do 5 dní jsem o ní nevěděla, takže na tvým místě bych si zašla na kontrolu. Ani jsem ničím nemazala, jen voda a větrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
641
2.11.19 07:45

Po prvním porodu se mi šiťí taky špatně hojilo. Měla jsem jít k doktorovi, ale pořád jsem čekala, že už se to určitě zlepší. Nakonec jsem to vyřešila hypermanganem. Udělala jsem si ho to umyvadla, sedla do toho. Bylo to ze začátku příšerný, strašně to pálilo, ale cca za 4 dny bylo vidět že se to konečně začalo zatahovat a hojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12753
2.11.19 07:47

Me jeden steh zahnisal, mela jsem takovou malou bolestivou bulku, nebude to ono? Nastesti jsem na to prisla vecer a do rana to samo prasklo, nez jsem s tim stihla nekam jit…bylo s tim trochu krve taky. Ten repik je dobry, ale radeji si zajdi na kontrolu, at se ti na to podivaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
2.11.19 19:33

Po prvním porodu jsem taky byla hodně šitá. Týden po porodu jsem zjistila, že okolo stehů krvácím. Šla jsem k doktorovi, stehy byly zanícené, čistili mi to a hned mi nato nasadili antibiotika. Radši si s tím skutečně někam zajdi pokud si ještě nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat