Porod bez otce dítěte

Anonymní
28.10.19 23:59

Porod bez otce dítěte

Zdravím vás všechny. Holky jak se nejlépe vyrovnat s tím, že tatínek dítěte nemůže být u porodu? Nemůže, nikoli nechce naopak by rád a bude rád, když to vyjde, ale to je tak jediné na co se můžeme spoléhat. Nebývá pracovně doma. Do porodu mám totiž jen 3 týdny a volno si může vzít jen na týden, takže je to buď a nebo se malý narodí, když zrovna doma bude. Nebo o víkend no :D
Momentálně jsem ale ve fázi strachu, že mě to chytne když doma zrovna nebude, už jen z důvodu zavolat někomu blízkému o odvoz, kontrakce apod. Pak taky ten porod no. Řekl mi, že by u porodu být chtěl, ale já mám strach, aby jsem to nebrala jako zradu a neudělala si nějaký psychický blok, že mě zklamal a nebyl tam, když ho potřebuji, že pro to neudělal vše. Přitom dobře vím, že řekl že by rád, ale kvůli práci prostě neví, že buď jo nebo ne. Jen si nemůžu pomoci jak se to ve mě láme. :roll: snažím se být ale rozumná a nepodléhat hormonům, je to těžké. Ostatně další věc, kdyby si to volno vzal týden před termínem, budu ho potřebovat doma jistě i pokud budu přenášet, že? Nevíme totiž jak tohle zařídit, když tu dovolenou nedostane jen tak. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

157
29.10.19 00:08

Tak určitě u porodu kdyby byl, tak je velká opora a je to asi pro rodičku lepší… ale určitě se dá vše zvládnout i bez tatínka, já u porodu budu též sama, tatka bude muset hlídat sestřičku :D. Já u prvního porodu měla štěstí v tom, že jsem přenášela a měla špatné ozvy, tak jsem věděla přesně den kdy jdu na vyvolání, tak díky tomu si manžel naplanoval volno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4677
29.10.19 00:27

Podle mě je klíčová přítomnost někoho zkušeného, třeba vlastní porodní asistentky.
Když muž nemůže, tak se to dá řešit takto, bohužel 3 týdny do porodu už asi těžko někoho seženeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 02:16

U nás manžel k porodu nechtěl, nenutils jsem ho, přišlo mi to kontraproduktivní… Domluvila jsem se s mamkou. Asi tři týdny před porodem sám změnil názor a byla jsem za to moc ráda.

Ale upřímně. Je fajn tam někoho mít, ald nemusí to být zrovna otec dítěte. Jestli máš s mamkou dobrý vztah, popros ji. Nebo nějakou kamarádku. Obávám se že na porodní asistentku nebo dílů už je pozdě…

Pro mě bylo důležité, že tam kdyžtak bude někdo kdo se za mě postaví, kdo mě podpoří. Pro manžela to mělo úplně jiný význam a zpětně je rád, že tam šel. Ale prostě jsem měla variantu bez něj… Připrav si ji také, smír se s ní a pak uvidíš, kdy to přijde, třeba to stihne :-).

Jinak já jela do porodnice večer, poslali ho domů a někdy ve dvě cca jsem mu zase volala… Takže se to dá stihnout i takhle ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3084
29.10.19 03:42

Nooo ja teda hlavně myslela na sebe s na porod a proces samotný a bylo mi v tu chvíli jedno kdo je kolem me, soustředila jsem se hlavně na ten akt samotný a to jsem tam toho chlapa měla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11605
29.10.19 03:42

Muj u prvniho do posledni chvile nevedel, zda tam chce byt, nakonec tam byl. U druheho taky hrozilo, ze bude pryc, mela jsem domluvenou neco jako dulu jako alternativu, nakonec to bylo nacasovane dobre, byl tam, ale akorat me rozciloval :lol: Jako ze treti neplanujeme, ale kdyby, uz ho neberu. Jak si to mas srovnat v hlave to nevim, ja hlavne u prvniho to proste brala tak, ze tam bud bude, nebo ne, ze musim pocitat s obema verzemi…u druheho vlastne taky, ale to jsem aspon mela zalozny plan (spis me stresovalo, ze ta moje dula neridila, tak kdyby nebyl doma, musela bych shanet jiny odvoz, domluv se urcite s nekym, kdyby na to doslo). Do druheho porodu jsem byla velkym zastancem otcu u porodu, ted uz nevim, nutny tam urcite neni, mozna nejaka chapava nehystericka zena je mozna i lepsi verze ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2121
29.10.19 05:44

Ja nechapu, ze si ty chlapi nemuzou v praci proste zaridit volno. Mit nekoho za sebe v zaloze v ty praci. Co jako. Doba otrokarska skoncila, ne? Pochopila bych to u doktora, ktery ma naplanovane dulezite operace, mozna i u hasice. Jinak nechapu, ze je prednejsi blba prace. Nechtela bych tam byt sama nebo jen s nakou dulou na objednavku. Tak vase priority, no… je to 1× za zivot :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11605
29.10.19 06:04

@Micaella22 : pro nekoho jednou, pro nekoho 5× treba :mrgreen: Hele jako jo, na druhe strane, kdyz ma praci, co zivi celou rodinu, a neni zrovna flexibilni, tak co? Rodit muze zena kdykoliv, mesic sedet doma asi bude tezko…a nevim, jestli je to ta sama zakladatelka, ale byla tady podobna diskuse, manzel byl kamionak, jestli dokonce ne i mezinarodni…ze Spanelska treba asi jen tak nedojede. Muj.byl taky 800km pryc 4 dny v tydnu, ale stval me, ze mel slibeno, ze ho nechaji pracovat lokalne a furt to odkladali, ale on je ajtak, kde je to temer jedno, odkud pracuje :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1048
29.10.19 06:06

@Micaella22 a pokud třeba jezdí kamionem nebo v pondělí odjíždí několik set km daleko a v pátek se vrací, tak to má udělat jak? Rodit může teď už prakticky kdykoliv, plus dva týdny přenášení. To se má na pět týdnů omluvit z práce, protože co kdyby? 8o :roll:

Zakladatelko domluvila bych se s kamarádkou, nebo někým, koho mám natolik ráda, že by mi nevadilo, kdyby mě viděl v tak ne úplně na pohled krásných a lichotících situacích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1046
29.10.19 06:31

A to pracuje 12ctky nebo i vice? Jestli ma normalne 8 hodin, tak je velka sance, ze bude u vetsi casti porodu ci u celeho. Ja myslela, ze na porod se proste do prace neprijde a hotovo. Jinak bych tez si vzala s sebou mamku.-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 06:47
@KaroliS píše:
A to pracuje 12ctky nebo i vice? Jestli ma normalne 8 hodin, tak je velka sance, ze bude u vetsi casti porodu ci u celeho. Ja myslela, ze na porod se proste do prace neprijde a hotovo. Jinak bych tez si vzala s sebou mamku.-)

Myslím, že nebude pracovat v okolí domu, jinak by to určitě stihl.. Zkusila bych sehnat nějakou dulu, třeba budeš mít štěstí.. Nebo aspoň domluvit blízkou osobu, které věříš..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.10.19 07:08

A co poprosit o vyvolání? Konkrétního lékaře?

• Nahlásit
  • Citovat
35375
29.10.19 07:10

Řekla bych, že hormony jsou opravdu to, co ti způsobuje momentálně takové napětí. Po třech porodech se přiznám, že bych chlapa u porodu ani nechtěla. U žádného se mnou nebyl a i kdybych rodila znovu, nejspíš bych mu přísně zakázala se této legrace účastnit a měl by za úkol mě pouze zásobit odměnami, až to bude venku. :nevim: Tak to neber tragicky, vztah otce k dítěti začíná většinou až po mimču půl roce, předtím je navázané pouze na matku, takže se tím vůbec nic nezkazí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35375
29.10.19 07:11
@Anonymní píše:
A co poprosit o vyvolání? Konkrétního lékaře?

8o Záměrně vyvolat porod, aby to otec stihl? Návrat do osmdesátek minulého století? To snad nemůže nikoho soudného napadnout. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.10.19 07:14

@Tiger-lily mě to bylo nabídnuto dvakrát, po 38tt. Kdy porodní cesty byly připravené.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama