Dá se poznat, že se blíží porod?

Anonymní
25.10.19 11:41

Dá se poznat, že se to blíží?

Myslíte, nebo máte zkušenost s tím, že se dá nějak poznat, dle signálu, že se blíží porod? Myslím dopředu.. Nebo to prostě přijde nečekaně? :D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7869
25.10.19 11:49
@Anonymní píše:
Myslíte, nebo máte zkušenost s tím, že se dá nějak poznat, dle signálu, že se blíží porod? Myslím dopředu.. Nebo to prostě přijde nečekaně? :D

Někdy dá, někdy nedá. To jsem moc neporadila…Ale ono to tak prostě je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
600
25.10.19 11:52

Jak kdy, ale spíš ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5093
25.10.19 11:59

Ne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11572
25.10.19 12:01

Nekdy odejde dopredu hlenkva zatka, ale ani to ti nerekne, kdy presne to bude, u prvorodicek to muze byt klidne i 2-3 tydny pred, co jsem vycetla (me odesla asi tyden pred porodem, tak jsem googlovala jak vztekla :D) Jinak tezko rict, nekdy jsou par dni dopredu signaly, nekdy to nepoznas pomalu do posledni chvile…Rekla bych, ze jistota je, kdyz praskne voda nebo nastoupi pravidelne kontrakce v relativne kratkem rozestupu, ale ani tak ti nikdo nerekne, jestli to bude hodina nebo 2 dny :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10473
25.10.19 12:01

Ano, klesne ti břicho, a něco je jinak - já měla šílený hlad, pořád jsem jedla a chtělo se mi na velkou, a nešlo to - v pátek kleslo břicho, v sobotu to jezení a pocit na velkou, a v sobotu ve 23 hodin mi praskla voda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4564
25.10.19 12:11
@stinga píše:
Ano, klesne ti břicho, a něco je jinak - já měla šílený hlad, pořád jsem jedla a chtělo se mi na velkou, a nešlo to - v pátek kleslo břicho, v sobotu to jezení a pocit na velkou, a v sobotu ve 23 hodin mi praskla voda

Hele u kazdeho to tak neni. Mne treba bricho nekleslo a nejsem jedina, koho znam ;)

Ja treba zacala rano spinit a pak zacaly lehke tlaky v podbrisku. To uz jsem si rikala, ze se neco deje. A pak to pomalu nastupovalo. Ale znam i pripady, ze to prislo z niceho nic ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
25.10.19 12:15

Já nepoznala, prvorodička. Necítila jsem pohyby cca 3 hodiny, tak jsme vyrazili na kontrolu, jestli je vše OK. Do porodnice to máme 20 minut a na půl cesty mi najednou vyskočily kontrakce po dvou minutách a za 4 hodiny jsem porodila. Bohužel to dopadlo špatně, rodila jsem mrtvou holčičku ve 41+1.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
767
25.10.19 12:25

Asi jak kdy. Pro mě je třeba takovým menším ukazatelem to, co řekne doktor po vyšetření čípku. Ale tohle se může z hodiny na hodinu změnit, takže bych se hlavně orientovala podle toho, jestli praskne voda nebo začnou pravidelné bolesti. Ale hodně jsem četla, že těhule z ničeho nic dostanou průjem, protože se tělo před porodem čistí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11572
25.10.19 12:27

Ja teda u prvniho nemela „normalni“ prubeh, odesla mi ta zatka, ale pak se to trochu zamotalo (nastesti s dobrym koncem), ale vyvolavali, takze jsem nemela moc co poznat, bylo to jasne :mrgreen: U druheho jsem mela „pocit“ asi 3× a nic, tak kdyz to pak prislo, moc jsem tomu neverila, presvedcilo me az prasknuti vody. Pokles bricha jsem u prvniho mela docela brzo, u druheho jsem nezaznamenala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4564
25.10.19 12:28
@Katy488 píše:
Já nepoznala, prvorodička. Necítila jsem pohyby cca 3 hodiny, tak jsme vyrazili na kontrolu, jestli je vše OK. Do porodnice to máme 20 minut a na půl cesty mi najednou vyskočily kontrakce po dvou minutách a za 4 hodiny jsem porodila. Bohužel to dopadlo špatně, rodila jsem mrtvou holčičku ve 41+1.
:,( :hug:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
961
25.10.19 12:50

Občas se to poznat dá snadno. Třeba v případech, kdy máš plánovaného císaře :-). Prasklá voda je taky poměrně jasným ukazatelem, že do pár dnů porodíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
25.10.19 12:54

@Kukacka123 děkuji, byla to nešťastná náhoda, nedalo se tomu zabránit, měla přiskřípnutý pupečník :,(. Teď jsem v 11tt a přenášet už mě nenechají. Musím věřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4564
25.10.19 13:27
@Katy488 píše:
@Kukacka123 děkuji, byla to nešťastná náhoda, nedalo se tomu zabránit, měla přiskřípnutý pupečník :,(. Teď jsem v 11tt a přenášet už mě nenechají. Musím věřit.

Prisli jsme o miminko v 17tt, bylo to strasne a neumim si predstavit, jake to muselo byt pro vas :,( :hug: strasne moc drzim palce, at je tentokrat uplne vse v poradku a tak, jak ma. Hlavne zdrave miminko :srdce: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
25.10.19 14:43

Já to na sobě poznala, měla jsem pravidelné stupňující bolesti. Přijela jsem do porodnice a do 2 hodin jsem porodila. Jak řekly sestry, za 5 minut 12.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama