Zjištěný poz. streptokok - co to znamená?

21.10.19 13:05

Poz. Streptokok

Dobrý den, ráda bych se zeptala. Zjistili mi poz. Streptokok. Jsem prvorodička a podle toho co píšou na internetu je to takové děsivé 8o no ráda bych se zeptala co od toho mám podle vašich zkušenosti čekat a jaký to mělo vliv u vašich miminek? Na co se mám asi připravit? Za dva dny jdu do porodnice k doktorovi, zatím sem se dozvěděla právě jen výsledek a tak sem nervózní a byla bych ráda připravena v mysli 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22762
21.10.19 13:06

Při porodu ti dají antibiotika a to je vše. Není to nic hrozného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21623
21.10.19 13:08

Buď v klidu. Já byla gbs pozitivní 2× ze tří porodů, a žádnou změnu jsem neviděla. Kromě toho, že mi vždy po příjmu dali kapacku s ATB. Všechny děti jsou zdravé a byly zdravé i po narození.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
21.10.19 13:08

Hlavne aby Ti ty antb pri porodu dali..aby se miminko nenakazilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.10.19 13:12

Ano, davej si pozor, aby ti atb dali. Nektere maminy maji tendenci to zlehcovat a rikaji, ze atb by odmitly atd. Moje detatko, donosene, se bgs nakazilo, i pres atb bohuzel. Atb aspon castecne zablokovaly nastup infekce.

• Nahlásit
  • Citovat
21623
21.10.19 13:18

Mně dali ATB vždy automaticky, bylo to v těhotenském průkazu. Dokapaly ale těsně před narozením dítěte. V kartě jsem pak četla, že to nebylo účinné ( měly by se dát dřív a víc dávek) a vím, že pak chodili první den, půlden malého častěji kontrolovat, poslouchat. Ale bylo všechno v pořádku.
Teď mě napadá, že ty testy se dělají obvykle v 36 tt..a paní z případu v televizi byla v 33 tt, šlo o předčasný porod, takže kdoví jestli ona/ oni věděli o tom. Každopádně riziko přenosu je, nízké ale je. Vypadá to, že tam podcenili kontroly u miminka. Plus další věci asi hrály roli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 13:19

Děkuji celkem jste mě uklidnili :)
Určitě nehodlám odmítnout atb (precijen můžu ohrozit své dítě) a dohlednu si na to.
Jen sem z toho co píšou na internetu byla celkem zdesena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 13:22

@andelka83
Já jsem 36tt teď, testy mi dělali před týdnem že je to třeba do porodnice na tu první kontrolu se vším. A právě mi oznámili že pozitivní tak sem se trochu vyděsila. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13781
21.10.19 13:26

U prvního dítěte jsem dostala atb, u druhého byl porod dřív než výsledek testu, nikdo to nijak neřešil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7063
21.10.19 13:40

@andelka83 v reportazi rikali, ze o pozitivite pani v dobe porodu vedeli. Ale vzhledem k tomu, ze dojela do porodnice za 5 dvanact by ji stejne tu kapacku dat nestihli. O to vic nechapu, ze se vyflakli na ty odbery. Bavila jsem se o tom s kamaradkou PA a rikala, ze podle dostupnych informaci to je hrube zanedbani. Pokud se jim stane, ze dojede pozitivni rodicka pozde a nestihne se dat kapacka, je miminko pod duslednym dozorem a odbery se delaji co nejdrive, nepodcenuji to. A to pracuje v porodnici, ktera je vybavena i pro rizikove novorozence a v pripade komplikaci by se miminku dostala veskera pece na miste).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21623
21.10.19 14:20

@Hoa Mai Právě, že u mě to taky bylo, jakoby nebylo ( já prostě rychle rodím, nejsem schopná přijít do porodnice dřív), a u nejstaršího si pamatuju, že ho chodila první den sestra častěji kontrolovat. Věřím že testy dělali všechny. Ale my jsme fakultní nemocnice, velká, spádová i pro rizikové těhotenství, předčasné porody, případ jako měla paní by vezli z celého kraje asi rovnou sem. A to věřím, že by si nelajzli něco zanedbat. Pardubice můžou asi to dětské rovnou zavřít. Napřed kluk z ORL, teď tohle.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21623
21.10.19 14:22
@mamina2019 píše:
@andelka83
Já jsem 36tt teď, testy mi dělali před týdnem že je to třeba do porodnice na tu první kontrolu se vším. A právě mi oznámili že pozitivní tak sem se trochu vyděsila. :roll:

Už to máš za pár, uklidni se, bude to dobrý. Gbs pozitivní je třetina všech těhotných.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16370
21.10.19 17:34
@pikola píše:
Při porodu ti dají antibiotika a to je vše. Není to nic hrozného

No taková brnkačka to nebude, viz teď ta Leontýnka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
651
21.10.19 18:17

Výsledek jsem měla pozitivní u druhého dítěte, gynekolog mi řekl, že jakmile ucítím kontrakce, tak urychleně do porodnice, aby mi stihli podat ATB.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22762
21.10.19 18:20
@vokishka píše:
No taková brnkačka to nebude, viz teď ta Leontýnka.

Já ji u prvního porodu měla. Teď u druhého, kdy chodím v těhotenství v německé péči je tento test nadstandardní a hradí si ho každá sama pokud chce. Kdybych nevěděla z prvního těhotenství, tak bych se asi ani testovat nenechala :nevim: takže podle toho jak se to vezme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama