Císař nebo normálně?

Anonymní
30.10.19 15:27

Císař nebo normálně?

Ahoj, otázka je jasná.. Rodit císařem nebo normálně?
Ze začátku těhotenství mi sestra měřila pánev, která je podle slov doktorky dost úzká a oznámila mi, že se může stát, že nebudu rodit normálně. Na minulé kontrole mi ale dr. řekla, že je to tam úzký, ale malá vypadá na malé miminko, takže to zvládnu. Nikdo jí ale neměřil, vím jen kolik vážila ve 30.týdnu a tak se bojím, že když začnu rodit, tak třeba hlavička projde, ale zasekne se ramínkama, což by bylo špatně :?
Proto jsem se chtěla zeptat, vy co jste měly užší pánev, rodily jste normálně nebo císařem? A měřily vám na konci ještě nějak pánev?
Jsem prvorodička, tak je možné, že všechno moc řeším, ale budu ráda za vaše odpovědi :) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
30.10.19 15:41

Dneska uz se pry panev neměří. Z nějakych vedeckych duvodu se od toho ustoupilo. Mně jí měrili a byla jsem pod hranicí v jedne hodnote. Pred otehotnenim jsem vazila 47kg, jsem drobná. Odhad syna 3800. Do 3600 by me dr nechala rodit normalne. Jenze jsem prenasela a k porodu to nevypadalo.. Sla jsem cisarem. Syn měl nakonec 3600g. Kamaradka ma necelych 160 cm. Je malinka a stihla. Manzel 190cm. Nikdo ji neměril. Rodila cely den. Po x hodinach tlačeni a naprosteho šílenství jim konecne došlo, že to nedá kvůli panevnim rozměrům. v Ma trauma z porodu jak blázen. Kdybych byla na Vašem místě, chci znat presné hodnoty, porovnat s referenční mezí a pak kdyz by mimco melo odhad nad 3800, chtěla bych sekci, kdyz by rozmery panve opravdu neodpovídaly normě. Držím palce. Do 3800 bych to zkusila. Jsem zastance přirozeného porodu, zdravi dítěte je u mě na prvnim mistě. Kdybych rodila cisarem, nechám mimco naockovat vaginalním sekretem. Je prokázáno, ze vaginalní mikroflora pri porodu na cely zivot pomahá diteti proti obezite, autoimunite, alergiim, ekzemu, apod.

• Nahlásit
  • Citovat
165
30.10.19 15:47

Me panev nemerili. Az po porodu zvonem zjistili, ze ji mam uzkou. Podruhe jsem sla na cisare. Ale toho jsem si doslova vyřvala. Zvon na me ale pry vzali kvuli tomu, ze padaly ozvy miminka a ja uz byla tak vysilena, ze jsem ho sama nedokazala vytlacit. Davala jsem se potom do kupy rok. Uplne dobre se citim po 3 letech… mela jsem rupturu 3.stupne, 25 stehu a vyhrezly sverac. Ale nechci te strasit. Pry se to stane jedne zene z nekolika set.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
30.10.19 15:53

Rozhodně bych nechala porod rozběhnout přirozenou cestou a pokud by to nešlo, teprve pak bych volila císař. Měla jsem to tak při posledním porodu, (napřed klasika, nakonec císař) jsem si to užila se vším všudy, ale da se to zvládnout. Nelíbí se mi trend poslední doby, že se při sebemenší pochybnosti hned volí císař. Je to už přece jen operace, a nese také svá rizika. Každopádně mluv o svých pochybnostech s doktory, chtěj vědět všechna pro a proti a věř jim. Poprvé jsem rodila přirozenou cestou a třebaže jsem drobec s úzkou pánví, odrodila jsem děvče skoro 3600g. Je to i o psychice…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.19 15:56

Já jsem drobná, a mám i úzkou pánev. Myslela jsem, ze bude císař, ale můj dr řekl, ze bych zvládla i petikilove, ze to půjde i s malou. Nakonec jsem rodila normálně, ale s nastrihem, i rupturou - venku 21stehu

• Nahlásit
  • Citovat
25398
30.10.19 16:08

Už je to pár let, ale pamatuju si, jak jeden gynekolog hrozně prosazoval přirozené porody, jak je to pro matku i dítě důležité atd., ale pak jeho dcera, tak lékařka, rodila císařem. A on řekl, že u ženy, která už je starší, plánuje jen jedno dítě, je starší, žije aktivním životem atd. tak u ní teda pro císaře je. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8170
30.10.19 16:09

Ano, pánev měří v porodnici před porodem. Nedala jsem na jejich řeči a zkusila rodit normálně :lol:. Dítě 3,5 kg, otevřená, tlačila jsem a přesto to nešlo, takže akutní císař. Po druhé jsem si to rozmyslela a šla hned na plánovaného císaře ;) :srdce:. Jestli se chceš několik hodin trápit kontrakcemi, s nejistým výsledkem a možným zvonem, kleštěmi, nebo tak, tak směle do toho :lol:. A ano, nejde to prostě, když máš úzkou pánev a větší hlavičku. Díky Bohu za moderní zdravotnictví, jelikož ve středověku bych byla mrtvá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
713
30.10.19 16:49

Ja se na to ptala v predporodnim kurzu kdysi. Tam mi pa rekla, ze kdyz zdejsi Asiatky dokazi porodit 4kg deti, tak proc by to Evropanka nezvladla. Moje babi mela 1,5m a vsechny deti mely pres ctyri kila.

Asi bych zazadala o nejake specialni premereni a konzultaci. Aspon pro svuj klid. Ale verim, ze psychika udela vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
713
30.10.19 16:51

@Makca87

To ano. Stejne jako zeny s placentou previa, jako mela moje tchyne a manzel by se nenarodil. Diky bohu za moderni poznatky. Ikdyz evolucni biologove zase rvou, ze se takto predavaji uzke panve dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8170
30.10.19 17:04
@Astyna88 píše:
Ja se na to ptala v predporodnim kurzu kdysi. Tam mi pa rekla, ze kdyz zdejsi Asiatky dokazi porodit 4kg deti, tak proc by to Evropanka nezvladla. Moje babi mela 1,5m a vsechny deti mely pres ctyri kila.Asi bych zazadala o nejake specialni premereni a konzultaci. Aspon pro svuj klid. Ale verim, ze psychika udela vic.

Jenže to není o výšce a váze matky ;). I 100 kg, 190 cm žena může mít úzkou pánev. To, že má někdo úzké boky neznamená, že jeho pánví neprojde hlava miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.19 17:18

Ja mam termin v unoru. Moje doktorka mi panev merila a doporucuje rodit cisarem. V porodnici na to chci zavest rec po screeningu ve 30. tydnu.

• Nahlásit
  • Citovat
25398
30.10.19 17:28
@Astyna88 píše:
Ja se na to ptala v predporodnim kurzu kdysi. Tam mi pa rekla, ze kdyz zdejsi Asiatky dokazi porodit 4kg deti, tak proc by to Evropanka nezvladla. Moje babi mela 1,5m a vsechny deti mely pres ctyri kila.Asi bych zazadala o nejake specialni premereni a konzultaci. Aspon pro svuj klid. Ale verim, ze psychika udela vic.

Tyhle řeči vedl i ten gynekolog… A pak jeho dcera měla CS. A pak to obhajoval tím, že je to doktorka, že aktivně žije, že zrovna u ní je chyba riskovat pomočování a problémy při porodu, když chce jen jedno dítě… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7776
30.10.19 17:37

@Bábrdl to je kr.eten

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
30.10.19 18:30

Rozhodně císař, proč riskovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 01:04

Nejvíc je to o psychice, máš-li sebemenší pochybnosti o klasickém porodu, tak bych to nelámala přes koleno. Já sama jsem řešila stejnou otázku, jen z jiné příčiny a nakonec jsem kvůli bezpečí mimča volila císaře a můžu Ti říct, že to byla velice dobrá volba. Byl to můj druhý porod, první byl klasický a po císaři jsem mnohem dřív fit, skoro nic nebolelo, vše proběhlo v klidu. A pro druhou anonymní ohledně vaginálního sekretu, podle poslední studie na toto téma vtírat sekret do úst miminka vůbec nemá smysl, protože po klasickém porodu dochází k osidlování fekálními bakteriemi nikoliv těmi ze sekretu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama