Krvácení 8+3 tt po ivf

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vesničanka1
Povídálka 18 příspěvků 30.06.19 19:52
Krvácení 8+3 tt po ivf

Ahojte.

Po x letech snažení jsme s manželem skončili na ivf, to dopadlo dobře, měli jsme PK embryo se pěkně zavrtalo a před dvěma týdny už bylo vidět srdíčko. Dnes jsem si šla odpoledne lehnout, a vzbudilo mě mokro a krvácela jsem jasně červenou krví, jeli jsme na pohotovost, srdíčko tlouklo, velikost embrya odpovídala tt, prý je možné že mezi placentou a čípkem byl hematom a ten praskl, viděla tam nějakou sraženinu, mám klidový režim, jsem už doma a samozřejmě si teď vyčítám jakýkoliv úklid, nákup atd který jsem dělala… Jinak zle mi není, je mi fajn. Jen trpím zácpou. Břicho mě mírně bolí jako při MS, ale to mě takto pobolívá od začátku. Bojím se…
Beru utrogestan, a kyselinu listovou, nic víc. Potřebovala bych uklidnit :,(

Reakce:
Miraklo
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 30.06.19 20:07

Také jsem v tomto týdnu krvácela, bohužel vlivem mladé nezkušené doktorky, co do mě hrabala a nepoznala, že mám placentární polyp, na který se nesmí dělat vnitřní vyšetření. Jela jsem do nemocnice jen kvůli tomu, že jsem krátce zašpinila, tak pro ujištění, že je vše v poho a kvůli doktorce málem přišla o dítě. Udělaly se mi tam sraženiny, ty pak postupně odcházely, když odešly všechny, tak jsem přestala krvácet. Tenkrát mi primář řekl, že dokud bije srdíčko, tak je vždycky naděje. A měl pravdu, dcerka má už 2,5 roku. Držím palce, někdy se to stává. Já pak měla absolutní klid na lůžku, mohla jsem jen na záchod a do sprchy. Poctivě jsem to dodržovala, o vše se staral přítel a to chodil do práce na 12h směny, ale přitom zvládal uklízet, vařit, nakupovat. Takže radím co největší klid a neztrácet naději. Také mě neustále bolelo od začátku břicho jako na ms.

Vesničanka1
Povídálka 18 příspěvků 30.06.19 20:12

Tady je zpráva teď z nemocnice… Můžu mít asi hloupých doraz? Když je hrdlo uzavřené jakto že jde ven krev? Nebo to znamená že ven něco jít může ale dovnitř ne?

kacakaca
Závislačka 2771 příspěvků 30.06.19 20:15

Praskly hematom je casty duvod krvaceni. Nevim, nakolik skutecne pomuze klidovy rezim, ale pri spatnem konci si clovek min vycita, co mel udelat jinak. Ja bych vstavala jen na wc, nechala se obskakovat a zazrala se do knizky nebo serialu. A zeptala bych se doktorky na rutin a vitamin C k posileni cevnich sten. Kdyz jsem krvacela, ladovala jsem se pohankou a kysanym zelim.

jana2381
Kecalka 367 příspěvků 30.06.19 20:21

@Vesničanka1
Take jsem po druhem IVF krvacela, sice az od cca 13 tt, ale jasnou krvi a to proudem (na zacatku, 20 dni po transferu jen spineni). Vzdy to bylo narazove. Nekolikrat jsem skoncila na pohotovosti, ale vzdy vse OK. Tak jsem si do cca 22 tydnu polezela doma. Mela jsem hematom a nizko placentu. Az potom 22 tt jsem mela klid. Hlavne dodrzuj klid. Jeste mi predepsali Ascorutin. Utrogestan a listovku jsem mela taky. Moc drzim pesticky. :mavam:

Vesničanka1
Povídálka 18 příspěvků 30.06.19 20:25

Já vám všem moc děkuji, budu věřit že to bude ok a pokusím se nepotápět v nějaké depresi.
Zítra jdu k obvodní, moje gnydr má dva týdny dovolenou, tak mi obvodní napíše neschopenku a budu hold doma a ten ascorutin je volně prodejný?

Janitka
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 30.06.19 20:58

Mela jsem to same. Hematom, velky 2.5cm, v tom. samem tydnu jako ty. U obou tehotenstvi a obe deti v pohode :palec:. Hematom se pomalu vstrebal.ale krve bylo jako na ms…bude to dobry :srdce:

Karleon
Kelišová 5660 příspěvků 30.06.19 21:03

Já jsem krvácela v 10. a ve 12. týdnu stylem, že ze mě lila červená a všechno bylo v pořádku, nejspíš prasklá céva na čípku, vyděsilo mě to pořádně, ale žádný klidový režim jsem neměla (doma dcera 1,5 a k tomu jsem si dodělávala vejšku) a všechno dopadlo dobře.

Pandulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.19 21:03

Ve 14tt se ze mě ráno po probuzení vyvalilo spousta krve i sraženin asi jako u středně silné MS. Brala jsem to jako konečnou a jela na pohotovost pro potvrzení potratu. Srdce tlouklo. Moje Dr s mě objednala za další 2 dny a srdce tlouklo stále. ANi na pohotovosti ani dr mi nebyli schopni říct z čeho to je. Prý se to prostě někdy nezjistí. Dr mi nařídila klidový režim s tím, že mám jít jen z práce a do práce. Špinila jsem pak dalších cca 10 dnů (stylem někdy víc, někdy míň). Teď jsem 36 tt. Držím pěsti

Helca83
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 30.06.19 21:25

@Vesničanka1 Myslim ze ascorutin volne prodejny je a jak ses ptala na uzavrene delozni hrdlo, tak to je normalni, otvira se az pri porodu (mozna i pri potratu, to nevim), takze jsi z tohoto hlediska v poradku, ms jin preci take odchazi z tela. Myslim na Tebe a drzim palce :hug:

Vesničanka1
Povídálka 18 příspěvků 30.06.19 21:43

Děkuji všem :kytka: no budu doufat. Na další kontrolu když nebudou další potíže mám jít za týden. Doufám že to prďola nevzdá. Samozřejmě vím že se kdykoliv může stát cokoliv a vím že teď by to ani jinak zachránit nešlo.
Já se moc nešetřila, na to že jsem byla po ivf, fungovala jsem normálně v práci, doma kolem domu, kolem zvířat atd… Mamka mi říkala „zvolni“ a já jen mávla rukou, manžel mi řekl že tohle je varování abych se už hodila do klidu a nelítala jak splašená koza, že o zvířata se postará a mamka mi nabídla pomoc v domácnosti, je fakt že kdybych těhotněla na drc možná by mě to tak nevyděsilo, ale bohužel trpím LUF syndromem a pcos takže u mě klasické otěhotnění by byl mega zázrak.

Váš příspěvek
Reklama