Krvácení novorozenece 5 týdnů

4
7.5.20 17:53

Krvácení novorozenece 5 týdnů

Dobrý den všem, před 5 týdny se nám narodil druhý syn. Vše probíhalo v pořádku, až do úterý 5.5.20, kdy se nám změnil život. Náš chlapeček byl divný, apatický. Volala jsem záchranku, skončili jsme urgetně v Motole, kde mu po vyšetření zjistili zvětšené postranní mozkové komory, snížený faktor 7 a krevní sraženinu v pravé horní části mozku, opravdu masivní. Teď leží na ARU a bojuje o život. Vyhlídky nejsou dobré, pokud se z toho dostane, bude těžce postižený dle doktorů a kdo ví, co ještě. Chci se zeptat, je tu někdo, kdo prožil podobný případ, jak to bylo a nakonec dopadlo? Potřebujeme naději ❤️ Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3095
7.5.20 18:44

Ja nic podobnyho nezazila a snad ani nezaziju.. Ale musim reagovat a tobe musim poprat HODNE sili a trpelivosti aby to malicky zvladnul :srdce: :srdce: Drzim strasne palce, drz se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1301
7.5.20 19:02

Nikdy jsem nezazila a zazit nechci. Malemu prejeme, aby to zvladnul a byl zase zdravy :srdce: tobe mnoho sil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22265
7.5.20 19:41

Tohle se tak těžce čte..je mi to strašně líto :hug:

Držím palce, ať chlapeček bojuje.

Musíte vydržet, až splaskne otok…je to jak u mrtvičky? Pokud nevadí, že se ptám..

Teprve potom jdou posoudit následky…až rozpustí sraženinu. Může to být tragické, ale i nemusí.

Je to sice jiné..ale táta měl tak těžké krvácení a srazeninu na místě, kde se nedala operovat. Šance prakticky nula. Lékaři nám taky řekli, že jestli vůbec přežije, bude těžce postižený a ležák.

Vyhral to, intelekt úplně normální, mluví. Jen tedy velmi špatně chodí..

Proto nepřestávejte věřit…a napiš nám, pokud to bude v tvých silách :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
7.5.20 19:59

:( Malý bude určitě bojovník. Držte se, přeju hodně sil a ať je prďolka v pořádku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
7.5.20 20:01

Drzim moc palecky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
7.5.20 20:57

Děkuji Vám všem.
@Liška2014 Ano, jako u mrtvice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1213
7.5.20 21:05

Přeji hodně sil, držím palce co nejvíc to jde. Jen se omlouvám, e chtěla bych se zeptat, jak se stalo, že zakrvacel? On vám spadnul, nebo se uhodil? Myslela jsem, že krvácení do mozku může být jen bezprostředně po porodu. Že jen tak z ničeho nic, to je zvláštní. Snad nevadí, že se na to ptám a držím palce. Myslím na vás

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
7.5.20 21:20

@Tejule Ne, nespadnul, nic se nastalo, prostě z ničeho nic mu něco prasklo v hlavě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42209
8.5.20 10:50

@KFECH držte se všichni. Moc bych vám všem přála, aby to dobře dopadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
279
8.5.20 12:31

Ahoj, jestli máš fb, zkuš skupinku „jak se žije s hydrocephalem“. Nejsem si teď úplně jistá, ale myslím, že jsou tam i případy dětí, které měli krvácení do mozku a následný hydrocephalus. Jsou tam převážně maminky malých dětí a pár dospělých s touto dg. Myslím, že ti tam poradí, mě tenkrát poradily taky a to jsem tam až jako dospělá. Držte se :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22265
8.5.20 15:05

@KFECH jak se vede maličkému? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22265
8.5.20 15:21

Kdyby ti to nevadilo..jak se to projevilo? Popravdě..nevím, co znamená apatické v 5 ti týdnech… osobně bych volala rychlou např. U exetrémní horečky nebo kdyby mi dítě modralo, nedýchalo..při úrazu..ale apatický? Jako, že třeba víc spal nebo nechtěl pít?
A jak přišli na to krvácení? Ptám se, protože můj maličký po porodu měl taky problém..ležel a byl jak panenka. Bylo podezření na vadu srdce, naštěstí to byl jen plicní problém..ale hlavicku a mozek mu nikdo nevyšetřoval…

Pochopila bych to třeba, kdyby vám upadl…

Nemusíš odpovídat, pochopím to :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
8.5.20 17:33

@Liška2014 Nereagoval, koukal někam jinam, žádný kontakt. Byl na sonu hlavičky, tak zjistili krvácení, pak ct mozku, hned operace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22265
9.5.20 15:46

@KFECH děkuji moc za odpověd.

A jak se mu daří? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...