krvaceni z nosu

74
29.9.08 09:57

krvaceni z nosu

Mam takovy dotaz, nas dvoulety kluk krvaci casto z nosu a to jen v noci. Neni to vsice tak hrozne, ze by to teklo proudem a neslo zastavit, ale napriklad vcera se vzbudil, sednul si a asi pet minut krvacel. JInak se obcas vzbudi rano cely od krve. Stalo se to asi desetkrat behem par mesicu. Nemate nekdo tuseni, co to muze byt? Nechci hned behat k doktorce, mame 10. rijna termin,tak chci do te doby pockat. Muze to byt treba suchym vzduchem?Diky za odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1371
29.9.08 11:03

Ahoj, tak tohle bych nepodceňovala, může to být banalita- nějaké slabší cévky v nose, měla jsem tohle v dětství i já a na nosním tomu udělali zdárný konec, byla jsem dítě, tak si přesně nepamatuji, co se mnou dělali, ale bylo to ambulantně a nějak mi ty cévky svařili..
Ale taky to může být průvodní znak velmi vážného onemocnění či dokonce třeba leukémie, já být vámi, tak to nepodceňuji, raději budu 100× plašit a poletím k dr., byť třeba zbytečně, než abych něco podcenila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1943
29.9.08 11:15

ahoj nole, taky Ti neporadím a nechci moc plašit, ale mně osobně by specielně tohle taky vystrašilo, že bych šla hned. Pokud ten termín máte na nějakou pravidelnou prohlídku, tak ji holt udělá hned,,,,tak to bylo i s námi, to je to nejmenší. samozřejmě může to být suchý vzduch, jak píšeš, i když ten není celoročně, píšeš že jde o několik měsíců,,,, ale může to být banalita a přeji Ti, ať je, pokud má třeba často rýmu a často smrká, tak to může být z toho, ale určitě jdi, nebo aspoň doktorce zavolej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
29.9.08 11:58

Ahoj,
já bych synka preventivně dopovala Céčkem + dávala pohanku a ta obsahuje rutin, který zpěvňuje cévy (případně podávat Ascorutin, to je vit.C + rutin) a když se to nezlepší, poradila se s doktorkou, co dál..

Kuba taky trpí na krvácení z nosu, v tomhle věku je to prý dost běžné (slabší cévy), navíc, trpěla jsem na to já i manžel, takže beru, že tomá částečně geneticky.

Držím palce, ať se to zlepší!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
418
29.9.08 15:43

Ahoj, taky to známe - nejlepší je dávat Ascorutin - je k dotání v lékárně i bez předpisu, dále lékař může předepsat hojivou mast a jako další existuje možnost vypálení - nosní sliznice se potře „vodičkou“ přímo v ambulanci lékaře - je to nebolestivé, někdy je nutné zopakovat Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie111
31.12.09 10:22

MuMie

mě se často spouští krev z nosu , je mi 13 let no a nevím co mám dělat mamka mi dává nějaký prášky , no a jím ovoce z vitamínem C a teĎ sem se někde dočetla že se musí jíst ještě vitamín K že je v zelenině , prosím nemůžete někdo napsat na muj email co s tím mám dělat ?? email - marie.dohnalikova@centrum.cz dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
22453
12.7.15 16:23

Ahojky, oživuji diskusi

Můj syn (20m) už od mala krvácí z levé nosní dírky - jen z levé. Jako mimino to měl jen při rýmě a jen trošinku, od cca 10m do 18m měl rýmu každou chvíli, takže se to přisuzovalo tomu.
Ale i teď bez rýmy se mu občas spustí červená. Není to veliké množství, ale od včera už to bylo 4× - jednou včera, jednou v noci, 2× přes den - jednou to tedy bylo protože se do nosu břinknul. Ještě nikdy to nebylo tak často, vždy max 1×14dní.
Nevím, co s tím? Dr samozřejmě o všem ví, nechala mu již 2× dělat krevní obraz - poprvé málo železa, podruhé železo OK, ale snížené trombocyty (ale to říkala, že mu v krvi našli i nějaký vir, takže to bude z toho - v den odběru pak dostal horečky a měl virozu). Jinak vše v pořádku. Syn se chová normálně. Ten poslední KO byl dělán v červnu, v první polovině.
Na ORL se mi moc nechce, i když o tom uvažuju, ale dr tam má od rána narváno nemocnými, čekání je vždy na hodinu minimálně, čekárna malá, přístup vzduchu prakticky žádný :zed:
Nemáte někdo zkušenost? Co s tím? Ascorutin? Homeopatika?
Vím, že manžel na krev z nosu taky často trpěl, v dospělosti si nechal „vypálit cévky v nose“, mohl by to syn popř po něm podědit? :think:

Děkuji za případné odpovědi, budu tu až večer, tak odepíši až potom :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama