Kuchyně Siko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petrushca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 12:28
Kuchyně Siko

Ahoj holky, máte některá kuchyň od Sika? Přemýšlíme kde si nechat udělat kuchyň a v Siku se mi líbí. Chtěla bych slyšet vaše zkušenosti. Díky

Reakce:
Martinna
Povídálka 21 příspěvků 16.10.14 12:57

Ahoj…Tchyně si nechávala dělat kuchyni ze Sika od stolaře, a vyšla ji levněji. Ona je dost náročná a kuchyň, kterou by v Siku bez spotřebičů pořídila asi za 120tis. jí stolař udělal za 65tis. Chtěla vše ve vysokém lesku a k tomu nějaké speciální zebrované vrchní skříňky, je na tohle blázen. Ale vím, že zmiňovala, že ušetřila oproti tomu, co si nechávala nacenit v Siku (tam nás si brala koupelnu), přesně jak chtěla. Asi i záleží jakou kuchyň chceš…zkuste si ji nechat spočítat..popř. vyfoťte a zkuste si nechat nacenit i jinde :)

Petrushca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 10:42

Tak určitě si necháme nacenit i jinde. Hlavně mě zajímá jak dlouho to trvá, kvalita atd. Pište kde jste byli spokojení vy. Díky!

sarouska
Stálice 92 příspěvků 22.10.15 19:21

Ahojky holky, chtela bych obnovit téma.
Uvažujeme o kuchyňi ze Sika. Nechceme nic finančně náročného. Není tady někdo nový co má zkušenost?
Třeba i s jinou firmou. Díky moc :kytka:

Heivka
Závislačka 3760 příspěvků 22.10.15 19:34
@sarouska píše:
Ahojky holky, chtela bych obnovit téma.
Uvažujeme o kuchyňi ze Sika. Nechceme nic finančně náročného. Není tady někdo nový co má zkušenost?
Třeba i s jinou firmou. Díky moc :kytka:

Pokud nechcete finančně náročnou kuchyň tak doporučuji dobrého truhláře. Oproti návrhu ze Sika byl o třetinu levnější a perfektně využil veškeré místo v kuchyni oproti Siku kde byla hromada hluchého prostoru protože cokoliv upravit na míru je problém.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 904 příspěvků 38 inzerátů 22.10.15 19:43

My máme kuchyň ze Sika 3 roky. Velkou do L, bílou vysoký lesk. Stála nás okolo 120 000 Kč bez spotřebičů ale mají i levnější varianty. Co se týká kvality tak na první pohled je moc hezká ale u některých skříněk už se nám odlupuje ta bílá folie ( naštěstí je to v těch záhybech, které nejsou vidět). K Ceně si připočtěte cca 15 000 Kč za montáž, která trvá 2 dny. Kdybysme na to neměli velkou slevu tak bych si nechala kuchyň udělat jinde. Zkuste http://www.dusekkuchyne.cz/.
PS: žádné hluché místo tam nemáme.

JulinkaM
Nováček 8 příspěvků 22.10.15 20:12

@sarouska Já mám opačnou zkušenost, truhlář by byl dražší než konečná nabídka ze Sika, kamarádka zvolila levnější variantu a je spokojená. Tak je to asi dost individuální. :nevim:

Makronka222
Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 22.10.15 21:42

Siko, oresi, nedoporucuji, hnusna polska drevotriska, nic to nevydrzi, ani ne za 10 let to mas vsechno rozlezly ne-li ze varis casto. Moje zkusenost. :/ a nasich. Kdyz uz tak zkus soukromniky, a nebo studia hanak nebo sykora… Ikdyz tam nechas za normal kuchyn min 200se spotrebici. Jde o to jaky mate rozpocet. Kazdopadne ja si navrhla sama kuchyn ve firme Machacek Mlada Boleslav. Nechali mi tam prostor pro me spotrebice a za 4tydny bylo hotovo plus par korun za dovoz a montaz… a mohla sis vybrat material, vzhled, vsechno i styl supliku vevnitr, ruzne vymozenosti s uloznym prostorem, vychytavky, zadny obyc truhlari bez napadu. Dala jsem za ani 60?. Nasi a segra uz ji maji od nich take objednanou. Jako prislo mi to cenove za hubicku

lay
Nováček 5 příspěvků 23.10.15 14:37

Osobně bych taky doporučila osvědčeného truhláře než jakékoliv firmy typu Siko, Oresi, Ikea, Asko apod. V tomto oboru se pohybuji takže o tom už trochu něco vím.
Truhlář líp využije prostor, má kvalitnější zpracování i materiály, montáž mívá většinou v ceně nabídky a je mobilnější i co se týče případných oprav. Zkus se poptat v okolí na doporučení šikovného truhláře a myslím že budeš mnohem spokojenější.

sarouska
Stálice 92 příspěvků 23.10.15 17:14

Díky všem za názory, tipy..
Zkusim jeste toho truhláře, Ikeu jsme uz vyloučili, takze kdyz nebude truhlář cenove přijatelný, tak bud Oresi nebo Siko nic jineho nám nezbyde.
S Oresi mam zkušenost z minulosti. A vim, ze drží, ale vsechno mi přišlo,,tak křivě,,? Nebo jak bych to řekla…nebo na doporučení nemáte nějakého truhláře? Praha-Kladno? Díky moc :mavam:

irena19
Nováček 1 příspěvek 08.10.17 01:18

Přidávám svou zkušenost s kuchyní SIKO.
V prodejně vše probíhalo ok, tvořili jsme návrh, vybírala jsem si spotřebiče, se vším poradili. Montážní firma se zdála ok, naplánovalo se to na 1 celý den práce, ale moc se to nestíhalo, dělníci spěchali večer domů, tak ke konci už to trochu odflákli. Obklady jsem si nechala dělat až potom, ale: obkladač (známý a dobrý osvědčený řemeslník) zjistil, že horní skříňky jsou namontované křivě, nějak si s tím ale nakonec poradil, nějaký centimetr sem tam jsem taky přežila, na první pohled si člověk nevšimne. Další problém: v prodejně špatně vyměřili počet obkladů a špatně vypočítali, že otvírací dvířka směrem nahoru budou narážet do stropu, takže se nedají otevírat naplno.
Reklamace: ze strany SIKA jedna velká tragédie. Dělníci co přišli, koukali na náhradní díly jako když to nikdy v životě neviděli, neuměli poštelovat dveře od skříňky, namontovali vadný náhradní díl, když jsem chtěla jeho výměnu za fungující, tak už na mě koukali jako na zákazníka co je obtěžuje. Nakonec mi slíbili dodání nového náhradního dílu, na který jsem čekala docela dlouho a nikdo mi pořád nevolal, koukala jsem do reklamačního protokolu na internetu a tam bylo napsáno „uzavřeno“. Takže zákazníkovi slíbí náhradní díl a reklamaci uzavřou a smůla. Prostě koupíte si kuchyň a pak už SIKO neotravujte. Když budu dělat kuchyň příště, SIKO už ne. Ještě jsem reklamovala protékající baterii, to ale nepřišli dělníci ze SIKA, ale přímo technik od Grohe, který byl profík a vše udělal perfektně. A jak tady někdo psal - na míru to není, skříňky mají různých rozměrů, ale vše je dáno výrobcem, který dělá např. 30 a 40 cm a když potřebujete 35 tak to nedělají. Prostě musíte brát, co mají v katalogu a z toho si tu kuchyň poskládat. Ale zase: kuchyň jsem si myslím navrhla dobře, vařím, měla bych být spokojená :) mohla jsem dopadnout třeba i hůř :)

boruvka
Nováček 3 příspěvky 23.05.18 13:54

Ahojky, můj manžel má malou truhárnu, pracuje pouze na doporučení a sám, aby si mohl ručit za kvalitu. Pokud nestíhá pomáhá syn, také truhlář. Pokud má někdo zájem o kvalitní, nepředražený nábytek může mi napsat, sdělím kdy by byla možná realizace atd. Zdeňka.

dudiska
Nováček 1 příspěvek 28.01.19 14:46

Dobrý den, Zdeňko, měla bych zájem o kontakt. Plánuji kuchyň a vestavěnou skříň. Děkuji

BarevnaPastelka
Nováček 2 příspěvky 17.03.19 12:39

@boruvka Ahoj,měla bych zájem o kontakt. Zrovna kupujeme byt a konecne si muzu udelat kuchyn podle svych predstav :D dekuji

cernycajscitronem
Stálice 100 příspěvků 17.03.19 16:02

My jsme teda se Sikem moc spokojeni, kuchyň máme krásnou, navymysleli jsme si i spoustu specifik, ale nic nebyl problém. Brali jsme to u nich i se spotřebiči Beko, s tema jsme taky moc spokojený, dohromady nás to všechno stalo cca 135 tisíc. Montáž jsme meli zadarmo, meli zrovna akci, jinak si, myslím, říkají desítku, jen toho mají hodně, tak jsme par týdnu čekali. Ja muzu ale jen doporučit :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >