Kuchyně - truhláři vs. obchod

2160
30.5.16 17:06

kuchyně ?truhláři vs obchod

Ahojky, chci se zeptat zda je lepší nechat si udělat kuchyn od truhláře nebo koupit z obchodů jako jsou ikea, sconto a podobně? :) nevíte jak se ceny pohybují v tom truhlářství? :) děkují

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5660
30.5.16 17:11

Mame od Hanaka, po sleve asi 450 tis. Truhlar by nam ji udelal za pulku. Samozrejme s identickymi parametry a spotrebici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3798
30.5.16 17:16
@onajeblond píše:
Ahojky, chci se zeptat zda je lepší nechat si udělat kuchyn od truhláře nebo koupit z obchodů jako jsou ikea, sconto a podobně? :) nevíte jak se ceny pohybují v tom truhlářství? :) děkují

To opravdu záleží jakého máš truhláře. Já kupoval oboje a dávám přednost truhláři. Je moc šikovnej a vyšlo mě to i s montáží a dopravou stejně jako kupovaná v demontu (bez dopravy). Nehledě na to, že byly udělané podle mé představy a opravdu na míru (tzn. žádný „hluchý“ prostor).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
30.5.16 17:46

Truhlář byl tak o 10% dražší než Ikea, ale zas je vše na míru, žádný debilní úzký poličky a máme linku výš než standard.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
30.5.16 18:01

Truhlar, jednoznacne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6975
30.5.16 18:08

@onajeblond Ještě je možnost poskládat korpus v IKEA a dvířka si nechat vyrobit nějaké pěkné u truhláře. Protože v Ikea si to hned koupíš, neobjednáváš to, skladové zásoby jsou vidět na jejich webu. Kování si můžeš koupit, jaké chceš, kde chceš (tzn. Blum, Ikea nebo cokoliv). Spotřebiče si taky můžeš koupit jakékoliv kdekoliv, vestavný koš na odpadky taky. Je to prostě takové svobodné. Dohromady to dá ten truhlář.

V každém kuchyňském studiu je korpus pořád jen dřevotříska, resp. MDF desky. Měly by mít chráněné hrany, což ale mají i v IKEA, akorát že levněji. Studia mi nabídnou omezený výběr dvířek, lépe řečeno omezený výběr všeho a řeknou si za to vyšší sumu. Pokud jde o dřevěná dvířka, nabídne truhlář mnohem širší výběr dřev, moření i frézování. Taky je to člověk od člověka, ceny mají různé, ukázky práce by měly být vidět na webech truhlářů. U řady truhlářů vyjde kuchyň cenově obdobně jako ikeácká, i když jsou samozřejmě i drazí truhláři.

Pokud bych se rozhodovala jen mezi truhlářem a obchoďákem, tak by šlo o to, jestli chci mít originál dvířka a jiné barvy a rozměry korpusu, než nabízí sériově Ikea - v tom případě bych volila truhláře. Pokud by mi to bylo fuk a nechtěla bych se tím zabývat, shánět to, řešit to, vzala bych nějakou konkrétně ikeáckou kuchyni, protože to prostě mají skladem - přijdeš, koupíš to jak rohlíky. Do kuchyňského studia bych šla jedině pro nějakou vyloženě hogo fogo kuchyň v případě, kdy bych se nechtěla vším kolem kuchyně moc zaobírat a všechno nechala na nich od A do Z.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40307
30.5.16 18:12

@onajeblond máme od truhláře, rozměry tip top. Dovezl to Polska, linka 4v2m asi za 60 t

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
30.5.16 19:08

Máme od truhláře veškerý nábytek v novém bytě. Když jsme žili v podnájmu, tak jsme měli hlavně IKEA nábytek a posloužil, ale nelíbí se mi, že to má doma každý, už se mi to okoukalo. Navíc máme podkrovní byt se zkosením, takže se nám hodilo udělat vše na míru.

Cenu psát nechci, stejně záleží na konkrétním truhláři a na tom, co chceš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44775
30.5.16 20:18

@onajeblond máme z kuchyňského studia a dám trošku jiný pohled - u nás po 5 letech vyřízená reklamace během 14 dnů (záruka 7 let), na druhou stranu v rodině máme kuchyni od truhláře, která měla stejný problém jako ta naše a dopadlo to tak, že si to museli nechat opravit na vlastní náklady - truhlář se jim vysmál :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
30.5.16 20:39

Hlavně nekupovat kuchyň v Oresi! Odlupují se nejen hrany u myčky a trouby, ale i všude jinde, kde není tepelný zdroj. Jsem pro truhláře a po zkušenosti jednoznačně masiv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
30.5.16 20:56
@Martia007 píše:
Hlavně nekupovat kuchyň v Oresi! Odlupují se nejen hrany u myčky a trouby, ale i všude jinde, kde není tepelný zdroj. Jsem pro truhláře a po zkušenosti jednoznačně masiv.

Noo nemáme masiv - jen lamino od truhláře a zatím se po 5 letech se nic neodlupuje. Ale u šuplíků a dvířek jsou tu hrany zaoblené. :palec: Ale v bytě jsme zažehlovali hrany u dvířek sami a životnost jaksi tak dlouhá taky nebyla :roll: Jo, pár vrypů vyrobily dětičky, ale to se rozleštilo. Z Oresi jsem tenkrát zdrhala, jak kdyby mi koudel u zadku hořela, když nám tam slečna namatlala návrh v nějakém tom jejich programu :roll: :mrgreen: Také nedoporučuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
30.5.16 20:59
@Moise píše:
@onajeblond máme z kuchyňského studia a dám trošku jiný pohled - u nás po 5 letech vyřízená reklamace během 14 dnů (záruka 7 let), na druhou stranu v rodině máme kuchyni od truhláře, která měla stejný problém jako ta naše a dopadlo to tak, že si to museli nechat opravit na vlastní náklady - truhlář se jim vysmál :roll:

To je pravda, reklamace u truhláře je většinou na dlouhé lokty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
22.6.16 15:37

Ahoj holky, žádného dobrého truhláře v okolí neznám a svěřit zakázku neprověřenému bych se bála, protože jde už o větší investici. Žijeme v praze, kde jsme si koupili byt, který jsme si pomalu zrekonstruovávali, kuchyň jsme si nechali jako poslední, protože předtím byla potřeba podlahy a vymalovat, ale výběr jsme udělali cca ve stejnou dobu co jsme začali vybírat i barvy na malování, protože jsme počítali s tím, že nějakou dobu bude trvat výroba. Obešli jsme několik poboček s kuchyněmi a nakonec jsme vybrali u oresi, kde jsme dali na akční cenu i se spotřebiči. Kuchyň se hodí jak k podlaze, tak vymalování a mě se v ní i dobře vaří, takže zatím spokojenost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
22.6.16 15:42
@Gina108 píše:
Truhlář byl tak o 10% dražší než Ikea, ale zas je vše na míru, žádný debilní úzký poličky a máme linku výš než standard.

Mám vnitřky a vybavení Ikea, dvířka, desku a nestandardní rozměry od truhláře, výšku 103 cm. V běžném studiu by mi tak specifickou linku neudělali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama