Polévka a smetana

29
30.5.16 03:12

Polévka a smetana

Zdravím všechny, snad mi někdo poradí. Když přidám ke konci vaření polévky smetanu, dojde k tomu, co vidíte na obrázku. Chut'ově je v pořádku, ale esteticky není. V čem můžu dělat chybu? Děkuji za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9094
30.5.16 04:51

Ahoj, řekla bych, že se ti smetana srazila. Takže když liješ do polévky smetanu, už se ti nesmí vařit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1203
30.5.16 05:33

@Charlenn jestli to jsou takové „drtky“, tak je to sražené. Neměla bys do horké polévky lít studenou smetanu z lednice. Já ji nechávám vyndanou od začátku vaření a nikdy se mi to nestalo. Ani v kyselu nebo koprovce se mi ještě nesrazila.
Proto jsem moc té pokojé teplotě nevěřila, ale asi dvakrát se mi stalo, že mi 2 lžíce mléka (studeného) srazily těsto na koláč…ale to se pečením ztratilo a nikdo nic nepoznal ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
30.5.16 05:39

Ono jak se da smetana srane se to vetsinou do vareni se ma davat slehacka pak se to nestane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
30.5.16 05:41

Jak psaly holky, nedávat smetanu rovnou z lednice, ale nechat odstát na pokojovou teplotu a nemělo by se to moc vařit potom…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1203
30.5.16 05:42

@Lucie66 šlehačka a smetana je to samé! :mrgreen: Akorát že šlehačka je už vyšlehaná třeba na pohár nebo dort. Ale tyhle marketingový triky mě neskutečně dojímají…smetana je to, co se ti usadí na mléce, když ho necháš stát (samozřejmě to musí být mléko přímo od krávy) a jestli si v krámě koupíš kelímek s nápisem smetana ke šlehání nebo jiným, furt je to jeden a ten samý produkt, jen se můžou lišit obsahem tuku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1203
30.5.16 05:44

@Charlenn ještě mě napadlo, nemixuješ pak tu polévku, co do ní dáš smetanu? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
30.5.16 05:51

@PpeŤuLiK vsak jo je o obsah tuku.Taky se me to stavalo pak to vysvetloval Polreich od te doby davam do vareni smetanu ke slehani s vice tuku a nestalo se to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1203
30.5.16 05:59

@Lucie66 pak tuk plus teplota jsou kámen úrazu. Nikdy jsem nekupovala nízkotučné nebo dokonce odstředěné mléčné produkty, vždycky všechno plnotuč včetně sýrů a jogurtů. Hezky přírodně a chutně :palec: Takže proto se mi to asi nikdy nestalo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
30.5.16 05:59

Není to procentem tuku, je to tím, že to tam jistě dala když se to vařilo, nebo bylo ještě dost horké, dávám nejdřív zkušební lžíci, a když vidím, že se udělá tohle, ještě chvilku počkám..to je celý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1203
30.5.16 06:00

@mmanolka já smetanu liju jen když polévka (omáčka) ještě vře a nikdy se mi to nestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9285
30.5.16 06:34

Nedávej úplně studenou smetanu, ale nech jí chvíli ohřát (na pokojovou teplotu)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
30.5.16 06:51

Já ji tam vždycky zapomenu hned dát :lol: takže dávám do teplé, ale ne horké a v pohodě, i z lednice. Je to o rozdílu teplot, smetana se v horkém sráží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5711
30.5.16 07:22

@Charlenn Zkus příště použít smetanu s vyšším procentem tuku (od 30%) nebo šéfkuchařskou (ta je 15%). Pokud chceš použít smetanu na vaření, tak ji:

• ohřej aby měla pokojovou teplotu a pomalu přimíchávej
  • přidej před tím do jídla před tím trochu jíšky (pak se smetana nesrazí)

Pokud se již stalo a máš to sražený, zkus rozmixovat (tyčákem, mixérem) - někdy to pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3477
30.5.16 07:32

Nedavas tam nahodou zakysanou smetanu??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu