Kůň ničí ohradu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andy10092017
Stálice 58 příspěvků 09.02.19 15:07
Kůň ničí ohradu

Zdravím,
Je tu mezi námi nějaký koňák? :) V prosinci jsem si pořídila 3,5letou klisnu ČT. Na nové místo si zvykla rychle, na ostatní kobyly též. Poslední dobou ale mám problém… Začala nám ničit výběh. Lépe řečeno ohradnik. Elektrika jí nezajímá. Vždy zkopne tu tyčku nohou a zlomí to. :? Udělala to už asi 6×… Tak se chci zeptat, nemáte někdo nějakou radu, jak ji to odnaučit? Myslím si, že mnou je zabavena dost. Je sice obsednutá, ale jezdit začneme až se otepli. Je to divoška. Každopádně lonžujeme, chodíme na procházky, zkoušíme přirozenou komunikaci… Ale prostě takhle začala zlobit. :nevim: děkuji za každou radu :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lampicka11
Závislačka 3547 příspěvků 5 inzerátů 09.02.19 15:19

Jednoduché a účinné řešení…ale vhodné na léto… Znám spoustu imunních koní vuci ohradníku. V létě ji polej vodou a nech ji až si projde přez pásku…
Nebo zvyšte výkon ohradníku. Některý prostě jsou trubky…zkus vložit dotaz na ifauna.cz

Andy10092017
Stálice 58 příspěvků 09.02.19 15:29

@lampicka11 Děkuji za radu. :mavam: Fakt jsou kolikrát tak vyčůraný, to ani není možný… :D Jinak já na ifauna.cz píšu dost nerada, abych řekla pravdu. Vždy když tam čtu nějaký dotaz..a ne svůj… Tak se tam na člověka přímo navalí lavina nenavistnych odpovědí. :nevim: Ačkoli ten člověk nic špatného neudělal.. Ale přeci jak je možné, že to neví. Hned je z něj největší idiot. :lol: :lol:

lampicka11
Závislačka 3547 příspěvků 5 inzerátů 09.02.19 15:32
@Andy10092017 píše:
@lampicka11 Děkuji za radu. :mavam: Fakt jsou kolikrát tak vyčůraný, to ani není možný… :D Jinak já na ifauna.cz píšu dost nerada, abych řekla pravdu. Vždy když tam čtu nějaký dotaz..a ne svůj… Tak se tam na člověka přímo navalí lavina nenavistnych odpovědí. :nevim: Ačkoli ten člověk nic špatného neudělal.. Ale přeci jak je možné, že to neví. Hned je z něj největší idiot. :lol: :lol:

Souhlas… To je ale i občas tady… :lol:. Je mladá… Jestli před tím nebyla zvyklá na ohradník tak zkouší co vydrží ;) má ještě pubertu se dá říct…
Chce to trpělivost. Taky jsme to řešili s hrebcakem…ale ten neví k čemu to má naštěstí… Je to takový oslík :mrgreen: :P

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 15:54

Polít vodou a nechat jí projít přes elektriku? Mám pocit že to by bylo týrání :think:

Zakladatelko, ve stádě je v pohodě?

Andy10092017
Stálice 58 příspěvků 09.02.19 16:28
@Anonymní píše:
Polít vodou a nechat jí projít přes elektriku? Mám pocit že to by bylo týrání :think:Zakladatelko, ve stádě je v pohodě?

Nemyslím si, že by to bylo týrání. Slyšela jsem, že lidi dávali elektriku i na čumák a koník si to zapamatoval a od té doby to nedělal. A ne, neztratil důvěru k člověku. :) Každopádně já nic takového nikdy neprovozovala, tak se tu ptám.

A ve stádě je v pohodě. Zamilovala si i jednu kobylku… A je stále s ní. Každopádně kobyly, co jsou s ní, jsou už starší.. Tak je také možnost, že se tam s nimi nevyblbne. :thinking:

Andy10092017
Stálice 58 příspěvků 09.02.19 16:29

@lampicka11
No, je fakt že zkouší, jak může… Úplně při všem. Mlátí to s ní pěkně. :lol: :lol: Vymýšlí samou kravinu. Že já se vůbec divím tomuhle… :lol: :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 16:37

By mě zajímalo jak by se lidi tvářili na to, kdyby polila vodou a poslala na elektrickej ohradník je :lol: :lol:

Takže ona prostě dostane ránu a je jí to jedno?

Tarjei
Závislačka 4426 příspěvků 09.02.19 16:49
@Anonymní píše:
By mě zajímalo jak by se lidi tvářili na to, kdyby polila vodou a poslala na elektrickej ohradník je :lol: :lol:Takže ona prostě dostane ránu a je jí to jedno?

Jedno ji to nebude, ale pochopí ze tam nema lezt. S lidma si to podle me nespojí. Lepsi jedna vystrazna pecka nez kun nekde v hajzlu napriklad pobihajici po silnici.

Andy10092017
Stálice 58 příspěvků 09.02.19 18:20

Lidi.. Já ale nikoho nepolejvám.. :D :lol: :lol: Nehadejte se kvůli něčemu, co nedělám. :palec:
Na jaře se to snad zlepší… Do té doby můžu neustále nakupovat tyčky k ohradniku. :( Měla jsem jen dotaz, chtěla jsem radu. Ale i tak vám moc děkuji. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 19:43

Správné řešení problému je řešení příčiny. Ne polít zvíře vodou a poslat ho do elektrického ohradníku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 19:44
Takže ona prostě dostane ránu a je jí to jedno?

To bylo na zakl., jak to jako probíhá. Díky.

lampicka11
Závislačka 3547 příspěvků 5 inzerátů 09.02.19 20:05

Někdo kdo se musí schovat za anonym že je to týrání… Mám 20let praxi u koní a chlapa co s konma dělá každý den … Týrání fiha… :P
Adio koních nic nevíš. Jinak by jsi vystupovala pod svojí přezdívkou. Někdy příčina není žádná a prostě kůň je „hajzlik“ .
Kůň není pes madam. ;) :*

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 16025 příspěvků 09.02.19 20:14

@lampicka11 Ale vždyť konisci jsou přece takoví milasci! Jakpak hajzlici. Vždyť hele kak se usmívají az jsou jim vsechny zoubecky vidět a ty ouška jal mají u hlavicly a jak se roztomile natahují abych je pohladila po sumasku! Auuu, hajzlí, dva prsty mi ucvakl

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 16025 příspěvků 09.02.19 20:16

K tématu - máme masivní dřevěné kůly a bude masivní celodřevěná ohrada. Jistota je kulomet.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >