Reklama

Kupuji první byt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.18 21:23
Kupuji první byt

Ahoj, je to má premiéra, tak jsme jak právnicka. Kupuji byt. Mám podepsanou rezervační smlouvu.

Vše je běh RK, jde o přímý prodej. Hypotéku mám cybehanou. Zbývá podepsat kupní smlouvu, poslat peníze.

A co dál, prosím? Peníze budou u notářky, jak si přál prodávající… Četl jsem, že při podpisu kupní smlouvy je důležité mít i návrh na vklad do katastru. Ten seženu, kde prosím? Případně, vyhotoví ho notářka? Dá hned při kupní smlouvě? Vím, jen že má na starosti o kupní smlouvu a úschovu.

Co potom následuje? Na kupní smlouvě musí byt ověřené podpisy, že??

Jsem jak blbec. Kupoval jsem dům, ale vše šlo přes insolvenční správkyni a makléře. :nevim: :think:

Reklama

Reakce:

Moona1984
Kecalka 106 příspěvků 20.02.18 21:33

Pokud smlouvu a úschovu řeší notář, buďte v klidu, vše zařídí, dostanete do ruky pripravene podklady tak, že je jen dáte na katastr, případně i to může zařídit notář. Vyhotoví vám smlouvu o úschově, kupní smlouvu, návrh na katastr.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.18 21:37

Děkuji vám. Jsem klidnější. Ale ještě se zeptám, o hypotéku zadám já. Ale chci, aby majitelem bytu byla i partnerka. Nejsme manželé. Stačí, když na kupní smlouvě budeme oba? Jak říkám, vše jsem už zažil, ale přes makléře a insolvenci. Nevim jak to hodí. Majitelé domů jsme oba, ale zadali jsme k hypotéku spolu, tehda.

Nimie
Nadpozemská drbna 25976 příspěvků 20.02.18 21:48
@Anonymní píše:
Děkuji vám. Jsem klidnější. Ale ještě se zeptám, o hypotéku zadám já. Ale chci, aby majitelem bytu byla i partnerka. Nejsme manželé. Stačí, když na kupní smlouvě budeme oba? Jak říkám, vše jsem už zažil, ale přes makléře a insolvenci. Nevim jak to hodí. Majitelé domů jsme oba, ale zadali jsme k hypotéku spolu, tehda.

Pokud jsou majitelé dva a hypotéku budete chtít na jednoho, může to být problém u banky i v případě, že budete chtít hypotéku na částku max. do výše tvého podílu. Pokud teď máš schváleno a vyběháno pouze na sebe, tak banka počítá s tím, že majitelem budeš pouze ty. Takže buď zažádat o výjimku a nebo časem darovat. Nebo se teoreticky můžeš zeptat v bance pokud berete jen na část, jestli by s tím nebyli spokojeni, ale většinou se tohle řeší už při schvalování.

Moona1984
Kecalka 106 příspěvků 20.02.18 21:51

To už se musíte zeptat v té vaší konkrétni bance, každá to má nastavené trošku jinak.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >