Kupuji první byt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.18 21:23
Kupuji první byt

Ahoj, je to má premiéra, tak jsme jak právnicka. Kupuji byt. Mám podepsanou rezervační smlouvu.

Vše je běh RK, jde o přímý prodej. Hypotéku mám cybehanou. Zbývá podepsat kupní smlouvu, poslat peníze.

A co dál, prosím? Peníze budou u notářky, jak si přál prodávající… Četl jsem, že při podpisu kupní smlouvy je důležité mít i návrh na vklad do katastru. Ten seženu, kde prosím? Případně, vyhotoví ho notářka? Dá hned při kupní smlouvě? Vím, jen že má na starosti o kupní smlouvu a úschovu.

Co potom následuje? Na kupní smlouvě musí byt ověřené podpisy, že??

Jsem jak blbec. Kupoval jsem dům, ale vše šlo přes insolvenční správkyni a makléře. :nevim: :think:

Reakce:
Moona1984
Kecalka 111 příspěvků 20.02.18 21:33

Pokud smlouvu a úschovu řeší notář, buďte v klidu, vše zařídí, dostanete do ruky pripravene podklady tak, že je jen dáte na katastr, případně i to může zařídit notář. Vyhotoví vám smlouvu o úschově, kupní smlouvu, návrh na katastr.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.18 21:37

Děkuji vám. Jsem klidnější. Ale ještě se zeptám, o hypotéku zadám já. Ale chci, aby majitelem bytu byla i partnerka. Nejsme manželé. Stačí, když na kupní smlouvě budeme oba? Jak říkám, vše jsem už zažil, ale přes makléře a insolvenci. Nevim jak to hodí. Majitelé domů jsme oba, ale zadali jsme k hypotéku spolu, tehda.

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 20.02.18 21:48
@Anonymní píše:
Děkuji vám. Jsem klidnější. Ale ještě se zeptám, o hypotéku zadám já. Ale chci, aby majitelem bytu byla i partnerka. Nejsme manželé. Stačí, když na kupní smlouvě budeme oba? Jak říkám, vše jsem už zažil, ale přes makléře a insolvenci. Nevim jak to hodí. Majitelé domů jsme oba, ale zadali jsme k hypotéku spolu, tehda.

Pokud jsou majitelé dva a hypotéku budete chtít na jednoho, může to být problém u banky i v případě, že budete chtít hypotéku na částku max. do výše tvého podílu. Pokud teď máš schváleno a vyběháno pouze na sebe, tak banka počítá s tím, že majitelem budeš pouze ty. Takže buď zažádat o výjimku a nebo časem darovat. Nebo se teoreticky můžeš zeptat v bance pokud berete jen na část, jestli by s tím nebyli spokojeni, ale většinou se tohle řeší už při schvalování.

Moona1984
Kecalka 111 příspěvků 20.02.18 21:51

To už se musíte zeptat v té vaší konkrétni bance, každá to má nastavené trošku jinak.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Trápení rychlobruslařky Sáblíkové: Vyřešilo by její trable těhotenství?

Celých třináct let nechyběla Martina Sáblíková (31) na stupních vítězů na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >